1Legend1

Mám rád filmy s válkou ´´v pozadí´´. Je rozdíl v chytání ryb během války a mimo ní? Není, jen si musíte dávat pozor, aby vás někdo nechytl. Smutné, nostalgické, povedené. 80% ()

Ozzy2

Paradoxně musím ubrat jednu hvězdu za jednoho ze svých nejoblíbenějších herců.Při vší úctě k panu Menšíkovi-jeho obsazení byl úlet totálně mimo. ()

Likan7

Uznávám Menšíka asi jako žádného českého herce. Viděl jsem ho ve filmech tolikrát, že mě šokovalo, když jsem zjistil, že zemřel v roce 1988. I zde je precizní. Jenže bohužel film jako takový na mě neměl takový dopad jako jiné české snímky z války. Film je hlavně ve druhé polovině nesmírně smutný, o tom nelze pochybovat, ale doufám, že se mi Smrt krásných srnců bude líbit více. ()

Lupes

Krása! Poezie. Smutek. Není vidět jediný komín Osvětimi, přesto se nelze ubránit slzám. Strašné je i to, že se vše už zase opakuje. Antisemitismus žel není jen nemocí primitivů, je nemocí "intelektuálů". ()

Peck

Věděli jste, že Prdelku měl původně hrát nynější poslanec Marek Benda? Někdo ale tehdy prásknul, že s ním režisér Kachyňa počítá, a tak místo disidentova syna přišel k roli Martin Mikuláš. Jak jsem vygooglil, Martin vystudoval FTVS, později pracoval v reklamě a živil se jako obchodník v softwarové firmě. Co se týče hodnocení Zlatých úhořů, jsou podle mě srovnatelní s Krásnými srnci, je v nich ale víc lyriky a poezie. ()

Cortesz

Předlohu jsem neměl tu čest číst, ale po dnešním shlédnutí silně dojemného filmu určitě napravím, protože jde o velice silný filmový zážitek s dokonalými hereckými výkony a silně podmanivou hudbou, která dojímala k slzám. ()

Prankster

Fnatastické popisy krás naší země a života vůbec. Geniální postavy Vladimíra Menšíka a Rudolfa Hrušínského. No já nevím proste to se moc slovy vyjádřit nedá - nádhera... ()

Mykhaluu

Zlatí úhoři mě svou atmosférou blížící se války více vtáhli do děje (rodina mi musela po prvním shlédnutí v dětství vysvětlovat, že Menšík někde chodí po velikonočních oslavách a není mrtvý v koncentráku) než Smrt krásných srnců, film, ve kterém pan Heřmánek odvedl dle mého jeden z úžasných výkonů a taky je moc povedenou adaptací... ()

Pitryx odpad!

Ba, vše co je krásné je třeba zabít a sežrat. Ryby, ryby, ryby, celý film jen ryby. Ryby bez děje, bez ničeho. Ono, je to krásně poetické, hlavně když klučina tu rybu zabíjí. To je poezie!! Tento „film“ nemá děj, nemá humor, nemá nic. Snad jen trochu té poetiky, zbytek je to nekoukání. Velcí herci pronesou jen pár vět a tím to zvadlo. Nu, každému co jeho jest a pokud se tohle někomu líbí, budiž mu přáno, ať si film pouští stále dokola. U mne je definitivně pohřben. A to nebudu rozebírat konec (útěk Rozvědčíka), kdy se začne něco dít a do toho je naprosto příšerná hudba. ()

ostravak30

Ota Pavel zachytil nejen krásu tehdejší české přírody a krásu svobodné a ničím nezničené doby, ale dokázal na to poukázat ještě nesmírně atraktivním poetickým způsobem. Já bohužel knihy Oty Pavla nečetl, ale věřím, že právě Karel Kachyňa dokázal převést tu poetiku na plátno nesmírně věrným způsobem. Věrným a krásným a herecky přesvědčivým. Pro oba filmy, tento i Smrt krásných srnců, platí de facto totéž. V obou exceluje Rudolf Hrušínský, v jednom se pak vyřádil Vladimír Menšík, v druhém Karel Heřmánek. Škoda jen, že tu krásu zničila válka. Tohle je typ filmu, který si můžu servírovat pokaždé a neomrzí se. ()