Ti, kdo mění svět

(neoficiálny názov)
  • USA The Game Changers (viac)

Zápasník ve smíšených bojových uměních se vydá najít zdravý způsob stravování, se kterým podá nejlepší výkon, a setká se s vizionáři z řad vědců a špičkových sportovců. (Netflix)

Vyhy

Jsem celý život masožrout, ale musím uznat, že toto mne velmi zaujalo a začal jsem o tom, co jím, více přemýšlet. Spousta myšlenek. Možná jen škoda, že to bylo až tak zaměřené na vrcholové sportovce a ne na nás smrtelníky. Jinak nemám co vytknout a je načase asi začít žít jinak. ()

Pajky3

Podobných dokumentů už jsem pár viděl a tenhle patří mezi ty povedenější. Líbí se mi, že místo snahy změnit svět jako celek se soustředí na jednotlivce a to, co sám pro sebe může udělat jinak a lépe. Pokud to potom funguje, tak jedině dobře. ()

Tosi

Hodně jednostranný dokument o prospěšnosti vegetariánské stravy a škodlivosti živočišné.Několik úspěšných sportovců a lékařů působí přesvědčivě, ale pravda většinou leží někde uprostřed. Sám sportuji, koukám na to, co jím, takže hodně informací mě zaujalo a myslím, že znalý člověk si z toho to potřebné umí vytáhnout a nad ostatním pousmát. ()

Mrkvič

Zarytý masožravec si může film pustit jen, pokud má masochistické sklony. Opravdu jsem se po filmu cítil, jako by se mi zhroutil svět. Kadence argumentů je silná. Jednostranná a některá fakta možná nebudou až tak pravdivá, ale k zamyšlení skvělé. A i kdybych nepřešel na veganskou stravu úplně, vědět o ní, myslet na ní, určitě mému tělu ani dopadům na planetu neuškodí. ()

MikyAff

Oproti jiným dokumentům zde na vás nechrlí jen fakta, ale také je tu dost dobře ukazují. Zmínka o dopadu na klima a spotřebě vody se tu taky vyskytuje, ale ne v tak velkém množství jako jinde, což je fajn změna pro lidi, co už o tom něco ví. Pro mě se rozhodně jedná o jeden z těch lepších a zajímavějších počinů na toto téma, hlavně pro ty, co se snaží sportovat. Doporučuji ke zhlédnutí všem zarputilým zastáncům všech předsudků, které byly ve filmu řečeny. Jenže, kdo je tvrdohlavý, stejně se nepodívá a nebo bude mít stále výtky. :) ()

LittleJohnny

Tak nějak, až moc americké. Některé informace jsou však velmi zajímavé, takže pokud tento dokument nezavrhnete hned v začátku, určitě si něco odnesete.. ()

Sany33

Dokument ktorý vo vás nahlodá myšlienku skúsiť si rastlinnú stravu, ak to nevíjde čo môžete stratiť maximálne pár súst z hamburgeru alebo steaku. Popravde rozhodol som sa to skúsiť a ak sa potom budem cítiť lepšie budem môcť tvrdiť že mi tento dokument nakopol zmenu môjho životného štýlu. Je to tam tak ospevované, že by zblibli mozog snáď každému ale na druhej strane za skúšku nič nedáte. 95% ()

klima777

Těší mě, že The Game Changers mají úspěch a v podstatě mění část veřejného diskursu. Uchopení tématu je však příliš americké a vlastně povrchní, což je veliká škoda.---- Pokud však někdo díky tomuto filmu sezná, že může být špičkový sportovec i jako vegan, vegetarián atp., je to důvod k radosti. Osobně si raději poslechnu Pavla Houdka :P. ()

geimz

Zaujatý a jednostranný dokument, ktorý sa po 5 minútovom fact checku na Googli rozpadne rýchlejšie než rozvarená zelenina. ()

Eki

Pokud po zhlédnutí dokumentu někdo okamžitě přestane jíst maso, tak asi není svéprávný. Stačí se podívat na YouTube na videa o carnivore diet a člověk bude zase poslouchat, že je pro tělo nejlepší jíst jen maso. Těch výzkumů je tolik, že si stejnak každý vybere ten, který se mu zrovna hodí. Každému prostě vyhovuje něco jiného. ()

ozeki

Proč mají tvůrci očividnou tendenci nás přesvědčit, že rostlinná strava je jediná správná, když tam mávají studiemi z roku 1990, které se účastnilo 7 lidí, jsem moc nepochopil. Pokud by ukázali, že se dá fungovat i bez masa a některým jedincům to vyhovuje a jsou schopni dosahovat nadlidských výkonů, pak bych smeknul klobouk a řekl jsi "Jsou to borci". Ale takhle manipulativně všechny kolem do něčeho tlačit ... pochybuju, že jsem někdy viděl něco podobně "agresivního". Ale samozřejmě stanovat 400x za noc je snem každýho chlapa, takže jezte kytičky. Ale vzdát se masa?... včera večer Sirloin steak a dneska k obědu Entrecôte :) ()

Maximilianus

Veľmi zaujímavé a určite na zamyslenie. Môže ísť o propagandu, ale treba to vyskúšať a potom odsudzovať. Ja sa určite pokúsim niečo na stravovaní zmeniť a uvidím. 8,4/10. ()

LordMysti

Chápu že kdo nechce, nebude si informace ověřovat a bude dokument hanět. Sám nejsem vegetarián, maso mám rád a jím ho hodně protože posiluji, ale již dávno jsem pochopil z různých vědeckých článků, jaké výhody a nevýhody má maso a nemasá strava. Tento dokument vše jen hezky shrnul a mě samotného jen utvrdil v tom, že se snažím zařazovat mnohem více rostlinné stravy na úkor masa. ()

Flory14

Když jsme viděl trailer, říkal jsme si “paní tohle je fakt nahecovaný” a bum pustil jsme si dokument a celý se to přesně v tom duchu neslo! Chválím opravdu kvalitně grafické zpracování které ukazuje vyší budget filmu, hudba je moderní a dodává tomuto dokumentu šťávu plus samotné příběhy lidí. To je asi největší plus, kde vrcholý sportovci mluví a ukazují svůj pohled a opravdu to baví, já bych nejvíce vystihnul vojáka z Afriky ten na mě udělal největší dojem. Každý si může v dokumentu najít co chce a to je super! O jednu hvězdu to šlo dolů protože mi to přišlo moc jednostranné a občas přiřatažené za vlasy, hlavně provazy ( z 8minut na 1h+) to trochu kazí důvěryhodnost. Ale pro lidi co mají trochu otevřenou hlavu, zajíma je zdravý životní styl nebo chtějí další podmět jak třeba zlepšit svůj sportovní výkon vřele doporučuji! Jak říkal Arnold, je to cesta a nikdo nikomu nic necpe a nejlepší hlaška filmu “většina lidi v mém věku se nemůže rovnat se svými vnoučaty ale moje vnoučata se nemůžou rovnat se mnou!”. ()