Štyridsaťročný Luboš Cafourek je svojrázny inštalatér z obce Tuchlovice pri Prahe. Je zručný a poctivý, so všetkým si poradí, žiadnej práce sa nikdy nezľakne. Nemá auto, za zákazníkmi jazdí na bicykli alebo autobusom, prípadne sa nechá odviezť. Mobil nepoužíva, telefonáty za neho vyriaďuje jeho matka, ktorá mu tiež varí a nakupuje, perie, robí účtovníctvo a riadi chod celej domácnosti. Luboš má vždy na všetko nečakanú a vtipnú odpoveď, ale praktický a spoločenský život mu uniká medzi prstami. Za prácu si nedokáže vypýtať primerané peniaze, kamarátom opravuje zadarmo a to, čo zarobí, hneď minie za jedlo pre túlavé mačky alebo za hazard. Luboš všetko nepríjemné odsúva na "neskôr" alebo na "uvidíme". Všetky jeho pokusy o kontakt so ženami končia fiaskom a mama sa márne snaží, aby si syn konečne našiel partnerku... (Continental film)

kaposlav

Klasický český film, ktorý nesklame. Trošku my príde, že 53% je trošku menej ako by si zaslúžil, ale nie je to žiadna bomba na druhej stránke. Taký film na silvestrovský večer o všedných Čechoch. ()

Nach

Instalatér z Tuchlovic, aneb jak pražáci vidí vesničany. Během sledování jsem si dělal poznámky, a tak vám mohu sepsat vesnické desatero očima velkoměšťáků, které Instalatér z Tuchlovic prezentuje veřejnosti. Jsou to: 1) Vesničané jsou manuálně zručné osoby, které se navzájem znají. 2) Účetnictví jim vedou rodiče. 3) Za práci si neřeknou více jak 300,- Kč a když dostanou 3000,- Kč, už přemýšlejí, že si postaví nové křídlo u svého domu. 4) Když sami chtějí od někoho půjčit, rázem se ze sousedů, přátel a členů rodin stávají židé. 5) Jejich oblíbeným mottem je: kovářova kobyla chodí bosa (a ideálně i bez nohou). 6) Bojí se nemocnice . 7) Jednu televizi mají na obraz, druhou na zvuk. 8) Luxusní dovolená znamená sedět u rybníku dva kilometry za vsí a poslouchat starý kazeťák. 9) Štíhlost žen začíná u osmdesáti kilo a výš. 10) Holky mají tak krásné, že pokud nedáme gól v MS v Hokeji, mají muži problém s erekcí. A bonusová: 11) Šest lidí se dokáže ožrat po jedné becherovce a jedné flašce vaječňáku (což u nich v zásadě posiluje patriotické smýšlení a díky tomu slyšíte zpívané chorály o jejich dědině). Ale abych řekl i něco ke kvalitám filmu... Instalatér z Tuchlovic tématem spíše odpovídá Václavovi. Jen místo mentálně postiženého Trojana tu máme prosťáčka Koháka alias Luboše. Milovníka fotbalu, co žije s matkou. Manuálně zručného podnikatele a manžela na hodinu (protože ho nikdo více nechce). Až do 3/4 je film o přežívání Luboše s matkou, okořeněný snahou najít si partnerku. Poslední třetina je ale trochu jiný film, který nastalé melancholické tempo prohloubí do notných dramatických hlubin a díky němu i hodnocení zvyšuji na výsledné tři slunce. Přece jen, ač je to film velice prostý, má v sobě duši, která si minimálně ten průměr zaslouží. A Kohák spolu s dalšími postavami do tohoto vesnického světa zapadl, jako kadibudka na dvorek. Mírný palec nahoru a jen tak dál Tomáši Vorle st. 65% ()

bourec

40%.To fakt stačí.Ne že by to zase nebyla taková Vorlova podivnost,ale tohle spadá spíš do skupiny filmů jako byl miliardář.Slabej příběh,takový ježdění na kole sem a tam. ()

ProNotor

Sice to je český film, bavilo mě to překvapivě docela dost, Kohák je prostě frajer. Nebyl to bůhví jaký super scénář, ale jako oddychovka mě to zaujalo a pobavilo. Slabší 4*. ()

Langy10 odpad!

Nechci byt sprostej, ale nejde se ubranit pocitum po zhlednuti tohoto lacineho snimku. Naprosta mrdka, Katastrofa. Absolutne nechapu, jak nekdo mohl vymyslet tuto ubohost. Bud je to cileny pro negramoty nebo pro mentalne postizeny ( nic proti postizenym). Komedie? Tento suchy humor me na branici rozhodne nepošimral. Pan Kohak je absolutne neherec. Jestli ma nejaka kladne ohlasy mezi lidmi, tak tozhodne to nebude z herectvi. Silenost. Ve shrnuti - dej filmu vypovidajici zivot v kostce nejakyho instalatera z nejake “Nounejm” vísky. Depresivní postava instalatera a do toho par kamaradu se snaží vnest krapet humoru. Ač pana Čtvrtníčka mam rad, tak tady taktez propadak. Nevim kdo si s takovou hovadinou dal tu praci vubec vytahnout kameru z pouzdra. Rozhodne si tento neprijemny zazitek necham ujit a uz se na nej nikdy nepodivam, i kdyby me o to prosila Emma Watson nebo Julia Roberts. 1% ()

zette

Divat se na to da, pohodovy film o jednom vesnickem dobrakovi, ktery se zivi instalaterinou... No dobry... a co dal? Vorluv nadhled a smysl pro humor se temer vytratil. Nezajimavy film, ani Kohak me 2x nebavil. Nejhorsi Vorluv film a to jsem videl vsechny. ()

necisty

Když přehlédneme, že je to celkem zbytečný film, že stále nechápu, proč v téměř každé české komedii musí např. (SPOIL) zemřít maminka, nebo celkově musí být něčím smutná a to, že opravdu nepodávají žádné skvělé herecké výkony. Tak je to celkem pohodová oddechovka s rozumným humorem a takovým neobvykle hezkým dobře zapadajícím koncem. Obyčejně bych dal 3, ale slabým hodnocením mě serete a jdu proti davu :). ... LFŠ 2017 ()

dr.fish

Očekával jsem mnohem větší průser. Film ale alespoň vypráví nějaký ucelený příběh, začíná a končí, má pointu, a přes všecky otřepanosti i jistý občasný vtip. Ničím sice nepřekvapí, ale alespoň se na něj normálně koukat. Obyčejný film o obyčejném podivínovi. 70% ()

HorrFi

Film celkem o ničem.. jak jsem se na to celkem těšil tak jsem zklamanej nebo o čem byl vlastně tenhle film? Jakub Kohák hrál dobře, ale ani to nestačí když ostatní věci moc nefungujou.. jenom Jan Budař a Petr Čtvrtníček občas zahlásili.. ()

SeanLSD

Vorlovina, variant venkovská! Tentoraz v príjemne civilnej rovine - čo INŠTALATÉRA približuje k množstvu iných českých filmov a skrze prostredie a postavu vidieckeho prosťáčika črtá líniu až na VESNIČKU MOU, STŘEDISKOVOU. Práve v porovnaní s tematicky podobnými filmami, ktorých medzi našimi lúkami a hájmi vzniká bezpočet, najlepšie vidno, v čom sú Vorlove prednosti a slabiny. Prednosť je v tom, že naozaj vie točiť, má cit pre obraz, tempo aj atmosféru, slabosť nastáva v jeho rozprávaní, v tom, čo chce vypovedať. Čo chce svojimi filmami tento tvorca vlastne povedať, prečo ich točí ??? INŠTALATÉR Z TUCHLOVÍC je ako obvykle o všetkom a o ničom a jeho autor ako obvykle pôsobí, že ho natočil len tak, pre radosť. A mne tentoraz tá oslava obyčajnosti vyložene sadla. ()

chelseaman22

Pokud vyvrhnete Crabeho a Goyleho a nabytý vnitřek smícháte v mixéru Russell Hobbs 23180-56 NutriBoost a následně tuto nádivku vtěsnáte do jednoho z výše uvedených trupů, tak vám vznikne instalatér z Tuchlovic aneb mladší bratr Arguse Filche. Instalatér si kupuje v Prasinkách pěkná trička v obchodě rodičů Choo Changové, jejíž mladší sestra by dle údržbáře stála za hřích. 63% ()

Skuby47

Film s podobným námětem jako Václav, jen role venkovského balíka byla svěřena správnému typu herce. Prosťáček Luboš v podání Jakuba Koháka je mi sympatický, jednak pro jméno, jednak odporem k technickým novinkám a tím, že se stejně jako já stará o kočky bezdomovky. Velmi mne potěšila role Evy Holubové. Žádná bomba, žádná originalita, jednoduchý příběh, úsporná výprava, slušný průměr. ()

UhLee

(5/10). Neškodná česká komedie, která je svým způsobem docela originální. Příběh krásně plyne, jsme svědky úsměvných situací a Jakub Kohák hraje instalatéra Luboše opravdu s grácií. Komedie je natočena zajímavě, ale tak nějakou kouzelně a k filmu tento styl fakt sedne. V paměti mi rozhodně zůstane scéna se svetrem na hlavě, která snad nikdy neomrzí. Instalatér z Tuchlovic je ale hrozně předvídatelný a od první chvíle víte, jak to skončí. V konečném důsledku ale připravil Tomáš Vorel st. důstojnou poctu jednomu instalatérovi, kterého znal. ()

LadyPupu

Myslím, že se z toho dalo vytřískat víc, protože scénaristicky to teda žádná velká hitparáda není, ale Kohák v roli Luboše, kterýmu dá dobrovolně spíš tučňák než nějaká holka, mě bavil i dojímal. ()

LordSnape

Nevím, proč tomu Vorel říká komedie. Jako drama to funguje skvěle. Hlavní postava je vykreslena přesně jako vesnický tragéd, co se neumí postavit na vlastní nohy a hledá v životě nějakou tu oporu, aby mohl dále existovat po svém. Příklad jeho úspěšného bratra jistě divákovi naznačil, že nebude ta chyba úplně v jeho matce. Pro mě je tenhle film takový dobrý příklad ze života bez příkras a iluzí. ()