Skutočný príbeh o rivalite dvoch bratov, ktorá stála za vznikom značiek Adidas a Puma. V dvadsiatych rokoch v Nemecku dvaja bratia Adi a Rudi Dasslerovci založili firmu na výrobu športovej obuvi. Jeden z nich bol introvertný inovátor, druhý extrovertný vizionár. S nástupom nacistického režimu ich počiatočná vzájomná nedôvera prerástla do hlbokého konfliktu a napokon si každý z nich založil vlastnú firmu. Adidas a Puma sa stali nezmieriteľnými rivalmi... (RTVS)

Malarkey

Příběh bratrů Dasslerových je hodně zajímavý a Němci ho v tomto dvoudílném televizním filmu ztvárnili hodně věrně. Především po historické stránce. Horší už to bylo s prvním dílem, který se ze začátku docela dost táhnul a i když se snažil vytvořit dostatečně přesnou podobu obou bratrů, kde jeden není lepší, jak druhý, tak s příchodem Nácků naběhly solidní filmařské grády. Ty se následně projevily hlavně ve druhém díle, na který si stojí za to počkat. Nechybí v něm zvraty, napětí a parádní historická atmosféra. A také Vás překvapí pár českých herců s českým pozadím. ()

Arsenal83

Výborný film o bratskej nesmrteľnej rivalite, ktorá stvorila veľké značky. Dnes už vyrábané v Číne, či? Príbeh je zaujímavý a tiež je zaujímavé, že Adi Dassler bol asi posledný úspešný nositeľ mena Adolf. Iný pán totiž to meno už naveky zabil. Veľmi dobrý herecký výkon bol u vedľajšej postavy stvárnenej Hannah Herzsprung. Síce k jej tradične spuchnutým očiam sa pridala i spuchnutá tvár, ale to nevadí - na Germánku stále atraktívna. ()

TornadoETA

Kvalitně zpracovnané pozadí zrodu dvou největších sportovních obuvnických společností současnosti. Už jednou jsem si takhle říkal, když jsem se procházel v obchoďáku, že každá věc má svou historii a že by mě u některých zajímalo, jak to s jejich vznikem bylo nebo co se za tím danným výrobkem schovává. Teď třebas jistě vím, že až příště zavítám do sportu pro sálovky či botky na běhání, tak co si asi vyberu ... dává to nakupování trošku jiný rozměr ;) ()

misterz

Nečakal som v podstatne nič svetoborné, no dostal som celkom zaujímavý životopisný príbeh. Opäť som o niečo múdrejší. Tieto životopisné príbehy o vzniku slávnych značiek majú niečo do seba. Ešte existuje jeden o značke Niké, aj ten je dobrý. A opäť sa mi tu potvrdilo staré známe - úspech sa dostaví iba vtedy, ak na tej ceste vytrváme a sme dostatočne pobláznení do nápadu. S ami páčilo ako bratia ponúkali tenisky všade, či už nacistom alebo američanom.... Nadpriemer. 75/100 ()

Kivis

Kdysi jsem na toto téma viděl zajímavý dokument, který mám od té doby v "ČSFD budíčku", ale už ho roky nedávali. Shodou okolností se téměř současně pustily dva německé štáby do filmového zpracování a další shodou okolností běžely oba filmy téměř současně na dvou českých televizních kanálech. Tento dvoudílný film jsem viděl jako první a moc mě bavil. Začnu od detailu - ostatně o detailech jsou i boty. Maskéři jsou profesí, kterou hodnotím málokdy, jestli vůbec někdy. Nicméně tady odvedli skvělou práci a stárnutí všech hlavních hrdinů bylo dokonalé. Pokud jde o pojetí děje, oceňuji, že jeden bratr nebyl vylíčený jako hodný a druhý jako ten špatný. Divák našel pochopení pro oba a oběma svým způsobem tak trochu fandil. Jak moc se film držel historických faktů, nemůžu posoudit, protože už je to opravdu dlouho, co jsem dokument o Adidasu a Pumě viděl, ale ono to není zas až tak důležité (, pokud nejste součástí rodiny Dasslerů). Protože ať už fabuloval více či méně, tak jako film fungoval na jedničku. Nemůžu říct, že bych tam za těch 180 minut našel nějakou delší slabší pasáž a nastavovanou kaši. Jinak mě hned zaujala Dasslerovic továrna, která jakoby z oka vypadla barrandovské hale ze seriálu Bohéma. A vzhledem k tomu, že se točilo hlavně u nás, tak to asi byla ona. Jediné, na co jsem za ty tři hodiny nepřišel, bylo, proč jsem už od útlého dětství měl averzi ke značce Adidas. S přibývajícími roky sice trochu opadla, ale boty jsem si od nich - na rozdíl od Pumy - nikdy nekoupil. Takže gratulace Rudimu. Možná to bylo ale mojí averzí vúči Německu a tím, že jsem Adidas vnímal jako vlajkovou loď německé výroby, dával přednost Nike nebo Reeboku, zatímco Pumy pro mě byla značka typu "jednou za čas dobrý", takže gratulace Adimu. ()

• Většina filmu byla natáčena v Praze a blízkém okolí. Několik scén též bylo realizováno v Kutné hoře. (Nach)