Rupert Wyatt se opět vrací k žánru sci-fi. Tentokrát nám vypráví příběh o lidech, kteří chtějí zažehnout jiskru odboje proti mimozemské rase, která převzala kontrolu nad vládou Země. Odboj ale nestojí jen proti vetřelcům z jiné planety. Bojovat musí především proti těm, kteří s nimi spolupracují. Podaří se zrealizovat plán, jenž ostatní přiměje uvěřit, že je možné vzít si Zemi zpět? (Martrix)

BretaKiller

Nechápu, jak jsem se na to mohl podívat. Film jsem si pustil.... A on pak skončil. A já jsem vlastně ani nevěděl o čem to je, a to ne proto, že bych usnul. Je to prostě taková nuda, až to bolí. Hvězdička to dostává jen a pouze za Goodmana a Farmigu. ()

Habansz

Ke Captive state jsem se dostal vlastně omylem a nakonec jsem byl rád, že se mi dostal do rukou. Není to klasický film, kde se hodinu chystáme na přílet mimozemšťanů a další hodinu mu vzdorujeme a nakonec i vyhrajeme (jak jinak). Tohle takovým sci-fi, s minimem sci-fi prvků okolo. Opravdu má blíže spíš k thrilleru. A hodí se to. Nejde tu primárně o ty, co nás okupují, ale o nás, o lidstvo a o to, jak se k tomu těch 9 let okupace stavíme. Tempo je určitě jedno z těch pomalejších, akce je tu opravdu velmi málo, ale vzhledem k závěru filmu a vlastně k celému vyprávění je jasné, že to tak být musí. Jako obrovské plus beru nápad, že z vetřelců se stali naši "Zákonodárci" a i když nejsme přímo jejich otroky, jsme jim podřízení a ať už vědomě, nebo nevědomě, pomáhame jim drancovat veškeré zdroje, které máme. Vidět po dleší době Johna Goodmana v hlavní roli také bylo fajn a podle mě prostor, který ve filmu dostal využil dobře. Tohle je opravdu jeden z těch skromnějších sci-fi filmů, kde se málo střílí, vidíme málo vetřelců (vlastně je vidíme jen když je to pro příběh potřeba), ale to mu nijak neubírá na zajímavosti a zábavnosti. Až je mi toho nízkého hodnocení líto. Řekl bych, že je film až zbytečně podceňovaný jen proto, že od toho lidi dostali něco úplně jiného, než čekali. ()

AmunRa

Mimozemšťané ovládli Zemi a vlastně se vcelku nic nestalo. Vlády kapitulovaly a lidstvo označkované biočipy žije pod dohledem mimozemských Legislativců skrytých v podzemí. Politici pořád vládnou a tentokrát vychvalují úžasnou dobu pod nadvládou cizích dobyvatelů s poklesem kriminality a plnou zaměstnaností. O pořádek se starají policisté a za pomoci mimozemských dronů a sledovacích biočipů/odposlechů zavrtaných v lidech se jim daří eliminovat známky odporu. Ovšem pod slupkou poslušnosti přežívá dobře konspirované podzemní hnutí. Z herců odvádějí nejlepší práci zestárlý John Goodman a zajímavá Vera Farmiga ve vedlejších rolích. V podstarě jde o vyprávění detektivně-špionážního dramatu, kde se policie snaží zmařit tušenou akci odboje proti mimozemšťanům. Bohužel sympatický Goodman hraje policistu kolaborujícího s mimozemšťany, což nevzbuzuje moc sympatií a herci v hlavních rolích se zase tváří moc sveřepě a vážně, takže je člověk spíš vidí v rolích raperů a členů gangu než hrdinů odboje. Jinak řečeno není se do koho vžít a celý film tím ztrácí kouzlo emocionálního spojení s hrdinou. Nečekejte akční přestřelky s mimozemšťany, jen pochmurnou dystopii a špionážní drama. ()

Igwar

Niekto by mal opraviť popis filmu, lebo nie je normálne spoilerovať v popise filmu twist na ktorom celý film stojí. Dosť, že to robia autori niektorých hlúpych komentárov. Mnohým to zničí divácky zážitok. Ja som naštastie popis nečítal a film si skvele užil. Captive State je nadpriemerný sci-fi thriler, ktorý dokáže strhnúť svojou atmosférou a minimálne fanúšikovia mimozemských invázii si prídu na svoje. Wyatt priniesol obvyklú kvalitu, herecké obsadenie, najmä Goodman vynikajúci. Za mňa 4*. ()

Morb

Jsem v půlce a už teď můžu směle říct, že to je nejhorší kameramanskej a střihačskej výkon tohodle tisíciletí. ()

Majo.evans

Tešil som sa na tento film,ale na môj vkus veľmi málo akcie.Strašne veľa kecov.Emzákov skoro nebolo vidieť a ten koniec tiež o ničom.Ako myšlienka filmu bola skvelá ale to spracovanie je otrasné.Viem,že je to Sci-Fi / Thriller ale mohlo to byť viac Sci-fi-Akčné.Bolo by to lepšie. ()

goauld

Námět, kdy Země je napadena mimozemskou entitou natolik vyspělou, že se všechny vlády zemí musí "poklonit" a kapitulovat jsme tu měli několikrát (např: V - Victory) a vždy toto téma fandu sci-fi (především, pokud ke konci není happyend) zaujme. Jinak tomu není i v tomto případě. Bohužel - v tomto poměrně překombinovaném snímku se divák poměrně rychle přestane orientovat a především u pána komisaře pak už vůbec netuší na které straně vlastně stojí (zda na straně odboje, nebo emzáků). Za to -1* a jdeme dál... Další problém je v neschopnosti "páté kolony" se dostatečně organizovat. (pět - slovy pět osob konající odboj je poněkud směšné množství ;-)) za to -1*. No a nakonec - chápu, že "zotročený" lid musí složit "novým pánům", ale - v některých případech to bylo až moc "iniciativní". A když už jsme u toho závěru posudku: nějak mi chybí informace "CO" vlastně je v té zakázané zóně? No... suma sumárum - trochu lepší scénárista a možná bych šel s hodnocením o trochu výše. ()

BStone

Lehce provařený námět s průměrným zpracováním dělá z tohoto snímku podívanou typu jednou a dost. Přesto si myslím, že je film tady trošku podhodnocený. Mě celkem zaujal i když nějaký silnější dojem nezanechal. Chybí prostě silnější dějová linka a nějaká ta propracovanější postava. Každopádně pro fandy sci-fi a emzáků lze určitě doporučit na něj kouknout. 40% ()

Kouba007

Podle zdejších komentářů jsem čekal nějakou béčkovou slátaninu, ale viděl jsem super špionážní a odbojový film, konec tady asi spousta hodnotitelů nepochopilo, stejně jako celý film, ale je to napínavá podívaná od začátku až do konce. ()

Oup

Nieje to ani akčné, nieje to ani thriller, je to skôr krimi dráma v systéme po emzákmi obsadenou planétou, takzvanými zákonodarcami ktorím by sme pravdepodobne mali byť vďačný.. Mne sa to veľmi páčilo... ()

Rhaegar

Tohle se nepovedlo. Na obyčejný film je to nudné a nedrží se žádné zásady zaběhnutého vyprávění takže je to jeden velký bordel. No artový experimantální film je to zase málo divné a neotřelé. ()

DavHav

Zvláštní film, střídáním hrdinů a atmosférou trochu připomínající Soderberghovu Nákazu. Chvílemi rozvleklé, místy ale příjemně nekompromisní - řekl bych splněná poměrně silná autorská vize depresivního, chřadnoucího a vytěžovaného světa, kde "vůdci" posluhují mocnější formě života v devastaci planety (což tak trochu v ČR známe). Ufounů je málo, ale design jejich "brnění" a funkčnost jejich zbraní jsou velmi povedené. ()

PMU

Farmiga málo.. Pobavila scéna černoch x mz x tmavá garáž. Zase trochu jiný pohled a zpracování na situaci která by mohla nastat. ()

MAsakRA

Nejdříve trochu jiné sci-fi, než jsem čekal. Na můj vkus to bylo moc o lidech a málo o mimozemšťanech 🙂 a celkem komorní, takže jsem se i místy nudil. Od chvíle, kdy mi došlo, k jakému konci se schyluje, tak jsem ale až do konce filmu ani nedutal. Paráda! ()

doubravkaa

Když film začínal, říkala jsem si super, to by mohlo být fakt zajímavý. Bohužel mě nezaujaly hlavní postavy, nějak se tam divně přeskakovalo a chvílemi jsem bohužel usínala. Škoda, byl to dobrý námět, ale zpracovaný tak nějak polovičatě. ()