Z Dustyho (Wahlberg) a Brada (Ferrell) sú teraz kamoši. Dusty sa vykašľal na svoj imidž búrliváka  a Brad prestal robiť psie kusy, aby sa mu vyrovnal. Dokonca sa rozhodnú, že tohtoročné Vianoce strávia všetci spolu ako jedna veľká šťastná rodina s oboma manželkami a všetkými vlastnými aj vyženenými potomkami. Plán však dostane zásadné trhliny vo chvíli, keď sa na sviatky pozvú ich otcovia. S vrúcne milujúcim Bradovým otcom (John Lithgow) by v tomto smere nebol žiadny problém. Horšie to však bude s Dustyho tatkom (Mel Gibson), tvrďasom, ktorý neuznáva fyzický kontakt a s malými deťmi je schopný vtipkovať aj o mŕtvych prostitútkach. Dusty sa mu vždy chcel vyrovnať a teraz sa bojí, že ho svojou mäkkosťou totálne sklame. A ešte viac sa obáva toho, že otcova prítomnosť premení idylické Vianoce na vojnové pole. Presne k tomu to však smeruje, keďže ani Brad, ani jeho ocko nechcú v tejto neľútostnej bitke ťahať za kratší koniec. (CinemArt SK)

Marze

Humoru moc není (kromě pádů a ran), ale líbilo se mi pár vánočně nekorektních hlášek ("Já ty děti zabiju, zabiju jejich rodiče a jestli nemaj rodiče, zabiju jejich pečovatele"). Ženské a dětské postavy plní spíše dekorativní funkci pokud se zrovna neřítí po zasněženém svahu jako v S tebou mě baví svět a dalších českých filmech. Gibson v rodině hezky trpí. Výlet rodiny do kina na fiktivní vánoční Neesonův film Raketové vánoce s výbuchy a vulgaritami je příjemné osvěžení. ()

T2

Rozpočet $69miliónovTržby USA $104,029,443Tržby Celosvetovo $180,613,180Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,085,915Tržby za predaj DVD v USA $5,699,717║ Rovnako tupá vtákovina ako prvý diel, posun v zábavnosti nikde, ten režisér je fakt prach biedny. /35%/ ()

jarmik

Jako fanoušek Ferrella, Gibsona (co se filmů týče) a songu "Do they know it's Christmas" musím dát plný počet. Bavil jsem se královsky po celou stopáž. Naštěstí to nestálo jen na debilních činech a ksichtech Ferrellových, ale zdatně pomáhaly Wahlberg, děti, manželky a - na rozdíl od Matek na tahu - také prarodiče. Gibson byl skutečnou hvězdou také ve vedlejší roli a Lithow, který je ve vedlejších rolích doma, zvládl objasnit, proč z jeho syna vyrostlo to, co vyrostlo. Škoda, že na tuhle věc zatím očividně zamířilo do kina jen velice málo lidí. Co už vás má na komedii nalákat, když ne Mel Gibson jako drsnej taťka ve vánoční komedii, kde hraje Ferrell? :) ()

JohnnyD

Výrazne lepšie ako prvý film. Opäť tu je oldschool atmosféra rodinných komédií z 90tych rokov, navyše v prostredí Vianoc a zasneženej chaty, Will Ferrell a Mark Wahlberg majú super chémiu (a aj zvyšok castingu je výborný), no ono je to občas fakt vtipné a má to aj úplne čarovné rodinné momenty (Do They Know It's Christmas Time!!!). ()

misterz

O niečo horšie ako jednotka, ktorá oproti tomuto mala ešte výhodu relatívne neopozeraného nápadu. O najväčší balík srandy sa tu postaral hláškujúci Mel Gibson, ktorý úlohu nevrlého deda zahral so svojou typickou komediálnou charizmou. Narozdiel od toho druhého (John Lithgow), ktorý mi tu pripadal až moc slizký a charakterovo až príliš iracionálne strelený. Našťastie nuda tu nehrozila, takže s čistým svedomím môžem hodnotiť priemerom. Len dúfam, že už trojka nebude. 60/100 ()

• V kině je promítán fiktivní vánoční snímek „Missile Tow“, kde ústřední postavu hraje Liam Neeson. (Rominator)

Mel Gibson se vrací do války

Mel Gibson se vrací do války

01.05.2018

Určitě si pamatujete, jak Mel Gibson před dvanácti lety upadl v hollywoodskou nemilost. Jeho kariéra byla 10 let prakticky v limbu, v roce 2016 ale natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a téměř vše… (viac)

38. Zlaté maliny - výsledky

38. Zlaté maliny - výsledky

04.03.2018

Jako každý rok, i letos byly den před vyhlášením prestižních Oscarů rozdané jejich opaky - Zlaté maliny. Ceny za nejhorší filmy roku se předávaly v Los Angeles. Nejvíce cen, celkem čtyři, posbíral… (viac)