Začíná na podzim roku 1944 a jeho hrdinou je mladý český lodník Karel Svorník, který kotví s labskou vlečnou lodí u Drážďan. Společně se svým kamarádem Bohoušem prožívá na odstavené lodi naložené tabákem řadu milostných dobrodružství s německými dívkami a ženami. Jednoho dne se však Karel seznámí s mladou velitelkou Hitlerjugend Ulrikou von Polchow a dokonce si s ní smluví schůzku. Ačkoli vše začne a vyvíjí se jako další chvilkové dobrodružství, začne se mezi oběma mladými lidmi rodit hluboký cit, s jehož pomocí překonávají předsudky i hrůzy doby. Po krátkém období štěstí, které oba na lodi prožijí však jejich lásku krutě zasáhne válka. (oficiálny text distribútora)

vrgulnik

Do tohoto filmu - stejně jako do Markéty v rouše Evině - jsem se ještě před revolucí pubertálně zamiloval, takže mé hodnocení je tímto faktem výrazně ovlivněno. :-) Český Romeo a nacisty obklopená Julie rozehrávají intimní romanci, která nemůže skončit jinak než tragicky. Kdo by uvěřil, že jejich utajovaná láska může přežít konflikt vedený s takovou nenávistí, vedle které se pře Monteků a Kapuletů dají přirovnat nanejvýš k přišlápnutému kuřímu oku? Nikdo... a vidíte - všichni máte pravdu. ()

J.J.1972

nejak som z toho necitil to ze "zacina podzim roku 1944" - vseobecne: "kachynovska" atmosfera jeho filmov mi nejak neide na chut, kachyna jednoducho nie je moja "sialka kavy" :D ... ale nahata marketa s trtkom lukasom to u mna vytiahli na 3* ()

ian.draco

16letá Markéta si hraje s Lukášovo Vaculíkem na piráty zatímco za okny se prohánějí spojenecké bombardéry. Místy možná ukápne i slzička. Ale steče nakonec všechna voda z Labe dolu a dostane se Ulrika Kubovi, pardon Kájovi, za ženu? Film místy i pobaví, například na samém konci uvedenou koláží strašidelný les v Drážďanech, kterou silně pozvedne kouzelná babička. ()

evangelik

...ano, krásné tělo Markéty Hrubešové... Strašně mě mátlo, že všechny dialogy byly v češtině. V jaké řeči by se v té době asi Čech s Němkou dorozumívali? ()

Sa.sa

Úžasný film o lásce uprostřed války a všemu co k ní patří... Již klasika... Smutný konec, ale to k životu a válce patří... Mimochodem Markéta Hrubešová byla a je opravdu nádherná! To se musí nechat a 16 let bych jí netipoval... Jaj nádherný pohled na ní 🥰🥰🥰 ()

JAzzeURo

Krásná Hrubešová ve smutně-krásném snímku. Jo, dojímající příběhy, to pan Kachyňa uměl opravdu s precizností jemu vlastní. ()

bratr_jezek

Závěrečná nálož a vyústění filmu je skvělou obžalobou doby, ve které se odehrával. Pokud máte rádi gradaci vztahu mezi mladými lidmi, pak je tento film takovou realistickou odpovědí na přeromantizovanou knihu Petr a Lucie ()

Udet

..on- mladý český lodník, ona- dcera plukovníka, velitele zajateckého tábora...Německo, podzim 1944.. ..dva naprosté protiklady mezi kterými postupně vzniká hluboká láska, pevné citové pouto.. K.K. prostě dokázal do svých filmů z doby války vnést nenapodobitelné kouzlo a poetiku.. ..tento film je však naprosto výjimečný i tím že věrně zobrazuje i to že bylo spousta slušných a bezůhonných Němců.. . ..něco podobného v českém filmu- a obzvláště z dob minulého režimu je jevem naprosto ojedinělým . ..též hlavní hrdina, navzdory tomu že je v Říši díky svému původu vlastně ,,podčlověk'' vede velmi příjemný život, šmelina, zábava a nevázané sexuální dobrodružství. ..popravdě, velmi se divím tomu že díky tomuto bolševická cenzura dovolila film takto natočit a uvést do kin.. ..velmi příjemné překvapení.. ()

juanpera

Prvni cesta za timhle filmem byla samozrejme kvuli totalne nahe Markete Hrubesove, ale nastesti to neni to co je v tom filmu to nejdulezitejsi. Pred nahotou je pribeh, ktery je velmi dobre napsany a ta nahota (moc krasna) je jen bonus. Velmi dobre vybrane a zahrane postavy, presvedcivy Lukas Vaculik a prekvapive i Tony Prochazka. Po letech jsem se k nemu dostal znova a opet jsem jej musel zhlednout dvakrat. Nevim nakolik je tenhle film odrazem doby a reality nacismu roku 44, ale pribeh je to hluboky, krasny a dobre udelany. Pro mne drive i ted LIBI 95!!! ()

Pimburger

I kdyby to byl nejhorší film na světě, i kdyby tam Lukáš Vaculík s Markétou Hrubešovou dvě hodiny seděli a zírali na sebe, tak já jí prostě miluju. Když k tomu přidám i relativně revoluční příběh, kdy si někdo dovolil, aby se Čech zamiloval do Němky a fakt, že jsou ve filmu vidět reálie mého milovaného Děčína, tak nejde nedat plný počet. A Hrubeška byla a pořád je prostě kus. ()

RozaF

Hezounek Vaculík a obří koziska Hrubešové. Tak jsem to viděla při prvním shlédnutí. Dnes? Hezounek Vaculík a koziska Hrubešové. Dnes už mám svoje. ()

Lennonkaa

Tento film jsem shlédla na doporučení od známého a musim říct,že jsem od tak silného příběhu čekala mnohem víc.Vaculíka mám jako herce ráda ale tuhle roli jsem mu prostě nevěřila.To samé u Hrubešové.A nešlo jim to ani dohromady.Oceňuji tedy lehkou erotiku,která mi k příběhu dobře pasovala,nicméně po jazykové stránce je to jedno velké peklo.Dialogy vůbec nevyznívají když i Němci mluví česky,prostě to nefunguje.Konec je velmi tklivý,další případ mladé lásky kterou rozdělila válka.Scéna s babičkou byla skvělé zakončení filmu,na který se zřejmě už podruhé nepodívám. ()