Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

JARDAHONDA

"Charlie Sheen se vrací jako bývalý pilot Topper Harley, kterého znovu povolávají do služby na přísně tajnou misi. Tentokrát ho chce neschopný prezident (Lloyd Bridges) poslat na blízký východ, aby osvobodil americké rukojmí... i muže, kteří při pokusu o jejich záchranu neuspěli před ním. Topper, jenž zatím v budhistickém klášteře teskní po své dávné lásce (Valerie Golino), dokáže posbírat veškeré síly a vrhá se vstříc splnění tohoto akčního - a vtipy nabitého - úkolu." Pokračování Žhavých výstřelů přináší "spoustu gagů, bezpočet parodovaných filmů a ještě ostřejší humor než originál." ()

Korny12

Charlie Sheen v plné parádě (potká se i s tatínkem). Pro mě jedna z top parodií a koneckonců i komedií made in Hollywood. Opět exceluje, nyní již prezident, Benson, veterán snad všech válek 20. století, který nikdy nepřistával. Co dodat? Snad jen: "Výborně Hansi!" ()

Hansk75

Tohle prostě nemá slabé místo. A nikdo po mě nemůže chtít, abych řekl, jestli je lepší jednička nebo dvojka..., oboje je naprosto skvělé. ()

Tomoso18

Šialená zmes vtipu a bláznivých situácií, ktorá nemôže nechať jedno oko suché... V bludisku trápnych komédií a paródií je toto ako zlatý poklad... A Sheen v spojení s Atkinsonom sú jednoducho boží... ()

LordLaser

Na dnešnú dobu už slabé. Kedysi to bola tutová paródia, ale mnohé vtipy už sú známe. Aj keď niektoré hlášky stále stoja za to. ()

pajator

Rozhodně jedna z nejlepších parodií vůbec. Navíc jeden z mála případů, kdy je pokračování stejně zdařilé (osobně myslím, že dokonce o maličko povedenější) než první film. Samozřejmě některé gagy jsou hodně jednoduché, ale většina je zdařilá a pořádně vtipná. Nic oduševnělého, ale jako film, který má pobavit a donutit vás minimálně k úsměvu, to funguje stoprocentně. ()

1990Jirik odpad!

HA,HA,HA..... To je taková sranda, jako když u benzínky člověk zjistí , že nemá na zaplacení, nebo jako když vás ve 3 ráno chytnou zuby... Přirovnal bych k to k top 10 nejdebilnějších filmů co jsem kdy viděl... A co absolutně nechápu jak se u toho někdo může smát, pro mě neskutečna debilita s trapnými scénami, s debilem z dva a půl chlapa v hlavní roli.... A to že je to starý asi 30 let z toho klasiku rozhodně neudělá a o to víc nechápu tohle hodnocení.. ()

Conriocht odpad!

Problémom tejto akože komédie je, že sa snaží byť podobne ako jednotka vtipná za každú cenu. Čistý trapas, mať tak 8-9 rokov asi sa zabávam, ako dospelák už môžem len zívať od nudy a krútiť hlavou nad nepochopiteľne vysokým hodnotením. Na IMDB 6,5, na CSFD alarmujúcich 8,5. ()

Sadova302b50

Geniální, jak první, tak druhé Žhavé výstřely. Zde ve dvojce je k tomu mnohem víc narážek na různé filmy, takže už jenom z toho důvodu se vyplatí vidět Žhavé výstřely několikrát. ()

tjkiklop

Rozhodně nejlepší parodie všech dob společně s jedničkou. Film napěchovaný hláškami jako indický vlak. Po několikanásobném zhlédnutí jsem zjistil, že se už asi nikdy nepodívám na Ramba. ()

Jarsey

Pro mě velký skok dolů oproti jedničce. Tento film už mi nepřijde tak dobrý, jako jeho předchůdce, nicméně zde hraje roli i určitá nostalgie. Ty fórky už nejsou tak trefné a ona i ta Terminátor-scéna je trochu přeplácaná. Takže klasická průměrná parodie. Nebo spíš lepší průměr. ()

vampvegetar

paródia na filmy s vtipný a "namakaným" Charliem, škoda že s odstupom času to už tak nežeriem, viac mi sadne Bláznivá strela , najmä 3.diel ()