Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

Lyžař

No jejku ja se bavil :) Korunni princ je pohadka jak ma byt. Ztrestena, zabavna, divak v jednom kuse dal a dal fandi dobremu “hloupemu” Honzovi :) elixiry, drak, laska a zavist, carodej, rytirsky souboj o princeznu :) kdyz jsem videl napis, ze tahle pohadka by nevznikla bez nasich poplatku, mel jsem rozporuplne pocity. Krasny dej ale vsechno zmenil. Jestli tudy potecou nase penize, je to spravne! Behem letosnich svatku jsem videl radu pohadek. Musim ale rict, ze tohle je PANI pohadka, ne jako ta nova blbost Krakonosovo tajemstvi. ()

Evander

Korunní princ jistě není dokonalou pohádkou, ale musím říci, že mě mile překvapil. Začátek není nic moc a je potřeba jej spíše přetrpět, stejně tak některé „zvraty“ jsou vysloveně debilní, ale s postupujícím dějem se pohádka citelně zlepšuje a ve výsledku zanechá příjemný pocit na duši a o to přece u pohádek jde především. Krásná a hodná princezna je pak pouze příjemnou třešničkou na dortu. 71% ()

DAPDO

Neočekával jsem zázraky, ale jsem mile překvapen. Už zdaleka neumíme točit pohádky jako dřív, takže radši než pokus o novodobé S čerty nejsou žerty, které ve finále stojí za prd, dávám přednost takovým modernějším, komicky laděným. Za poslední dobu se povedly Šťastný smolař a Kdyby byly ryby, Korunní princ se k nim po dnešku přidává - 70%. A konečně jsme mohli vidět v pohádce souboj prince se zlým drakem, ostatní režiséři se tomu vyhýbali, tak dělali z draků radši hodnomily :-) ()

tranquill

"Kdo jsi? Nevím..." Zato já vím, že asi po spoustě let vznikla štědrovečerní pohádka, u které jsem se bavil od začátku do konce. Ač nebyla extrémně výpravná, letecké krajinné záběry nejen Kokořína a Křivoklátu byly kvalitní, herci zábavní, obzvlášť Hádek se role záporáka zhostil výborně a i ten drak nebil digitálními efekty do očí. Snad jen toho napětí mohlo být více. Ale nechyběl především nadhled a vtip. Naprostá spokojenost :-) ()

DominikCZE

Pěkné prostředí, dobrý námět, slušné postavy, atmosféra - 70% Roztleskávačky, hudba a drak to bohužel zbytečně sundávají na 55%. ()

anitae

Rozhodně vtipnější záležitost než Tři bratři. Elixír zapomnění, les, rytířské souboje s dřevci. Nejvíce zábavné byly právě ty okamžiky po požití elixíru. Vánoční nadprůměr, který si zas někdy ráda zopakuji. ()

GlamourCat

Asi nejlepší pohádka letošního roku, s alespoň troškou nápadů a pár dobrými herci. Škoda jen nepůvabu a neelegance mých vrstevníků, mladých lidí a herců. ()

chrispe

Za mě spíše ne. Dnes je tomu potřetí, co jsem se na to zkusila podívat. Vždy se zaseknu na pocitu, že další pohled ala dement Patrika Děrgela už asi nedám (nevím jak výstižněji to napsat) a to i ve chvíli, kdy je "při sobě", nebo že Kryštof Hádek už více přehrávat nemůže. Pohádka má 92 minut, pro mě má pocitově asi tři hodiny. Takže si říkám... už to končí? Ne? Proč? .... Už?... Ne. Hm... kde je ten mobil? // 22.12.2020 Musím zvýšit hodnocení, nevím, asi změna vzduchu. Tento rok jsem si tuhle pohádku užila a dokonce i ten, podle mého dřívějšího já, přehrávající Hádek mě moc bavil. Ale Patriku Děrgelovi a jeho pohledům jsem na chuť pořád nepřišla. ()

kluzo

Velmi příjemné překvapení. Vtipná pohádka, u které moderní vsuvky nepůsobí trapně, ale jsou naopak docela vtipné. Viděno v roce 2018 po té trapnosti Kouzelník Žito. ()

AloeB

Koronní princ je u nás už od svého vydání z jistých důvodů kultovní záležitostí, přesto mne však vždycky donutí přemýšlet, jak mají ty skutečně legendární české pohádky vypadat. Objektivně totiž obsahuje spoustu chyb, které bych obyčejně vytknul, ale přísluší se něco takového pohádce? Má smysl si zanadávat, že mladší princ Karel (IV.) je až otravnou karikaturou, která neustále jen cedí mezi zuby o tom, že bude králem namísto svého bratra, a královská rodina výchovu svých dětí očividně podcenila? Nebo nadávat na klasicky nevěrohodnou velkou lásku mezi princem a princeznou. Podobných nešvarů, které kazí zážitek, je zde spousta, nicméně stále platí, že na rozdíl od jiných současně natáčených pohádek (koukám se na tebe, Pravý rytíři) nemohu této upřít alespoň skutečnou pohádkovou atmosféru, která funguje i přes mnohdy slabší triky - jako třeba v případě souboje s drakem. Námět turnaje obšlehnutý z Příběhu rytíře také není špatný. Pro Evu Josefíkovou zde mám slabost, ale nerad bych ubíral kredity i ostatním hercům, protože svou práci odvedli standartně (snad až na otravného Hádka, ale zde je to dáno spíše vinou scénáře). ()

FeriusParfax

Překvapivě zajímá a vtipná pohádka. Víno zapomnění udělalo hodně parády. Stejně tak Hádek a Pakosta. Hádek si zahrál hada skvěle a vyžíval se v tom. Úplně mě nenadchlo par topornych hereckých postav, ale do pohádek to už asi patří. Povedená, neukricena pohádka. Možná by se i obešla bez čaroděje, který neměl žádnou důležitou funkci. ()

deLaFere

Možná to na čtyři hvězdy není, ale po mnoha letech jsem se u štědrovečerní pohádky docela bavil. Konečně se z obrazovky nelinul nekonečný řev, sledoval jsem sympatické herce a ucházející příběh. Princezna se mi líbila a hlavní hrdina také, třešničkou na dortu byl Abrahám a Mrkvička, kterého bych skoro nepoznal. Vím, že je to spíš komedie až groteska, ale prostě jsem se dodíval do konce s celkem dobrým pocitem a to se počítá. ()

quixote

"Dobrý den!" - Hezké, vtipné, zábavné! Volnější tempo nevadí, vynahradí je dobrý a pěkně propracovaný scénář s neotřelou zápletkou, příjemná letní nálada s krásnými exteriéry, hudbou, která netlačí na pilu, a všechny herecké výkony i v těch nejmenších rolích. Ústřední dvojice patří k těm nejsympatičtějším za posledních deset let. Tohle se opravdu moc povedlo, těším se na reprízy. ()

Karmin

Já nevím, ale přijde mi to jako nejlepší "štedrovečerní českotelevizní pohádka" nejmíň od dob první Princezny ze mlejna. Je až překvapivé, že to natočil stejný člověk, jako obludnost Dvanáct měsíčků. Společné to má zřejmě hlavně opisování z jiných filmů - v tomto případě třeba z Příběhu rytíře. Jsem strašně kritický vůči všem pohádkám, které zobrazují středověk, zbraně, zbroje nebo šerm, ale v téhle pohádce to bylo překvapivě snesitelné. A tady je navíc jako bonus i drak. ()

ZnalecH

Já tu pohádku přímo žral. Bavit jsem se začínal už před zapomněním, ale po něm to bylo stále lepší a lepší. Myslím si, že herci byli zvoleni dobře a k ničemu nemám ani připomínky. Dle mého mínění opravdu velice povedená pohádka a těším se, jak se na ni podívám znova. ()

rvp

Fakt dobrá pohádka, asi nejlepší co jsem letos viděl o Vánocích a neusnul jsem. Ten drak je sice trošku mimo, ale co už. Pakosta je ovšem nejvíc. Za Pakostu !! :) ()

bearmeedek

Po delší době celkem slušná pohádka. Bylo v ní všechno, co do pohádky patří, i když to byl vlastně mix - best of - známých filmů. Dobře obsazené, některé postavy se záměrnou nadsázkou - čaroděj z jiného Ringu. Pro letošní vánoce se povedlo. 70%. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)