Frigo na divadle

• USA The Playhouse
Komédia / Krátkometrážny
USA, 1921, 22 min

Tentokrát se Frigo převtělil do kůže kulisáka v divadle, který obvyklým klaunským způsobem bojuje s rekvizitami i lidmi a také se snaží získat dívku svého srdce. Film je ovšem nejznámější pro svou úvodní scénu, ve které se Frigo převtělil úplně do každého. (Morien)

Turiec

Buster ma opäť prekvapil. Toto je totiž asi najstarší film, v ktorom som videl trik s dvojníkmi herca. Keď sa Frigovi snívalo o divadle, tak všetky postavy hral Buster Keaton: dirigenta, všetkých členov orchestra, hercov na javisku aj divákov a diváčky v javisku. Celkom obstojne bola urobená aj interakcia postáv, keď sa rozprával sám so sebou. V jednom zábere bol dokonca "naklonovaný" až sedemkrát! ()

classic

Frigo, ako šimpanz ? Prečo, nie, však ? Ako všestranný komik, je za každú výzvu a srandu zároveň, ale tých všetkých Busterov Keatonov bolo akosi veľa... Finále, a ka zaplavené divadlo, ma na záver dostalo na lopatky. Aj tak najzaujímavejšie je to, ako to s kolegom nakrútili, a na tú dobu - extrémne progresívne, odkiaľ sa mohli mnohí do budúcna čosi naučiť, inšpirovať sa, a dá sa povedať, že Keaton je v tomto priekopník. Je to perfektný šoumen. ()

liborek_

Buster Keaton ve vrcholné formě... Už asi vím, kde se inspirovali autoři filmu V kůži Johna Malkoviche... Pamatujete: Malkovich. Malkovich? Malkovich... Malkovich!!! Malkovich...:-) Tady to prostě bylo Buster Keaton,Buster Keaton, Buster Keaton, Buster Keaton, Buster Keaton, Buster Keaton... Ale výborných scén tam bylo víc... Skvělé! ()

Wiliem

Tak tedy nevím, ale tato Keatonova groteska mi připadala zatím jednoznačně nejslabší ze všech, které jsem doposud viděl. První půlka byla hodně špatná, druhá byla trošku lepší, ale stále ani zdaleka tento snímek nedosáhl stardardu na který jsem u Bustera zvyklý. Humor téměř žádný, nápady docela obyčejné, celkově bída, ani se mi nechce věřit že to je film B.Keatona. 45%. ()

eraserhead666

Hodně oceňuji na tehdejší dobu docela odvážnou a zcela evidentně pracnou práci s trikovou stránkou filmu. Triků je tam fakt dost a i povedených. Jako celek mě však tahle groteska poměrně zklamala. Je dost suchá, mnohé vtipy jsou vyčpělé a hodně laciné. Frigo samotný se moc snaží být humorný (a možná až moc kopírovat Chaplina), jenže ta snaha nakonec převažuje nad čímkoliv jiným. ()