Cloak & Dagger

USA, (2018–2019), 14 h 22 min (Minutáž: 40–49 min)

Tvorcovia:

Joe Pokaski

Predloha:

Ed Hannigan (komiks), Rick Leonardi (komiks)

Hudba:

Mark Isham

Olivia Holt, Aubrey Joseph, Gloria Reuben, Andrea Roth, J.D. Evermore, James Saito, Emma Lahana, Wayne Pére, Jim Klock, Divine Prince Ty Emmecca (viac)

Tandy Bowen (Olivia Holt) a Tyrone Johnson (Aubrey Joseph) při náhodném setkání zjistí, že mají superschopnosti. Postupně se je učí ovládat a zjišťují, že schopnosti nejlépe fungují, když jsou spolu. Zároveň se oba snaží vypořádat se svou minulostí a chránit New Orleans, město pohlcené drogami a násilím. A na ochranu města nejsou sami, kromě nich je tu ještě detektivka Brigid O'Reilly (Emma Lahana), ochotná vyčistit město za každou cenu. (Adasin)

Patrik.Schou

Dokoukal jsem to, ale první půlka hrozná nuda a druhá polovina s malými vyjímkami zase hrozná pitomina. Takový nesourodý mix všeho, včetně zombíků. Nedoporučuju. Ztracený čas. ()

Tom10000

Pro jednou jsem se rozhodl vsadit na společnost Marvel, místo abych všude možně od různých tvůrců hledal jiné fantasy seriály. Ostatně, společnost tvrdí čím dál tím častěji, jak bez těchto seriálů budeme brzy přestávat rozumnět filmům. Mám v záloze i "Lokiho", "Runaways" a nebo "VandaVision", první volba však padla na dva mladé hrdiny, kteří teprve poznávají svoji moc a učí se s ní zacházet. Na snědého Tyrona Johnsona a na bílou Tandy Bowen. Jejich přezdívky Cloak a Dagger přesně vystihují charakter jejich schopností. Příběh: Doposud spíše záporná Tandy se živila krádežemi, aby si vydělala na drogy, ale hlavně na léky pro svoji nemocnou matku. Její otec před mnoha lety spolu s ní havaroval na mostě, když došlo k výbuchu ropné plošiny společnosti Roxxon, kde pracoval, a jejich auto po pádu do moře způsobilo jeho smrt. Ona sama byla zachráněna záhadnou silou. Na druhé straně města žije Tyron, obyčejný kluk hrající basketbal, jemuž však před dávnou dobou zemřel bratr Billy, když ho zasřelil policista, leknuvše se výbuchu plošiny. Když jeho postřelený a již mrtvý bratr spadl do moře, neváhal ho vytáhnout. Avšak marně. Kdo se o něj opřel, byla podivná dívka. Při jejich doteku se z těla Tyrona vynořoval černý dým, z jejího zase bílá záře. Nikdy se již znova neměli setkat. To by se však nesměla takzvaná Dagger rozhodnout mu ukrást peněženku (...). Příběh velmi dobrý. Jen toto shrnutí ukazovalo především na první díl, u něhož byla má naděje na zdařilé pokračování dalšími devatenácti díly velmi vysoká. Pomalý posuv v ději a hlavně mnoho zbytečných scén však ve finále mé hodnocení značně pohoršily. Tandy a Tyron, v druhé sérii poté i André drželi hladinu značně vysoko, ač jejich kvalita kolísala. Nikdo jiný mi ale do oka nepadl. A hlavně, abychom se točili relativně kolem toho samého, na to opravdu nemám. Schopnosti zajímavé, a ač se vyvinuli na konci první a na počátku druhé řady, teprve až v posledním díle (alespoň u Tandy) došlo k jejich pořádné evoluci. Dvě série seriálu stačily, zde nemám nejmenší nutkání toužit po třetí řadě. 60 - 65 procent, dokonce i ČSFD tentokrát nadhodnocovalo, což se mnohokrát nestalo. ice doporučuji, ale ne každému. Asi záleží na tom, komu hrdinové opravdu padnou do oka. A nejenom oni, ale i v jistém smyslu velmi americký seriál se všemi jeho klady i zápory. ()

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (viac)