Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

Tribe

Naprostá bomba, která je podle mě o hodně lepší než jednička (ne že by jednička byla špatná, to vůbec ne)! Vtipem to jen srší! ()

vika.evil

Krásně propracovaná parodie. V některých částech filmu mě rozbolelo smíchy břicho. Skvělé hlášky, obsazení prostě super. Navíc pobavil více, než předchozí díl. ()

PeteBuck

Lepšie ako jednotka, čo je neskutočné. Jedna z najlepších paródií vôbec. Trio Bridges, Sheen, Golino zasa v akcii, pridáva sa k nim Richard Crenna, to som už skoro odpadol. Bol som na tom v 1993 v kine, čo dodať. Kino vypredané, ľudia sa váľali od smiechu zo stoličiek. Toto už dnes nezažijete. ()

PTuranyi

Výborná paródia na známe blockbustery naplnená takou kanonádou gagov, keď stačí na chvíľu spustiť zrak z obrazovky a určite vám nejaký unikne. Tentokrát sa do hľadáčika tvorcov dostali filmy ako Rambo 2/3, Základný inštinkt, Hviezdne vojny, Terminátora 2 a mnoho ďalších. Produkcia je dobrá, nerobí z toho žiadnu vedu a otvorene priznáva, že si z toho všetkého robí srandu. Takže pokiaľ aj vznikne nejaká dramatickejšia situácia, vzápätí je okamžite nemilosrdne zhodená. Herci podali celkom dobré výkony, keďže ide o nadsádzku sa tu nejaký ten kŕčovitý výraz mihne. ()

xander

Výborné pokračovanie akčnej paro´die. Jednotka sa venovala predovšetkým filmom o letcoch, dvojka sa sústreduje väčšinou na akčné filmyako Rambo.Kvalita humoru je znovu vysoká. Možno vás trošku sklame že Rowan Atkinson je tu iba asi 5 minút, ale aj tak sa budete výborne baviť. ()

Orbosh

I když jsem původně například Ramba, kterého film také paroduje, neviděl, velmi dobře sem se u toho bavil. Ovšem potom je to ještě mnohem lepší! Upřímně právě Rambo III si o to říkal sám. A ostatní filmy potěší. ()

badajajuak

"Tak tohle je náš cíl." "To je Minnesota, pane." "V tom je genialita mého plánu. Proč cestovat po světě. Vyřídíme je raději tady a rovnou si zarybaříme." "Ale náš nepřítel je na druhé straně." "Dopraví se k nám letadly. Vezmou i rodiny. Naučí se bruslit. Musím všechno vymyslet?" ()

Olafa

Mám vůbec tu moc kritizovat klasiku? Snad jen mohu říct, že je tohle důkaz, že dobrá parodie se dá natočit, aniž by se pouze přepsal scénář k původnímu filmu. Pobaví, i když neznáte všechny reálie a filmy, na které naráží. ()

Just_Zdeny

Od scény s gumovými medvídky jsem se začal non.stop smát a skončil jsem až se závěrečnými titulky. Zdravotně riskatní film, ale co už se dá dělat, když je to taková legrace:-D ()

Jarosh66

Nečekal jsem, že druhý díl dokáže dosáhnout velikosti jedničky....Nedosáhl...dosáhl totiž ještě větší velikosti....Nic jiného mě nenapadá, než říct, že tohle je nejlepší parodie a troufám si tvrdit, že ještě dlouho bude. P.s. - Nejlepší je prezident alias Lloyd Bridges. ()