Rivali: Pepsi Cola verzus Coca Cola

(TV film)
  • Česko Pepsi versus Coca Cola, nesmiřitelní rivalové (viac)
Francúzsko, 2014, 53 min

Z lékárny na pranýř aneb souboj slavných limonád s časem i mezi sebou. Některé rivality připomínají hvězdné války mezi USA a Ruskem, i když jde třeba jen... o bublinkové nápoje. Příběh sladkých limonád, které měly kdysi lidem pomáhat a teď jim spíše ve velkém kazí zdraví, je z ekonomického hlediska jen nudnou řadou čísel, ale neškodí si připomenout historii obou fenoménů na pozadí světových dějin. Zjistíme, že souboj miliardových firem je nejen zrcadlem doby, ale také dobrodružstvím s tajemstvím. A přestože už dnes nejsou Coca-cola ani Pepsi-cola jedinými nápojovými giganty na zeměkouli, jejich produkty zná každý. V dokumentu uvidíte mimo jiné řadu vzácných dobových reklam. (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

"Když můžete přimět zákazníka, aby pracoval pro vás, tak proč toho nevyužít?" Reklamní souboje Pepsi a Coca-coly mě celkem bavily, ale to je asi tak všechno. Já totiž již dávno vím, že Bůh může proměnit Coca-colu v Pepsi, ale nejsem si zcela jistý tím, jestli bych to poznal. Já jsem totiž fandou Kofoly a unylé vyprávění o soupeření dvou amerických koncernů mě nechává poměrně chladným. ()

Pítrs85

Na klišé, že jestli "Coca-Colu nebo Pepsi- jedině Kofolu" jsem už alergickej, navíc je Kofola hnusný pití... no nic :-) Dokument je docela zajímavej, hlavně co se týče historie obou sodovkářských gigantů, legračně zajímavý byl i reklamní souboj černých limonád, jinak ale běžný, ničím extra zajímavej dokument. A jasně, Pepsi je lepší a měla vždycky i lepší reklamy :-) ()

Pharao20

Celkom zaujímavý pohľad na históriu dvoch gigantov bublinkových nápojov. Okrem tejto hlavnej myšlienky dokument poukazuje aj na iný zaujímavý fakt a to je sila reklamy. Priznám sa že som bol vždy v tom že to len ľudia v tejto dobe sú tak blbí že sa nechajú nahovoriť na každú hlúposť propagovanú reklamou, tento dokument mi ale ukázal že to nie je generačná záležitosť a ľudia boli rovnako hlúpi už pred 100 rokmi. a tak si spájajú obyčajný kolový nápoj so slobodou, nezávislosťou, vianocami, a čo ja viem čím všetkým :D ()

Pete

Dokument jako takový je dost suchopárný (tradiční mluvící hlavy, spoustu výplňových záběrů,..), povrchní (hodně všeobecně známých skutečností), až jakoby bulvárně ošklivý, a je zaměřen zejména na bitvu reklam. Zároveň ale je to pro mě natolik podivuhodné, zajímavé téma, že musím hodnotit vysoko, minimálně dokud ho někdo nezpracuje lépe a podrobněji. A že námětů na zfilmování se tu nabízí spoustu. ()

buchannon

Důvody, proč jsem v poslední době moc nesledoval filmy, jsou tyto: Mnohem radši jsem sledoval MS ve fotbale a pak taky moji oblíbenou Le Tour de France a taky mě sledování filmů baví čím dál míň. Už mě moc nebaví sledování vymyšlených filmových příběhů, zvlášť když většina z nich za moc nestojí. Už jsem zkrátka filmy přesycen. A tento dokument? Zajímavá sonda do splněného amerického snu. Pepsi nebo Cola? Je to stejná otázka jako: horské kolo, nebo silnička? Čistě otázka vkusu. Ještě během sledování pořadu jsem zajel do obchodu a koupil oba proklamované nápoje a opět jsem se přesvědčil, že je mezi nimi minimální rozdíl. Jen Coca Cola byla zkrátka první. ()