Teror - Zvěrstvo

(séria)
  • USA Infamy

Za druhé světové války se odehrává druhá řada antologie The Terror, která se soustředí na sérii bizarních úmrtí stíhajících japonsko-americkou komunitu a na cestu mladého muže, jenž chce pochopit zdroj zlovůle a dosáhnout jeho pohnání k zodpovědnosti. Trojice třináctiletých si otevře detektivní kancelář, a zatímco řeší svůj první případ, mladí detektivové se naučí, co je to přátelství a odvaha. (AMC Czech)

Jaro.Krafcik

Po skvelej prvej serii prišlo fiasko. Ako sa dalo predpokladať, čo som pozeral ešte pred samotnou druhou sériou na percentá a ich pokles. Ja už len doplnim skvelý komentár od jednoho z najlepších užívateľov na tunajšej databaze, Trevora. S titulkami nemám problém ani ja ale tu ich bolo viac menej dosť a ten štýl príbehu mi nesedel. Kto čaká japonský horor bude sklamaný. Prostredie a postavy su síce fajn aj pár momentov ale tých 10 epizód je strašne veľa. Tu by stačilo 7-8 a efekt by to malo rovnaký. Tak druhá séria pokazila celkový dojem zo seriálu. 3* ()

BlackAdder87

Druhá série má stejně jako první nádhernou historickou výpravu a opět se jí daří velmi věrně vylíčit atmosféru doby. Bohužel příběh druhé série je podstatně slabší než ten z první. Ne proto, že by téma a zasazení nebylo zajímavé, spíše naopak, ale přijde mi že se tvůrci snažili zuby nehty držet 10-dílného formátu, přestože by příběh zvládli odvyprávět během pěti epizod. Dochází zde tedy ke značnému ředění děje, logickým zaškobrtnutím a to vše příběhu ubírá na jeho napínavosti. Přesto bych pochválil herecké výkony, které jsou na velmi vysoké úrovni. ()

Sunwheel

Druhá séria prekvapila skokom do úplne inej oblasti a času. Japonské lamentovanie nad smrťou zasadené do prostredia amerických koncentračných táborov (vo filme nevídané) osciluje na dvoch úrovniach deja. Historická časť opisujúca konflikt Japoncov s Američanmi bola stvárnená dokonale. Tá "mýtická"/horrorová sa v úvode veľmi jemne dotýka príbehu, čo skvelo dopĺňa tú prvú. Ku koncu ale nasilu trvá dlhšie a niektoré myšlienky vyprchávajú do prázdna. Celý zážitok zvyšuje Kiki Sukezane v naprosto dokonalej úlohe japonskej démonky! ()

tron

Smutné, nezáživné a biedne. Už ani prvú sériu som nevnímal ako ktovieaký horor (najbeštiálnejšie veci v nej stvárali obyčajní ľudia), ale druhá je ešte menším hororom. Je to skôr mysteriózna dráma z obdobia druhej svetovej vojny. Obohatená je o zaujímavý japonský mystický motív, ktorý tomu dodáva aspoň zopár plusov. Herci sú fajn a réžia tiež a celé to má k béčku ďaleko. Ale stále je to len kvalitne natočená nuda. Koniec ma trochu dojal a našlo by sa i zopár ďalších plusov, ale inak je to slabota. Možno ak by producent Ridley Scott explicitne zatlačil na pílu a v hororových scénach by sa inšpiroval filmami ako Ju-On alebo Grudge, bol by výsledkom skvelý seriál. Lenže neinšpiroval. Ešte by som rád dodal, že prvá séria možno nebola ktovieaký horor, ale zurčite to bol temer bravúrny mrazivý seriál. Druhá séria nie je dobrý seriál, ale v rámci možností sa dá prežiť. ()

kaylin

Druhá sezóna seriálu „The Terror“ v sobě má hodně z asijského hororu, především z jejich pojetí duchů, opět se hodně snaží o věrohodné dobové zachycení, což se daří, ale stejně tak je zde určitá detektivní zápletka, která chce být možná až moc komplikovaná. I přesto, že je to takový zvláštní guláš, líbila se mi druhá sezóna seriálu „The Terror“ více než první. I ona by se však dala podstatně zkrátit a bylo by to ku prospěchu věci. ()