Mladý Sheldon

• Česko Malý Sheldon (viac)
USA, (2017–2024), 46 h 30 min (Minutáž: 18–60 min)

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang (viac)

Deväťročný Sheldon Cooper je malý genius a v živote to nemá ľahké. Sestru Missy štve, starší brat Georgie ho priamo nenávidí a jeho otec niekedy býva v rozpakoch, ako sa k nemu správať. Ale mama ho bezvýhradne miluje. Byť najväčším géniom svojej generácie, ktorý vyniká v pokročilej matematike aj vede, totiž nie je vždy výhodou, najmä v krajine, kde majú zvrchovanú pozíciu náboženstvo a futbal. A zatiaľ čo sa zraniteľný, nadaný a trochu naivný Sheldon vyrovnáva so svetom, jeho úplne obyčajná rodina musí nájsť spôsob, ako sa vyrovnať s ním. V priebehu 12 rokov vysielania Teórie veľkého tresku sa diváci zoznámili s legendárnym, výstredným a výnimočným Sheldonom Cooperom. Tento vtipný seriál nám dáva príležitosť spoznať jeho detstvo, keď sa vydáva na neobvyklú a sľubnú cestu k dospelosti. (TV Markíza)

Recenzie používateľa Sany33 k tomuto seriálu (79)

Akademický přečin a romantičtější Taco Bell (2020) (S03E17)

Príbeh: Sheldon nevie prekusnúť svoje nauvedenie ako spoluautora na práci Dr. Sturgisa a tak sa rozhodne ho udať za plagiátorstvo. Tak sa ich priateľstvo končí. Marry sa snaží nájsť vhodnú trofej pred ženskú basebalistku. Georgie spoznáva nástrahy mladej zamilovanosti. Prevedenie: V epizóde sa toho v celku dosť udialo a najviac ma asi oslovila Georgieho linka. Možno tento rozkol povedie k odstaveniu Sturgisa čo by som hodnotil iba kladne. 84% ()

Naražená žebra a detektor duchů z krabice lupínků (2020) (S03E18)

Príbeh: George na futbalovom zápase uhne bežiacemu hráčovi a ten zrazí miestnu knihovníčku. George má výčitky a tak ju uchýli u seba doma, postará sa jej o agresívne mačky a pokrája jej mäso. Georgie zatiaľ spoznáva pravú ženskú nevraživosť. Prevedenie: Shedlon sa musí ospravedlniť čo je nemysliteľné. Ale tie mačky ma dostali asi najviac. 90% ()

Dům na prodej a vážné ženské záležitosti (2020) (S03E19)

Príbeh: Sheldon sa dozvedá nepríjemnú novinu a síce, že susedný dom je na predaj. Rozhodne sa preto podrobiť skúške všetkých potencionálnych záujemcov čo značne kazí renomé miestneho učiteľa/herca/realitného agenta. Missy musí čeliť dileme láska vs šport. Prevedenie: Veľmi ma bavili obe dejové linky ale tá Missyina je o trochu vtipnejšia. 90% ()

Mléčný zub a egyptský bůh vědění (2020) (S03E20)

Príbeh: Sheldonovi raste zle mliečny zub a ten musí von. Čo môže byť dosť vážny problém. Pri anestéze sa mu v sne prihovorí Totth boh múdrosti ale Sheldon si po prebudení nič nepamätá a tak si sám doma snaží navodiť podobný stav ako u zubára. Dale a Connie idú do kasína a prenechajú obchod Georgiemu, ktorý ale urobí hroznú chybu. Prevedenie: Jediné vtipné boli Sheldonove pokusy dostať sa do anestetického stavu. Inak dejová linka s babkou prehrotená až ma to bolelo. 60% ()

Schovaný dopis a běžné kolečko zpracovaného masa (2019) (S03E21)

Príbeh: Sheldon sa dozvie, že matka pred ním tají záujem prestížnych univerzít o jeho osobu. Rozhodne sa prostredníctvom otca presvedčiť matku o štúdiu na vysokej. Connie sa rozhodne pomstiť Daylovi za seba aj za Georgieho. Prevedenie: Ten učiteľ, čo sa snaží. všetkými silami zbaviť Shelodna ma ničil najviac. Vynikajúci finálny diel, ktorý asi nebol zamýšľaný ako finálny. 90% ()

Maturita (2020) (S04E01)

Príbeh: Sheldon maturuje na strednej a Missy na základke. Sheldon ale prepadá pocitu, že nie je na vysokú školu pripravený a tak prepadá panike. Georgie má zas prácu a babka si zas našla cestu k Daylovi, ktorý sa snaží zmeniť a dokonca našiel aj boha. Prevedenie: Celkom pekná chvíľa medzi bratom a sestrou asi ich už veľa neuvidíme tak si och treba užiť. 90% ()

Průvodce, mladá slečna a vyhazovač jménem Dalton (2020) (S04E02)

Príbeh: Sheldon má prvú prácu ako pomocník v múzeu vlakov. George pomáha Missy riešiť ženské problémy a Georgie odhalí matkinu záľubu v akčných filmoch. Prevedenie: Ozaj sa Patrick Swayze dosť podobá na Georgieho. Marry a jej sexuálny apetít okamžite narazili na ľadovec. 91% ()

Balanční kolečka a odvázané kuře (2020) (S04E03)

Príbeh: Sheldon sa ako vysokoškolák potýka z rôznymi moralizujúcimi princípmi. Jedným z nich je skutočnosť, že sa musí naučiť na bicykli bez koliesok. Prichádza ale k úrazu a to otvára nové možnosti. Prevedenie: Sheldonova prvá naháňačka so psom a zrejme sa skončí úspešne. Sádra je dole a my pokračujeme na vysokú. 79% ()

Biblický tábor a kočár lásky (2020) (S04E04)

Príbeh: Georgie si kúpi starú prašivú dodávku, ktorú mi rodičia neschvaľujú. O tom, že je to blbosť ho presvedčí až otec jeho priateľky. Sheldon je nútený navštevovať cirkevný tábor kde sa stretne s Page, jeho úhlavnou sokyňou. Prevedenie: Časť ma extrémne bavila. Nie iba Sheldonov konflikt ale aj tá Georgieho tvrdohlavosť. 95% ()

Zatuchlá krypta a tyčinka na počurání (2020) (S04E05)

Príbeh: Rodičia idú na výlet s Georgovým kolegom a jeho ženou, ktorý im dávajú bezplatnú manželskú poradňu. Sheldon a Missy donútia babku a Dalea hrať dračí brloh. Georgie rieši existenčný problém spojený s blížiacim sa potomkom. Prevedenie: Tri dejové linky a prekvapivo som sa na všetkých dobre bavil. Ale ak by som si mal vybrať tak Missy a jej korytnačia princezná sú top. 91% ()

Přípravný kurz a vynálezce zipu (2021) (S04E06)

Príbeh: Sheldon sa snaží prežiť svoj prvý deň na škole bez pomoci matky. Moc mu to ale nejde. Marry zatiaľ zapadla do miestneho klubu medzi mladých ľudí. George pomáha pastorovi postaviť detskú izbu. Prevedenie: Ten chlapec si asi chcel zašpásovať s milfkou lebo inak neviem ako si mohol Marry pomýliť so študentkou. Ale inak pohodová časť. 78% ()

Filozofie a červi, kteří po vás jdou (2021) (S04E07)

Príbeh: Sheldonovi sa psychológia a jej profesorka dostáva dosť pod kožu. Možno viac ako by si zo začiatku pripustil. Marry dovoľuje Brande prežívať Missyn prvý deň v škole spolu s ňou lebo Billy evidentne nebude nikdy obľúbený. Prevedenie: Trocha silený diel spojený so Sheldonovou psychózou a tým, že si len nenechá veci vysvetliť. 75% ()

Existenciální krize a bublifuk s hlavou médi (2021) (S04E08)

Príbeh: Priamo nadväzujeme na predchádzajúci diel kedy Sheldon prepadá do depresie lebo svet pre neho stráca zmysel. Babka spolu so sliepkou ho ale dokázu vyhnať späť do života. Gorge sa dozvie o Georgieho lajdáctve a najviac ho mrzí, že stráca záujem o futbal na úkor práce. Prevedenie: Veľmi pekne povedané. Do práce budeš chodiť ešte celý život uži si detstvo. 60% ()

Rozbředlá zmrzlina a opička flašinetáře (2021) (S04E09)

Príbeh: Missy chce ísť na tancovačku ale mama jej to nechce dovoliť. Postupne precitne a vloží jej do rúk dôveru. Sheldon a George musia ísť spolu na obed so sponzorom. Sheldon to ale nevydrží a povie mu čo si o ňom myslí do tváre. Prevedenie: Sheldonova úprimnosť ak s ňou prídete do styku jednorázovo môže byť likvidačná. 80% ()

Kovbojský aerobik a 473 šroubů od vazelíny (2021) (S04E10)

Príbeh: Sheldon robí všetko pre to aby sa stal asistentom profesora Linkettera. Tomu to už ale lezie na nervy. Nakoniec ale potrebuje jeho pomoc. Georgie sa snaží preraziť s videami o cvičení a osloví miestneho herca/učiteľa ktorý sa ho pokúsi ošklbať. Prevedenie: Babka skoro prišla o prachy a Georgie o dôstojnosť našťastie sa našiel Haselhoff. 91% ()

Pager, klub a vrásčitý suchar (2021) (S04E11)

Príbeh: Sheldon nepozná kedy je jeho prítomnosť už prehnaná a tak profesor Linkletter musí osloviť jeho matku aby mu našla voľnočasové aktivity. Georgie má nový pager na ktorý mu voláva cudzia babička, ktorá si ho omotá okolo prsta. Prevedenie: Typický  Georgie a jeho šťastie na krásne mladé ženy. 84% ()

Krabice s pokladem a babča vědy (2021) (S04E12)

Príbeh: Sheldon a profesor Linkletter potrebujú babkinu pomoc s vyšívaním pri jednom ich vedeckom pokuse. Všetko stroskotá na tom, že profesor o ňu prejaví záujem. Marry žiarli na Brandu a pastora a na ich spoločné rozhovory, kým sa nedozvie čo sa týkajú. Prevedenie: Zaujímavá časť. Trocha vtipná trocha trpká. 77% ()

Vozítko pro starochy a nový model vzdělávání (2021) (S04E13)

Príbeh: Shelodn havaruje s babkou v aute a tak odmieta ísť na univerzitu a zostáva doma s tým, že sa mu univerzita postará o všetko potrebné. Babka sa snaží prežiť bez auta a nakoniec podľahne vábeniu dôchodcovského autobusu kde si nájde nových priateľov. Prevedenie: Aj babička je už stará a táto časť je tomu venovaná. Sheldonova fóbia sa iba dostáva do zoznamu ďalšieho milióna. 87% ()

Posmání a bezvýhradný souhlas vládní instituce (2021) (S04E14)

Príbeh: Z daňového úradu príde nedoplatok čo jasne svedčí o tom, že Sheldon niekde v daňovom priznaní urobil chybu. Čo Sheldon berie ako útok na svoju integritu. Babka s jej novým priateľom musia podstúpiť romantickú kolonoskopiu. Prevedenie: Sheldonova linka bola úžasná ale linka s babkou to celé ťahala ku dnu. 76% ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (viac)