V.I.P. vraždy

• Česko VIP vraždy
Česko, (2016–2018)

Soňa Norisová, Patrik Děrgel, Jiří Dvořák, Jan Révai, Miroslav Vladyka, Martin Myšička, Jiří Hána, Jana Stryková, Tomáš Měcháček, Jitka Sedláčková (viac)

Detektiv Beran se vrací po dvou měsících mimo službu zpět na oddělení vražd a hned první případ ho zavede do komplikované VIP společnosti. Vyšetřuje vraždu významného advokáta Grégra, který zastupoval bohaté a slavné klienty a na jehož smrti má zájem hned několik lidí. Beranovou hlavní podezřelou se stává Klaudie Wolfová, úspěšná a známá spisovatelka krimi románů, která má nejen motiv, ale její poslední kniha navíc znepokojivě připomíná detaily jak Grégrovy vraždy, tak i dalších následných zločinů. (TV Prima)

velkyvezir

Hergot, to byl sešup, ze Zločinu v Polné na toto. Jak si Děrgel hraje na rebela policistu je fakt síla, to by byl více uvěřitelný Révai (mimochodem by mne zajímalo, kolik jím bylo rozžvýkáno a rozcumláno sirek během natáčení). Ještě že zítra dávají Případy 1. oddělení, člověk si hned spraví chuť. ()

kolemjdouc

Těch pět je jen a jen pro pana Vladyku..Beran by v první řadě měl pilně navštěvovat kurs rétoriky protože vysílat do etéru zasněné pohledy českému divákovi N E S T A Č Í .Nebo ho bolely zuby? A za mě - jedinou dobrou herečku nechali spadnout ze skály a finito.A prosím vás Kohák se objevil v reklamě nebo jako aktér?Příště už nebudu muset řešit dilema jestli se dívat v tu dobu na ART anebo ze zvědavosti přepínat na VIP ()

.baris. odpad!

"Nenápadná" inspirace v Castlovi je sice fajn nápad, ale když to vezmou do ruky scenáristické hvězdy sestry Bártů, nemůže to dopadnout dobře.. Takže: Castle má na rozdíl od tohohle šmrnc, sympatické a výborné herce (nic proti Děrgelovi, v Národním v Othellovi perlí, ale tohle by asi nezahrál ani Rudolf Hrušínský tak, aby člověku nebylo zle po dvou větách; no, takže za to herci asi vlastně ani nemůžou) a hlavně inteligentní a vtipný scénář. Když vidím mého oblíbeného Myšičku, jak se urputně SNAŽÍ všechno zachránit, chce se mi plakat.. ()

mira007

Narovinu - když člověk jednou pozná Případy prvního oddělení tak mu všechny ostatní české kriminálky přijdou hrozně debilní, tohle dílko nevyjímaje. Dvě hvězdy dávám za to, že je to takové veselé, hravé, barevné a za Soňu a Révaie s párátkama. ()

adelina8

Proč tolik odpadů??? Ano, není to nejlepší seriál všech dob, ale rozhodně to je koukatelné. Mám pocit, že většina tu "odpaduje" jen z důvodu, že je to produkce Primy a není možné, aby taková "žumpová" televize vyplodila i něco kvalitnějšího. Něco je přitažené za vlasy a občas mě postava Norisové štvala, ale v celku jde o příjemnou detektivku, která je i místy vtipná. Modrava má 48%, tady je to na 25%, přitom z mého pohledu jsou seriály víceméně srovnatelné. Takže za mě tři hvězdy naprosto zasloužené. Navíc si mě čím dál tím víc získává Patrik Děrgel. Ve starších věcech jsem mu nemohla přijít na chuť, ale jako herec se zlepšuje. No a když mu ještě protrhají obočí, tak se na něj dá i koukat :) ()

husokachna odpad!

Kdyby tady bylo v žánrech napsáno komedie, řekl bych OK a dal tomu jednu hvězdičku. Ale takhle? To přece nemůže nikdo myslet vážně. ()

petikacka

Nebylo to, tak špatné, ale příííliš se to podobá Castlovi na zabití a je to tam neustále cítit...Hlavně tady nefunguje to prvotní vytvoření té ústřední dvojice...Za mě naprosté zklamání a 50% ()

allebra

Včera jsem se podívala jen tak ze zvědavosti, přišlo mi to jako slátanina složená z několika krimi, které tu už byly. Když jsem pak na konci zjistila, kdo je podepsaný pod scénářem, bylo mi to jasné. Takže jednou mi to opravdu stačilo, raději zůstanu u osvědčených Případů 1. oddělení! Když to porovnám: "Nebe a dudy!" ()

mh.mail

20% - Když jsem zaregistroval název tohoto nového primáckého seriálu, nevzbudilo to ve mě pražádnou důvěru. Když jsem pak zjistil, že autorkami scénáře jsou sestry Bártů, důvěra klesla prakticky na nulu. Přesto jsem zvyklý každému českému dílu dát aspoň jednu šanci, učinil jsem tak i nyní. Asi ani nehrálo roli, že jsem se na to díval těsně po vynikajícím díle Případů 1. oddělení. Sestry píší přesně podle instrukcí týdenního kurzu tvůrčího psaní pro dívky a paní, vrší jedno klišé vedle druhého a s detektivní prací to nemá nic společného. Navíc ani o „detektivní zápletce“ se nedá mluvit - vyšetřovatel si planě promluví asi se třemi lidmi, načež jeden z nich si na konci dílu najednou vzpomene, že poznává náramek na ruce pachatele na fotografii, protože tu dotyčnou zná a ta si prý ten náramek nesundává ani při sexu (snad se nikdo nebude zlobit za tento spoiler). A navíc ta naprosto nereálná klišovitá situace, kdy nejprve šéf oddělení direktivně přidělí svému vyšetřovateli k ruce svoji kamarádku, notabene jednu z podezřelých, aby mu byla k ruce (proč?), následně tomu dá korunu Generální inspekce, která tu samou osobu nasadí na dotyčného vyšetřovatele, aby ho sledovala. Tohle je opravdu tragédie. ---- 2. díl: „To jste vy?“ překvapená věta „elitního“ detektiva, který skutečného vraha „vypátral“ až ve chvíli, kdy ten na něj mířil pistolí. Je to spíš o „V.I.P.“ než o vraždách. ()

Trojkol odpad!

Herecký výkon hlavní postavy, tedy rádoby charismatického pana Berana (kterej je fakt strašnej badass!), posunuje tento seriál daleko za hranice sledovatelnosti. Odpad, který už nemůže být ničím přebit. ()

JirKrato odpad!

Hercema to není :D z policie Modrava víme že umějí. Ale tohle je opravdu hodně mizerný seriál. Slabý příběh a ničím nezaujme. ()

DAPDO

První díl jsem viděl jen druhou polovinu, třetí díl celý a stačilo. Opět neskutečně naivní a všechno je to strašně na hodňáka. Co mi to jenom připomíná ? Aha, Modravu z konkurenční TV. Když jsem u Modravy psal, že Norisová mi nesedí v čele policejního týmu, tak v roli "české Castle-spisovatelky" se budu opakovat. Neříkám, že je to špatná herečka, třeba v krimi Ve stínu ukázala, že hrát umí, ale v těchhle úlohách je jak šestky kozy na čtyřicetikilové anorektičce. Co je ovšem ještě víc bijící do očí je detektiv Beran v podání Děrgela. Jako princ ve vánoční pohádce - O.K., jako mladej onan v Ulici - O.K., ale jak proboha někoho napadne obsadit ho v jeho věku na hlavního vyšetřovatele na vraždách ? Kdyby tam dělal podržtašku, nosil Vladykovi kafe a postupně se učil, tak to překousnu, ale kluk, co vypadá, že mu teče mlíko po bradě - tak to sorry. Ale necháme mu narůst strnišťe a oni ho ti mutanti u TV budou žrát že? Co se týká příběhů, tak chápu, že se nemůže všechno natáčet podle skutečných případů. To by už bylo i zfilmovaný, jak cigoš krade v Konzumu chleba na topinky, ale když je to krimi, tak by tam mělo bejt určitý napětí a to teda v případě těch dvou dílů co jsem viděl nebylo ani náhodou. Ještě, že je každej díl ukončenej a nenavazuje to na sebe, s hrůzou bych čekal, co by nám tvůrci vymysleli za zápletku, která by se měla celým seriálem táhnout. Protože na to kouká stará, tak nevylučuju, že až bude na jinejch programech hovno, že nějáký díl ještě uvidím, ale nečekám, že by se to mělo zlepšit. Za mě je to na odsunutí z hlavního vysílacího času. Ale nebudu svině a když jsem dal Modravě jednu hvězdu, dám i tady. ()