Mladý Sheldon

• Česko Malý Sheldon (viac)
USA, (2017–2024), 46 h 30 min (Minutáž: 18–60 min)

Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Raegan Revord, Doc Farrow, Montana Jordan, Danielle Pinnock, Rex Linn, Valerie Mahaffey, Brian Stepanek, Melissa Tang (viac)

Deväťročný Sheldon Cooper je malý genius a v živote to nemá ľahké. Sestru Missy štve, starší brat Georgie ho priamo nenávidí a jeho otec niekedy býva v rozpakoch, ako sa k nemu správať. Ale mama ho bezvýhradne miluje. Byť najväčším géniom svojej generácie, ktorý vyniká v pokročilej matematike aj vede, totiž nie je vždy výhodou, najmä v krajine, kde majú zvrchovanú pozíciu náboženstvo a futbal. A zatiaľ čo sa zraniteľný, nadaný a trochu naivný Sheldon vyrovnáva so svetom, jeho úplne obyčajná rodina musí nájsť spôsob, ako sa vyrovnať s ním. V priebehu 12 rokov vysielania Teórie veľkého tresku sa diváci zoznámili s legendárnym, výstredným a výnimočným Sheldonom Cooperom. Tento vtipný seriál nám dáva príležitosť spoznať jeho detstvo, keď sa vydáva na neobvyklú a sľubnú cestu k dospelosti. (TV Markíza)

Recenzie používateľa Sany33 k tomuto seriálu (78)

Suchá klobása, pláštěnka a Tony Danza (2018) (S01E21)

Príbeh: Zatiaľ čo sa Sheldon venuje romantickému vzťahu svojej babky a profesora. Mama s otcom sa snažia tráviť viac času so zvyšnými deťmi. Otec berie Missy na homáre a mama trávi čas doma s Georgiem. Prevedenie: Po predchádzajúcej časti, ktorá sa mi páčila asi najviac prichádza dosť nudná časť kde najzaujímavejšie je ako sa babka snaží dostať profesora do postele. 55% ()

Vanilková zmrzlina, nápadníci a jídelní sestava (2018) (S01E22)

Príbeh: Finále prvej série je viac menej venované Sheldonovej babičke a jej milostným vzťahom či už so súčasným alebo bývalým partnerom. Problém nastáva keď sa títo dvaja ľudia spolu spoznajú a spriatelia. Prevedenie: Viac mi sedia vtipné a moralizujúce časti ako toto hľadanie správneho geriatrika pre obscénnu babičku. Od finále prvej série som čakal podstatne viac. Jediné plus je že nám autori dali milý spojler pre budúcnosť TBBT. 59% ()

Pronikavé bzučení a balanční kolečka (2018) (S02E01)

Príbeh: Sheldon má dokonalé zmysly a tak odhalí Závadu chladničky, ktorú sa rozhodne aj sám opraviť. Spôsobí nemalé škody ktoré sa rozhodne si odpracovať roznášaním novín. Nič nie je ale také jednoduché.   Prevedenie: Druhá séria sa vracia k tomu čo ma na seriály najviac baví a to sú Sheldonove nápady a interakcie s nič netušiacou rodinou. 90% ()

Geniální protivník a sir Isaac Neutron (2018) (S02E02)

Príbeh: Sheldon spoznáva na akademickej pôde svojho prvého súpera v boji o inteligenciu. Je ňou dievčatko ktoré je navyše mladšie ako on a získava si plnú pozornosť profesora Sturgisa. Rodiny oboch detí sa rozhodnú spolu zoznámiť. Prevedenie: Najviac som sa asi bavil na zvyšných deťoch a ich debilných nápadoch. 74% ()

Krize víry a chapadlová rasa (2018) (S02E03)

Príbeh: Diel venovaný sektárskej matke a jej pochybnosti o božom zámere. našťastie má rodinu, ktorá jej v tomto smere rada pomôže. Bohužiaľ pri tejto kríze identity sa o deti musí starať otec a to prináša veľmi zábavné momenty. Prevedenie: Hodnotím to kriticky lebo mňa tieto hľadania boha iritujú asi najviac na celom seriály. To jak si Sheldon s farárom vždy vytrie zadok ma na druhej strane najviac baví. 62% ()

Finanční tajemství a rybí omáčka (2018) (S02E04)

Príbeh: Sheldon pri robení daňového priznania svojich rodičov natrafí na anomáliu, ktorú bude musieť pred mamou utajiť. To ho privádza na pokraj zbláznenia a tak sa rozhodne pre zúfalí čin a tým je prespanie v Tama. Prevedenie: Zabehnuté stereotypy z TBBT sú tie najzaujímavejšie na tomto sequeovom seriály. Vypustenie fekálií po fiktívnej spovedi stálo za to. 70% ()

Vědecká studie a československé svatební cukroví (2018) (S02E05)

Príbeh: Otec silou mocou presviedča mamu aby dali deti na testovanie v Hustone, ktorý je veľmi dobre platený. Sheldon žiari v inteligenčných testoch. Missy zas v sociálnych. Prevedenie: Niekoľko vynikajúcich hlášok, ktoré som už viac častí neregistroval. Missy je inteligentná ale inak ako Sheldon. Ešte musíme nájsť parketu, ktorá sadne Georgiemu. 90% ()

Sedm smrtelných hříchů a malý Carl Sagan (2018) (S02E06)

Príbeh: Marrie je reverendom poverená aby sa tento rok postarala o "Pekelný dom", ktorý má veriacich priniesť na správnu cestu tým, že im ukáže sedem smrteľných hriechov. Georgie sa snaží bodovať u staršej kamošky zo školy. Prevedenie: Haloweenske diely, bývajú v sitkomoch niečím špeciálne. Aj tu bola zrejme snaha ale vyšumela do neurčita a nič mi tam nepripadalo extrémne vtipné. 60%  ()

Uhlíková metoda datování a vycpaný mýval (2018) (S02E07)

Príbeh: Sheldon sa potrebuje dostať do múzea na prednášku a jeho otec to využije aby sa vyhol babkinmu blšáku. Sheldon tam stretáva Page, svoj sokyňu na poli mladej geniality a George musí zas riešiť manželský život jej rodičov. Prevedenie: Opäť jedna s tých menej vtipných častí. Aspoň priemerné hodnotenie zachraňuje babka s ej vyjednávaním a Billy ktorý ma nenormálne baví. 59% ()

8-bitová princezna a génius na píchlá kola (2018) (S02E08)

Príbeh: Babka vyhrá video hru a Sheldon s ňou postupne prepadajú závislosti. Georgie zas prepadne láske k pneumatikám ale fláka futbal čo sa nepáči jeho otcovi. Prevedenie: Retro spomienky aj na moje začiatky s hrami na mňa pôsobili príjemne nostalgicky. navyše druhá dejová linka s Georgiem ma tiež veľmi bavila tak dávam plný počet. 90% ()

Rodinná dynamika a Pontiac Fiero (2018) (S02E09)

Príbeh: Otcovi bola ponúknutá práca jeho snov ale problém je, že sa jedná o prácu v Oklahome. Rodina by sa musela sťahovať čo značne komplikuje celý život. Sheldon vykonáva na svojej rodine sociálny experiment. Prevedenie: Viac dramatická ako vtipná časť ale večera ma bavila tak nemôžem dať úplný priemer a obeta otca a Sheldonov citový výlev tiež stáli za to. 71% ()

Zakrnělé dětství a luxusní konzerva oříšků (2018) (S02E10)

Príbeh: Sheldon číta štúdiu, že ak si deti neužijú detstvo, môže ch to v dospelosti poznačiť. Objavuje zábavné suplementy od spoločnosti Bazinga, ktorá sa teraz stáva už jeho krédom. Babka učí profesora šoférovať. Prevedenie: Sheldon snažiaci sa o vtipy. To je to najviac aj na TBBT a je to super aj tu. Ak si k tomu pridáme grcku na hojdačke ide o super diel. 87% ()

Rasa superlidí a dopis Alfovi (2019) (S02E11)

Príbeh: Georgie si povedal, že sa stane silným veriacim ale iba aby sa dostal bližšie k Veronike. Mama jeho chovanie odsudzuje. Sheldon sa snaží po vzore učenia opíc naučiť niečo svoju mladšiu sestru. Prevedenie: Georgieho precitnutie vo viere je úžasne vtipné. Úplne zatieňuje Sheldona, ktorého príbeh sa tak stáva iba druhoradým gagom s Alfom. 91% ()

Břichobol a pořádný kus metafory (2019) (S02E12)

Príbeh: Sheldon je ten najhorší pacient o to viac ako je hospitalizovaný a musí ísť na operáciu. Doma paradoxne najviac chýba Missy. Otec George sa domnieva že zanedbal jeho stav a tak sa mu snaží všetko vynahradiť. Prevedenie: Myslel som si, že kamarát z nemocnice zomrie a tak vznikne premisa prečo sa Sheldon v dospelosti tak bojí operácií ale nestalo sa tak. 78% ()

Nukleární reaktor a nic moc přezdívka (2019) (S02E13)

Príbeh: Sheldon chce raz a navždy zamedziť tomu aby ho upozorňovali na otvorenú chladničku. Musí preto vymyslieť ako získa rýchli a stabilný zdroj energie. Jadrový reaktor je to pravé. Georgie sa vyzná v liste Veronike. Prevedenie: Hláškujúca matka a otec, ktorý by rád išiel s Georgiem na Aljašku na ropný vrt jednoducho super. 92% ()

David, Goliáš a čokomlíko zezadu (2019) (S02E14)

Príbeh: Ggeorgieho šikanuje Veronikin priateľ. Zhodou okolností sa stane ale Sheldonovým novým strážcom čo vyústi iba do ďalšej šarvátky, do ktorej sa malý génius nechcene zapletie. Prevedenie: Celkom dobre zvládnutý diel plný super hlášok a šikany z tej druhej strany. Popravde nechápem pohnútky toho chalana, ktorý sa šiel byť za Sheldona a asi ich ani nikdy nepochopím. 74% ()

Matematická naléhavost a vzrostlé palmy (2019) (S02E15)

Príbeh: Sheldon prvý raz nemá z testu 100% a tak sa rozhodne zdeptať profesora, kým si sám neprizná chybu. Marrie prevezme faru a stretáva sa s dosť podivnými ľuďmi, ktorých osudy sú nie príliš šťastné. Prevedenie: Nešťastné reverendovo manželstvo baví asi najviac. Menej už Sheldonove šplhúnstvo. Scéna z knižnice ako vždy nemala chybu.  81% ()

Bochník chleba a stará dobrá vlajka (2019) (S02E16)

Príbeh: Sheldon zistí, že jeho obľúbenú značku chleba odkúpila iná spoločnosť ktorá ide viac na kvantitu ako na kvalitu. Rozhodne sa preto ľuďom otvoriť oči, akurát na to ide neštandardnou cestou komunizmu. Prevedenie: Celkom zábavný diel. Pobavila hlavne výzdoba domu a babka mávajúca vlajkou a spievajúca rôzne americké odrhovačky spolu s hymnou. 85% ()

Albert Einstein a příběh o jiné Mary (2019) (S02E17)

Príbeh: Marry má podozrenie, že je v inom stave. Snaží sa to utajiť ale samozrejme o tom vie celý Texas. Sheldon nadobúda pocit, že k jeho Ďalšiemu rozvoju je nutné naučiť sa hrať na hudobný nástroj. Prevedenie: Viac ma baví Marry v tejto emočnej rovine. Svedčí jej to viac ako hysterickej mamke zvláštneho dieťaťa. 91% ()

Stoprocentní skóre a opékání nad kahanem (2019) (S02E18)

Príbeh: Sheldon dostal ponuku študovať na vysokej škole. Problém je s dochádzaním a tak sa rozhodne bývať na skúšku u profesora Sturgiesa. Matka jeho odchod nesie veľmi ťažko a tak sa rozhodne prehĺbiť vzťah s Missy a Georiem. Prevedenie: Chudák profesor netuší akého démona si pustil do baráku. 91% ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Užili jste si sprosťáka Teda v jeho prozatím dvou celovečerních filmech? Pak vám jistě udělá radost, že se populární postava dočká také televizního zpracování. Streamovací služba stanice NBC Peacock… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (viac)