Japonsko-americká komunita je nucena podstoupit ponižující proceduru, která ji rozdělí. Chester se setká s mužem, který ho přiměje položit si zásadní otázky. Truchlící Luz musí učinit významné rozhodnutí. (Prime Video)

Trevor

Japonský američania v tábore musia vyplniť dotazník, ktorý miestnu komunitu rozdelí. Luz sa od otca dozvie, že jej brat padol v boji a tak ju presvedčí, aby sa vrátila domov, kedže pri pôrode prišla o obe deti a tak ju v tábore nič nedrží. Chester dostane príležitosť vypočúvať japonského zajatca, ktorý využije jeho žiaľ a na chvíľu sa mu ho podarí presvedčiť že je duchom Yurei, avšak nakoniec sa Chester dozvie pravdu a zblíži sa s ním. Chester sa nakoniec rozhodne pomôcť mu spáchať samovraždu a odísť pre japoncov dôstojným spôsobom...Potom ako som pozrel viac častí po sebe musím uznať, že seriál vtiahne do deja človeka viac a vytvorí si aj lepšiu väzbu na postavy ako tomu bolo v úvode, keď som seriál pozerál v deň premiéry ale v nasledujúcich dňoch a opäť týždeň čakal. Takto ma aj dianie v tábore zaujalo podstatne viac, napriek tomu že po horore tu nebolo ani náznaku až v samotnom závere epizódy aj to iba na ostrove kde slúži Chester. ()

Necrotongue

Hmmm, tak nevydrželo (tato věta navazuje na můj komentář k předchozímu dílu). Tempo příběhu se zase o něco zpomalilo, a buď na mě byla pátá epizoda příliš folosofická, nebo mě prostě až tak moc nebavila. Dění v táboře bylo standardně nepříliš zajímavé a nebýt závěru, bylo by to na Guadalcanalu podobné. ()