Tým detektivů pod vedením Marie Výrové má nový případ – vraždu muže, kterého nejdříve někdo postřelil kuší a ihned poté několikrát přejel jeho vlastním vozem. Vyšetřování detektivy zavede do prostředí exkluzivního lukostřeleckého klubu, jehož členy jsou dnes bývalí vysokoškolští spolužáci – ambiciózní náměstek primátora, který řeší rozvodovou situaci, uznávaný chirurg, který udržuje vztah s prostitutkou, existenčně zajištěný rentiér, a kontroverzní podnikatel. Situace nabere dramatický obrat, když vyšetřovatelé i potenciální oběti pochopí, že kdosi systematicky usiluje o jejich životy… Východiskem závěrečné detektivní minisérie z cyklu Detektivové od Nejsvětější trojice se opět stala předloha Michala Sýkory, kterou pro televizní obrazovku adaptoval scenárista Petr Jarchovský. (Česká televize)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (4)

Detektívi od Najsvätejšej Trojice: Živé terče (2019)

Příběh mě umně vtáhl, mjr. Výrovou mám opravdu rád. Navíc téma série bylo opravdu silné a vlastně jsem fandil těm, jimž jsem neměl. Místo parádní jízdy na závěr ale přišlo tolik hloupostí, že jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. A konec? Hlavně že vypátráme, kdo je otec... ()

Episode 1 (2019) (E01)

Jako úvod slušné, už jen díky tomu, že mnoho postav známe. Od začátku sice bylo celkem jasné, co se stalo a jaký je motiv pachatele, ovšem odbočka k sousedům snad až příliš zbytečně dramatizuje příběh. Stačil ten ošklivý závěr. ()

Episode 2 (2019) (E02)

Filmařsky rutina, ale momenty vyšetřování činu z minulosti byly pro rodiče dětí silné, byť až přehnaně ždímaly. Jen mě trochu mrzelo, že pachatelé byli odhaleni dle mého názoru předčasně. Ale třeba se mýlím a o to větší "fičák" bude poslední díl. ()

Episode 3 (2019) (E03)

Poslední díl začal skoro jako fraška, jako fraška i skončil. Tedy možná, protože konec se nekonal. Tlačení na city přes dětičky bylo působivé, ovšem jinak děj zaváněl odpadem více než mrtvola v kufru. ()