Tým detektivů pod vedením Marie Výrové má nový případ – vraždu muže, kterého nejdříve někdo postřelil kuší a ihned poté několikrát přejel jeho vlastním vozem. Vyšetřování detektivy zavede do prostředí exkluzivního lukostřeleckého klubu, jehož členy jsou dnes bývalí vysokoškolští spolužáci – ambiciózní náměstek primátora, který řeší rozvodovou situaci, uznávaný chirurg, který udržuje vztah s prostitutkou, existenčně zajištěný rentiér, a kontroverzní podnikatel. Situace nabere dramatický obrat, když vyšetřovatelé i potenciální oběti pochopí, že kdosi systematicky usiluje o jejich životy… (Česká televize)

radektejkal

Ke sledování prvního dílu Hřebejkova seriálu jsem se dostal náhodou; a o co vlastně šlo se dozvěděl až díky datům na čsfd. Kriminálka - byť zatím v zárodku - se mi nelíbila, prostředí ani lidé se mi nelíbili, jednotlivé akční obrazy mi přišly povědomé. Vrahem bude nejpíš fotr přejetého dítěte z mateřské školy. Ať to bude tak či jinak, jsou to dostatečné argumenty k tomu, abych tento seriál dále nesledoval a režiséra nepřeřazoval z druhé třídy do první. ()

klukluka

Plno zajímavých nápadů, tohle rozhodně není všední, rutinní kriminálka. Určitě ne z hlediska obsahu. Formálně to není tak působivé a propracované jako Vodník, z tohoto pohledu je to “jen” vyšší standard. Vodítek jsme dostali habakuk, zbývá už jen dát vrahům tvář. Podle mě máme splněno i v tomto bodě, mám svoje tipy. ()

DAPDO

Nemám s prvním dílem problém, podstatnou chybu vidím jen v tom, že už vím, kdo je vrah...Nebudu prozrazovat, kdo by chtěl vědět víc, stačí se podívat na úvodní titulky a obsazení a porovnat, kdo z uvedených v prvním díle nebyl. Vlastně byl, ale jen rozmazaně, když odnášel pití ve střeleckým klubu. každopádně mě Hřebejkovo podání příběhu baví o něco víc než Taušovo. ()

Marze

Až moc nastavované. Strážce zákona leností připomíná Policejní akademii. Hodně klišé jako místní elita sestávající se ze zlaté mládeže s vlivnými tatínky. Opakované reminiscence trochu unavují. Hodně záběrů luxusních interiérů , stálé popojíždění aut.K první vraždě se člověk pročeká. Otázka k polemice zda odveta zaslouží ospravedlnění ()

mira007

Ikdyž motiv vraha vypadá jasně od začátku, tak musím přiznat, že tohle mi sedlo jako něco zajímavého a jiného po delší stereotypní době kriminálek. Spousta postav a linek, které se příští díly budou spojovat ( nějak mi to konstrukcí vzdáleně připomnělo Strachův Labyrint)a krom skvělého obsazení ( number one Táňa Pauhofová ) a výborné dialogy. ()