Mladý Sheldon

• Česko Malý Sheldon (viac)
USA, (2017–2024), 46 h 25 min (Minutáž: 18–60 min)

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang (viac)

Deväťročný Sheldon Cooper je malý genius a v živote to nemá ľahké. Sestru Missy štve, starší brat Georgie ho priamo nenávidí a jeho otec niekedy býva v rozpakoch, ako sa k nemu správať. Ale mama ho bezvýhradne miluje. Byť najväčším géniom svojej generácie, ktorý vyniká v pokročilej matematike aj vede, totiž nie je vždy výhodou, najmä v krajine, kde majú zvrchovanú pozíciu náboženstvo a futbal. A zatiaľ čo sa zraniteľný, nadaný a trochu naivný Sheldon vyrovnáva so svetom, jeho úplne obyčajná rodina musí nájsť spôsob, ako sa vyrovnať s ním. V priebehu 12 rokov vysielania Teórie veľkého tresku sa diváci zoznámili s legendárnym, výstredným a výnimočným Sheldonom Cooperom. Tento vtipný seriál nám dáva príležitosť spoznať jeho detstvo, keď sa vydáva na neobvyklú a sľubnú cestu k dospelosti. (TV Markíza)

Recenzie používateľa Mistr119 k tomuto seriálu (63)

Rakety, komunisté a Deweyova desetinná soustava (2017) (S01E02)

GENIÁLNÍ!! :)) Mám pocit, že s tímto Sheldonovým kamarádem se setkáváme i v primárním seriálu TBBT. :) Navíc musím pochválit dětského herce, který místy gesty přesně vystihuje svého staršího herce. :) Jo a seriál už v prvním díle ukazuje, že vtipný díl dokáže být i bez umělého smíchu. ()

Poker, víra a vajíčka (2017) (S01E03)

Sheldon se dostává do konfrontace s Bohem a dovídáme se, proč si ani v dospělosti neudělal řidičák.. :) ()

Terapeut, komiks a snídaňová klobása (2017) (S01E04)

Díl je opět vtipný, o útrapách autismu a o tom, jak si Sheldon našel zálibu v komiksech, což není tak úplně zábava pro malé děti.. :) ()

Solární kalkulačka, trofej a poprsí roztleskávačky (2017) (S01E05)

Tento díl už jsem někdy nějak viděl anebo deja vù... Sheldon se potřebuje soustředit na školu a zbytečné zneužívání jeho schopností rodinnými příslušníky akorát vyvolává u jeho sourozenců nedostatek pozornosti. ()

Nášivka, modem a Zantac (2017) (S01E06)

5.* stoprocentně za poslední scénu s Elonem Muskem a souvislostmi!! :)) Díl vysvětlující i nevraživost Sheldona s Howardem. :) ()

Bůček, vúdú a tajný závod (2017) (S01E07)

Ano, bylo to vtipné...ale postavit díl na tom, že chlap touží po mase a hýčká ho víc než manželku..? Možná je to subjektivní skrze mou nelibost k požívání mrtvých živočichů, ale přišlo mi to slabší... ()

Mys Canaveral, Shrodingerova kočka a vlasy Cyndi Lauper (2017) (S01E08)

Chlapská a dámská jízda a pokusy Sheldonova táty vypořádat se s Sheldonovým autismem bez přítomnosti matky. :) Závěrečné doznání Sheldona sice nebylo vtipné, ale krásně dojemné. :) ()

Kirk, Spock a tříselná kýla (2017) (S01E09)

Za ta posezení s babčou, kdy pochopí Sheldonovo myšlení a Sheldon se díky nápodobě Star treku snaží napodobit vůdčí typ kapitána Kirka, který je tak dobrý, protože porušil pravidla a proto udělal nesplnitelný test, dávám plný počet! :) Jednak prolnutí s jiným seriálem a jednak přenos hodnot z jednoho seriálu do druhého! :) Super!! :) ()

Počítač, umělohmotný poník a bedna piv (2018) (S01E12)

První styk s umělou inteligencí.. :) Jen teda, když jsem tenhle díl pouštěl před otcem, který v té době žil, tak měl vkusný dotaz: "Když ten počítač Sheldon tak chtěl, proč si ho nepostavil tak jako já?" :) ()

Kýchnutí, trest a Sissy Spacek (2018) (S01E13)

Sheldonova fobie z nemocí a poprvé se zde zazpívá Hebké kotě. :) Pěkný prequel k původnímu TBBT. ()

Matka, dítě a pozadí modrého ničemy (2018) (S01E18)

Díl je hlavně v závěru spíše dramatický než vtipný, ale oceňuji, s jakou noblesou dokážou autoři k dramatičnosti přejít. :) Nicméně hlavní téma Sheldona jako dospělého a hledání soběstačnosti taky silné téma, které lomcuje s Sheldonovou matkou mezi mateřskými city a náboženskou zaslepeností (a nenávistí k neduchovním hodnotám). ()

Gluony, guacamole a fialová (2018) (S01E19)

Další výborný díl!! :) Babča se zamiluje, sourozenci bez přítomnosti Sheldona začínají makat ve škole a být hrdí na to, že taky něco dokáží bez stínu svého bratra a v neposlední řadě je zajímavá i figurka zoufalého profesora připomínající tak trošku Sheldona. :) ()

Pes, veverka a rybička Rybička (2018) (S01E20)

Tak tohle byl nádherný díl, ve kterém Sheldon zodpovědně řeší svůj strach ze zvířat. :) Místy až dojemné! :) ()

Suchá klobása, pláštěnka a Tony Danza (2018) (S01E21)

Díl by mohl mít podtitul Rozvíjení vztahů a to nejen babči s profesorem, ale také matka-syn a otec-dcera. Sheldon byl v tomhle díle spíše (doslova) pozorovatel. :) ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (viac)