Cloak & Dagger

USA, (2018–2019), 14 h 22 min (Minutáž: 40–49 min)

Tvorcovia:

Joe Pokaski

Predloha:

Ed Hannigan (komiks), Rick Leonardi (komiks)

Hudba:

Mark Isham

Olivia Holt, Aubrey Joseph, Gloria Reuben, Andrea Roth, J.D. Evermore, James Saito, Emma Lahana, Wayne Pére, Jim Klock, Divine Prince Ty Emmecca (viac)

Tandy Bowen (Olivia Holt) a Tyrone Johnson (Aubrey Joseph) při náhodném setkání zjistí, že mají superschopnosti. Postupně se je učí ovládat a zjišťují, že schopnosti nejlépe fungují, když jsou spolu. Zároveň se oba snaží vypořádat se svou minulostí a chránit New Orleans, město pohlcené drogami a násilím. A na ochranu města nejsou sami, kromě nich je tu ještě detektivka Brigid O'Reilly (Emma Lahana), ochotná vyčistit město za každou cenu. (Adasin)

JohnCZ

Navzdory nepříliš vysokým očekáváním velmi příjemně překvapení. Komorní komiksárna přesně ve stylu Defenders seriálů, lehce mixnutá Legionem a s teenagery v hlavním rolích. Jak na mě ústřední dvojka působila z propagačních materiálů uměle, o to víc mi nakonec padla do noty a především v pomalejší první sérii mi jejich osobní problémy dost seděly. Proto mě následně konec první řady docela zklamal. Po 9 skvělých a na superhrdinský seriál velmi komorních epizodách přišlo nemastné neslané, mizerně sestříhané a celkově hrozně béčkově působící finále. Druhá série naštěstí vrací seriál tam, kde byl a přináší s sebou o něco "komiksovější" zápletku, která není špatná, ale na můj vkus je to občas až moc chaos a toho zbytečného plácaní se v hlavách a dark dimension trochu přehnaně. Příběh Cloak and Dagger se odehrává v New Orleans. A, alespoň mně, se při vyslovení názvu tohoto města vybaví: černoši, jazz, voodoo, bayou, neony a upíři. A ono to tam tohle všechno je a dokonce úzce spojeno s příběhem. No, vlastně snad až na ty upíry... Pochválit musím i výběr hudby, která je citlivě vybraná tak, aby nejen hudebně, ale i texty přesně seděla do daných scén. Kdybych řekl, že jsem intenzivně neshazamoval, tak bych kecal. ()

liskam

Tenhle perfektně zvládnutý seriál né každému sedne, ani nemůže protože se rozhodně nejedná o počin který by vycházel z nějakých zaběhlých stanradů nebo šablon. Asi nejůžasnější na něm je dokonalá simbióza scénáře a herců dosti podobná první řadě seriálu Thrue Detective. Tam to ale vzali do rukou ostřílení herečtí matadoři. Tady mlaďasové a to je také jeden z důvodů proč hodnotím tak vysoko. ()

Kothy

Je tu nový Marvel seriál od ABC. Nese se to dost v náctileté náladě. Zřejmě nepůjde o nic převratného. Dvě děti jako malé získají po nehodě schopnosti. Ty se projeví až tehdy, když se po letech potkají. Každý mají v životě své problémy a sví schopnosti příliš neumí ovládat. Moc mě to nebaví, končím... "Ty jsi ten kluk z pláže." ()

nash.

Od první, nezdařené řady, udělal seriál u té druhé velký kvalitativní skok. V té konečně vše drží pohromadě, nechybí nečekané zvraty ani nápady, děj přeskakující mezi několika světy i časovými rovinami bavil, postavy nejsou černobílé, což platí pro ty kladné i pro záporáky. Po počátečním zklamání tedy nakonec spokojenost. ()

Adasin

Vypadalo to z traileru na pořádný průser, ale zase takové utrpení to není. -------------------- PRVNÍ série: Opět jsem si všimla, že to mnozí vzdali po prvních pár dílech proto, že to bude nuda o ničem pro teenagery. Ne, není to nuda o ničem pro teenagery, aspoň ne většinu času, vztahy se tu sice řeší také, ale minimálně. První polovina celkem nudí, ale tak kolem pátého dílu se to zlomí, díly začnou slušně odsýpat a to tempo až do konce nepoleví (dokonce mě asi dvakrát i mrzelo, že si nemůžu pustit všechny díly najednou jako u seriálů od Netflixu). Efekty jsou celkem povedené, hudba je fajn. Obsazení je takové nijaké: hlavní dvojici to sice fungovalo dobře a ani z ostatních jsem nenašla nikoho, kdo by mi tam neseděl, ale zase tam není jediná zajímavější postava. Celkový dojem nakonec nic moc, opětovné zhlédnutí nehrozí. -------------------- DRUHÁ série: vůbec mě to nebavilo, až na dvě epizody mi děj přišel absolutně nezajímavý a celkem často se objevovalo zbytečné vracení se k událostem z minulosti/minulé série, jen aby se pak přešlo k nevýraznému padouchovi s příšerně otravným způsobem mluvy (to není myšleno rasisticky, ne všichni černoši v tomhle seriálu tak mluví, většina je v pohodě), který byl pravděpodobně inspirován padouchy z Lukea Cage, přičemž ani ti nebyli z většiny nijak oslniví. Postavy vůbec ztratily na atraktivnosti nebo sympatičnosti a u hlavní dvojice se často objevuje nelogické a podivné chování. // Obraz zůstává většinou tmavý jako plášť Tyrona, a světelné dýky Tandy na obzvláštnění a osvětlení opravdu nestačí. Aspoň, že se schopnostmi hlavních hrdinů si tvůrci pěkně vyhráli. // Náznak příběhu podle komiksů byl dosti nepříjemným rýpnutím pro zklamané diváky. Podobně jako u Thora by to rozhodně byla zajímavější podívaná. // U Marvelu je zřejmě někdo, kdo miluje soundtrack z Tron: Legacy tak jako já, jelikož se jeho napodobeniny nebo pokusy o ně objevují ve stále více seriálech MCU. Jenže tady to k záchraně nestačí. 6/10 ()

SonGokussj

Hmm, malinko nechápu ty 4*. Že bych byl moc přísný? Nezdá se mi. Abstraktní, nevyvážené, až moc nábožensky založené a hlavně nonstop ubrečené, vzlykající, nenávistné, doslova jsem se od začátku do konce první série necítil dobře, nudil jsem se, necítil jsem žádné "jeeej, jak to asi tak skončí? Co se s nimi stane??"... Velmi slabé. Tak slabé, že věřím v otočení o 180° druhé série, která bude lepší, ať chce nebo ne. Toto byla nuda. Jing-Jang bleh 40 % ()

Radiq

Tohle mi nějak do Marvelího vesmíru nepasuje. Je to zbytečně roztahané, nic moc se tam neděje, řeší se tam soukromé životy, je tam málo akce a když už tam nějaká je, tak je taková nemastná neslaná, efektů je pomálu a celé je to takové málo komiksové. Dokonce, stejně jako sami hrdinové, nechápu ani ty jejich schopnosti (ona vidí naděje, on vidí strachy?) a nelíbí se mi, že pořádně neví, jak je používat. A pak to jejich prolínání snů a reality, pchf-e. Furt se tam vrací k věcem, co se staly na začátku a hlavní záporno reprezentované společností Roxxon je takové abstraktní, že ani nevíme, co to zlo způsobuje (jenom že to není ropa). Pak je tu prostředí New Orleans, které vytahuje praktikování voodoo, jakési "božské párování" vždy spojené s nějakou katastrofou, nábožensky založená katolická škola, nebo třeba vyloženě divný gang korálkujících černochů... a takové další pytloviny. Prostě me to moc nezaujalo a ani příslib na druhou sérii mě moc neoslnil. Kdybych nechtěl zjistit, co to má vlastně všechno znamenat a jaké jsou mezi těma dvěma spojitosti a co mají znamenat ty jejich schopnosti, tak bych asi do konce nevydržel. Takhle jsem vydržel, ale pocit zájmu vystřídal pocit nudy. U druhé série nuda pokračuje snad ještě ve větším měřítku. Kvalitou, zpracováním, postavama, atmosférou, hudbou mi to připomíná stejně nudné a otravné Runaways. Teda hudebně je to přece jen o dost lepší, ale stejně jsou to často takové utáhané capoviny... Furt dokola se tam opakují stejná místa, divné místo v temnotách, trumpetistův vinylovej obchod a furt dokola a furt nudně. Myslim, že tohle by mě nebavilo ani jako komiks, takže jsem často raději usnul a udělal jsem mnohem líp. Po této sérii snižuju na 1 hvězdu. ()

iXtr3m3

Rovnaké sklamanie ako pri Runaways. Marvel až moc chce preraziť na poli seriálov, podobne ako DC na poli blockbusterov v kinách a rovnako, ako pri skratkovitej ceste padá na hubu DC pri filmoch (ja to síce tak necítim, ale čísla im nepomáhajú), tak Marvel začína padať na poli seriálov. Vlastne aj Netflixovská séria má čo najviac ponúknuť primárne len pri Daredevilovi a Punisherovi, možno trošku aj pri Lukovi Cageovi, ostatní sú do počtu. ()

Gogo333

Hlavní duo mi hodně sedlo. I když se může zdát, že díky nim půjde o seriál pro mladší publikum, tak to není pravda. Zabírají se zde dospělími věcmi a násilí tu je častý jev. Určitě potěší, že nejde o klasický superhero seriál, ale postavy se svoje schopnosti spíše snaží ovládat a používat pro sebe a svoji odplatu. Závěr byl teda trochu slabší, ale s další sérii určitě budu pokračovat. Nakonec mi to sedlo víc než Runaways. ()

Jazz06

Po 3 dílech jsem to vzdal. Nudné, utahané, postavy ne příliš sympatické, zvlášť ta holka mi lezla krkem. Asi jsem čekal něco jiného. Vzhledem k tomu kolik je seriálů, tak nehodlám trávit hodiny u něčeho, co se možná trochu rozjede. Jediné co můžu pochválit je soundtrack. ()

ER

Jde o ten typ seriálu,který buduje atmosféru více psychologickými prvky,kdy hlavní roli hraje spíše depresivní nálada než cokoliv jiného. ()

Likan7

Další slepá ulička v marveláckých seriálech. Nakonec byl s přehledem nejzajímavější Daredevil. Cloak and Dagger přitom nemá špatný postavy, ústřední herci jakou fajn, mají spolu fungující chemii a když si člověk zvykne na jejich schopnosti, může ho to i bavit. Jenže celý seriál je postavený na šíleným scénáři, který projekt doslova a do písmene potopí hned na začátku. Příběh je jeden velký guláš, Tandy a Tyi objevují schopnosti 2 řady a než se je pořádně naučí ovládat, tak to Marvel utnul a šáteček. Atmosféra možná byla dobrá, ale tady všechno začíná a končí u příběhu, který by se dal odvyprávět během 10 dílech místo 20. Není to sice tak roztahané jako Runaways, ale ten byl občas i akčnější. Tady není skoro nic. ()

RedRose

Tady je to červené ?? To jako vážně ?? Já jsem velký fanda Marvelovských filmů i seriálů, ale tady tomu vážně nerozumím... 7 dílů z 10-ti bylo příšerně utahaných a na mnoha místech jsem fakt nechápal co to tam za cocotiny řeší... To už slabý Inhumans byli lepší... Dostalo to druhou sérii tak uvidíme... ///// EDIT: Tak musím uznat, že druhá série je mnohem lepší, ale pořád je to takové, že čekáte, kdy přijde něco většího, ale ono nepřijde nikdy... Celkově po ukončení seriálu 58% ()

DaweForeman

Vzhledem k trendu seriálů ze světa Marvel je tohle tak trochu normálnější. První série měla opravdu dobře najeto, kdy se to neslo v přízemním detektivním stylu a trochu drsnější realitě, která řeší různá sociologická témata. Také to mělo trochu mysteriózní prvek toho počátku, kdy člověk neví co se v příběhu stane a jaké budou superschopnosti. Zároveň také tu začne psychologický kolotoč, kdy hlavní postavy řeší své démony a začnou tvořit pouto mezi sebou. Druhá série je už je bohužel trochu slabší, kdy se především mele ona psychologická stránka, která začíná časem být únavná a hlavní zápletka (padouch) a vedlejší (Connors) tak nějak v závěru úplně vyčpí na vedlejší kolej bez řádného zakončení a objasnění. A tím bych možná shrnul i onen trend - v jakým duchu se to nese obecně, kdy začátek máme celkem poutající, střed je opravdu napínavý, ale závěr to naprosto zabije - v negativním slova smyslu, kdy autoři nedokáží doběhnout do cíle kvůli příliš rychlému tempu v předchozí části závodu. Jak už jsem zmiňoval na začátku, tak bych vyzdvihnul určitě onu sociologickou stránku, kterou tu mají opravdu pořádně zmáknutou a pak se mi celkem líbilo i to zahrnutí voodoo a dalších kulturních prvků. Postavy jsou celkem příjemně sepsané - až tedy na tu stále se opakující depresy obou hlavních postav a lokace New Orleans opravdu tomuhle příběhu sedla. Tenhle počin neurazí, ale chybí mu závěrečné dotažení, aby z toho bylo něco lepšího a tak to nemůžu hodnotit jinak než průměr. ()

mrclTV

Cloak and Dagger je z rovnakého cesta zúfalosti ako im príbuzný seriál Runaways, tento kúsok je však o niečo lepší. Je to podobne nevýrazné a rozťahané, ale fantasy prvky (a to, ako hlavné postavy zisťujú, čo dokážu) sú o niečo lepšie zapracované, čiže aspoň trochu pozerať sa na to dá (s01 e07 to dobre ukázala, prekvapujúco kvalitná časť v inak ťažkom bahne masívnej podpriemernosti). Prvá séria - i keď je siedma časť pokojne aj za 4 a pol hviezdičiek, zvyšné epizódy sú ďaleko za ňou a ťahajú to prudko dole len k jednej hviezdičke. Druhá séria: aj keď má svoje muchy (a nie su teda malé, ale poriadne mäsiarky), je to celkovo prekvapivo pozerateľné, druhej sérii by som dal dve hviezdičky. Celkové hodnotenie - 2* ()

blondboss

Tento seriál je jeden z mála z MCU univerza, ktorý ma prakticky vôbec nechytil. Prvá séria sa rozbiehala veľmi pomaly a vôbec nenaplnila moje očakávania. V tej druhej už bol dej o dosť prepracovanejší a aj pointa nebola od veci, ale celé to bolo natočené nesúrodo a k postavám som si nevytvoril žiaden vzťah. Taký nemastný-neslaný seriál, ktorý nemá veľmi čo ponúknuť a čím zaujať. 55 % ()

blazma

Marvel umí dělat super filmy, ale se seriály je to bída, tady prostě DC seriály vyhrávají na plné čáře. Olivia Holt se sice snaží a je podle mě zajímavější protože role v podobě Aubreyho Josepha je... jak to jen popsat. Jako by ho v den natáčení našli za rohem na ulici jak jde kolem, na nic se ho nezeptali, vzali ho za ruku a postavili před kameru. Ten člověk mi prostě přijde že je úplně mimo, nemůžu si pomoct. ()

Rian_witcher

Seriál není postavený na "superhrdinství" jak ho většina z nás vnímá. Nečekejte žádné Avengery. Kdo dá pomalejšímu rozjezdu a hlavně postupně se rozmotávajícímu tajemství šanci, ten neprohloupí.Obsazení hlavních postav je excelentní a Olivia Holt dokazuje, že není jen krásná tvářička. ()

RoyBatty444

Trochu depresívne ale aj poučné hlavne z okolia New Orleans. Príbeh nie je nadmieru originálny a spojenie s fantasy časťou trochu ťahá dolu reálne problémy hlavných protagonistov. Napriek tomu sa na to celkom dobre pozerá a to hlavne kvôly dobrým výkonom hercov ale aj filmárom. ()

Spideyho kámošky dostaly režisérku

Spideyho kámošky dostaly režisérku

31.05.2017

Ačkoliv pořád není jasné, jestli (a případně jak) se Spider-Man zapojí do nového pavoučího vesmíru od Sony, máme tu už druhý projekt, který nabírá reálné obrysy. Nejdřív jsme zjistili, že Ruben… (viac)