Osamelý bostonský údržbár Lee Chandler (Casey Affleck) po smrti svojho staršieho brata Joea (Kyle Chandler) s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka (Lucas Hedges). Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester-by-the-Sea, v ktorom vyrastal. Tam je nútený sa vyrovnať so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. (Itafilm)

Ouwen

Po půlhodině jsem to vzdal. Vyschlá nuda, a vůbec to na mě ani nepůsobilo realisticky. Režisér není schopnej žádnou scénu podepřít či vystužit aby vyvolala emoce a ta půlhodina co jsem viděl působí nehorázně staticky. Všichni stojí jak prkna na místě a sotva něco řeknou, prostě tohle není pro mě. ()

vurhor

Překrásnej film. I když je pravda, že asi nebyl úplně nejlepší nápad pouštět si ho v pátek později večer. Naprosto excelentně natočené drama o naprosto zlomeném muži (z totálně pochopitelného důvodu), jenž se po smrti svého bratra stane opatrovníkem jeho syna. Film má úžasnou (byť velmi smutnou) atmosféru, od zhlédnutí Revenanta jsem doposud neviděl tak brilantně promakanou režijní práci. Spousta rychlých a jednoduchých střihů, které jsou doplňovány klidnou melancholickou a hezkou hudbou, skvěle zapadají do celkové celistvosti filmu, jenž není vůbec přehnaně sentimentální nebo patetický. Všechno je prostě na svém místě, stejně tak vynikající scénář a uvěřitelné dialogy veškerých postav. Mladej Affleck je skvělej, ani jsem nevěděl, že umí takhle hezky hrát. Předpokládám, že kdybych byl rodič, film by na mě pravděpodobně zapůsobil ještě víc. Nevím jak vy, ale já osobně už mám opravdu jasno, který film měl toho Oscara získat. Průměrných 5* ()

corpsy

Myslím, že v tomto prípade a v týchto kategóriách, sú Oscary zaslúžené ako nikdy za veľa veľa rokov. Predpokladám ale tiež, že mnoho divákov tento snímok neprijme. Je spústa tém v tomto filme, ktoré proste bohabojný, radikálny, alebo puritánsky divák neprijme aj napriek jeho kvalitám. Pokrytectvo, je proste jeden z najväčších jedov súčastnosti. Úžasná dráma a skvelý filmový zážitok. ()

Marsik

Kino Lucerna - Tak toto byl opět extra silný a emotivní filmový zážitek. Myslím, že každého, kdo má alespoň trochu srdce na správném místě, to pořádně zasáhlo. Film vás rozloží, s tím prostě počítejte, ale bylo opravdu bravurně natočeno. Casey hrál excelentně a i délka přes 2 hodiny mi nevadila. 90% (with J.) ()

hous.enka

Myslím, že mi nesedlo herecké obsazení tohohle filmu. Casey Affleck je pro mě nepřesvědčivý, zpomalený a celou dobu jsem přemýšlela, jestli není nějak psychicky nemocný. A vzhledem k tomu, že tenhle film stojí a padá na Affleckovi, šel kolem mě. Jo, Michelle Williams se snažila (hlavně scéna s kočárkem pro mě byla velmi silná, snad nejsilnější z celého filmu - úplně jsem jí rozuměla), ale při jejích třech výstupech to prostě bylo málo. Navíc je to (už zase, stejně jako většina letošních oscarových snímků) neuvěřitelně zdlouhavé, melancholické a rozvláčné... Prosím, chci zpátky devadesátiminutové filmy, které nebudou trpět prázdnými pohledy (zde nicneříkající záběry z okna, scény při rybaření....). ()

baribal

Jeden z vrcholů roku. Civilní, pomalé, kupodivu ne tolik slzopudné a uvěřitelné. Netradičně vystavěný filmový oblouk, kdy se důležité informace nevpálí divákovi až na konci ale v průběhu dvou hodin a patnácti minut. Postavy skvěle napsané, skvěle zahrané.. klidně to zopakuju, Casey Affleck je skvělej. Není to úplně sociální drama, jako obžaloba systému nebo kritika společnosti.. podstatou je smíření se s osudem a vyrovnáním se s pocitem viny.. který je ještě navíc doplněn o budování nějakého vztahu s dospívajícím synovcem. Výjimečný film.. spolu s Fences od Denzela Washingtona zatím to nejlepší (pozn.: zatím jsem z nominovaných filmů neviděl Lion a Hidden Figures, ale troufám si říci, že těmahle dvěma mástrpísům se nevyrovnají). ()

NinonL

Zajímavý film a dobře zahraný. Casey Affleck mě, na rozdíl od svého bratra, docela upoutal. A jeho role byla vážná a těžká. Stejně tak role mladého Lucase Hedgese, smekám. Film o složitých životních situacích, kdy máte chuť všechno zabalit a náhle zjistíte, že nesmíte. Hodně lidský film, bez rušivých elementů, fajn podívaná. ()

SaNcHeZ_cz

Poctivě natočené osobní drama, které na jedné rodinné tragédii rozebírá nepříliš záviděníhodný příběh obyčejného muže. Skvělé herecky i scénáristicky v možná příliš tradičně "oscarovém" balení. I tak se jedná o skvělý snímek, jenž si pozornost zaslouží. [75%] ()

Wysch

Tož jsem se docela hezky v kině vyspal. To se mi povedlo naposledy u (dle mě) nadhodnocených Osmi hrozných, leč v tomhle případě mě neuspala super hudba, ale absolutní nuda. Asi už stárnu. ()

Alqarin

Decentní, vkusný, uctivý. Manchester vyhrává svým přístupem k lidské tragedii jako takové. Nekazí si štít necitelným patosem, maluje civilní stránku tématu, fáze truchlení daleko za prvopočátečním třeskem a unylou všednost, jíž je Casey Affleck dvorním hercem. S utrpením se tu nakládá střídmě a ohleduplně a pietní soundtrack akorátně dotváří smířlivou i trpitelskou duši filmu. A jako koření ždibec humoru a nejsympatičtější náctiletá postava za poslední roky. Jedna jediná poznámka - o malinko kratší by to možná bylo ještě lepší. Ale to fakt neva. Manchester je vším, přístupem, tempem, herectvím film podle mého gusta. ()

Lukrecie

Mě to teda nebavilo. Je to spíš pro chlapy, jim to doporučuju. O vztazích z mužského pohledu o potlačených a nevyjádřených emocích. Líbí se mi komentář Slashera, hlavní hrdina mě též nezaujal, ale záměr jsem asi pochopila.. ()

Praxis

Krásně depresivní film, po kterém máte chuť si prostřelit hlavu. Rozhodně doporučuji všem, kteří mají teď nějakou depku, po shlédnutí už jí mít nebudete - protože si nejspíš půjdete hodit provaz. Jinak Casey dokonale vystihl životem zlomeného muže, který ale přece nemůže brečet, protože chlapi přeci nepláčou. Mladý Lucas je puberťák, se kterým hormony mlátí, má dvě holky, kapelu a ten přece taky nebrečí, protože velký kluci nepláčou. Jenomže, oni pláčou a to hodně... Jen škoda konce, který tak nějak vyšel do ztracena... Jinak kvalitní práce za 87% ()

filmsim

Nečekal bych, že film s tak pomalým dějem a sázkou na realistické herecké výkony dokáže s takovou lehkostí udržet diváckou pozornost po celých 140 minut. Snímek je velmi zajímavý strukturou vyprávění. Míchá různá časová období v jednotlivých fázích života hlavní hrdiny a sami diváci musí rozlišit, kdy a kde se jednotlivé scény odehrávají. Nicméně v tohle povedeném rozvrstvení děje není těžké se orientovat. Naopak mě tento styl velmi zaujal a možná i právě díky němu, mají ty nejvíc emotivní scény hluboký depresivní dopad. Atmosféra snímku je od začátku do konce skutečně ponurá a po celou stopáž jí čím dál víc zhutňuje výkon postavy Caseyho Afflecka, který zde podává výkon své kariéry. Jeho minimalistické herectví a chemie mezi ním a Lucasem Hedgesem či Michelle Williams je velmi intenzivní a patří k těm nezapomenutelným momentům celého filmu. Snímek nepatří mezi ty filmy, které by jste si měli chuť někdy pustit znovu a ani mezi ty nejlepší bezútěšně realistické kousky, ale svou jistou režií, skvělým scénářem a bezchybnými hereckými výkony se řadí mezi ty nejlepší filmy roku 2016 a upřímně doufám, že promění alespoň jednu ze svých oscarových nominací. Zasloužených 8.5/10. ()

Sandiego

Kenneth Lonergan způsobil před pěti lety v kruzích nezávislého filmu senzaci intimní freskou Margaret, která s pozoruhodnou komplexností pojala soukromý vesmír dospívající dívky bezohledně se vyrovnávající s emočním otřesem a pocitem zodpovědnosti. Ve svém následujícím snímku, kterého si konečně povšimnula i americká akademie, vybrousil svůj košatý a decentní styl vyprávění bezmála k dokonalosti. I díky tomu je Místo u moře exemplárním příkladem toho, jak ztvárnit srdcervoucí rodinný příběh aniž by jeho autor jedinkrát přepnul na program melodramatické ždímačky. Zatímco hlavní dějová linie týkající se nečekaného poručnictví poklidně plyne a hodně sází na uvolněné momenty, hlavní emotivní bouři představuje postupně vyjasňované životní pozadí postav, které rafinovaně nahrazuje umělou dějovou gradaci. Ta probíhá výhradně na úrovni vciťování se do hlavních postav, jejichž jednání zpětně získává na naléhavé tíživosti. I díky tomu se podpovrchově připravovaný vztahový klimax obejde bez doslovného vylévání duší a naopak sází na vyjadřovací bariéry a útržky vět, které se navzájem ruší a neprotínají. Radikální afekt dozrávající Margaret obklopený operní pompou vystřídala tichá a pomalu ochromující bolest nyní působivě doprovázená křehkými oratorii. V obou případech je účinek naprosto zničující a v Manchester by the Sea ponecháte zlomené srdce ještě dlouho poté, co vás od tohoto místa násilně odloučí závěrečné titulky. ()

numi

Skvělý střih, kamera i Affleck! Ale absolutorium zaslouží především naprosto dokonale zahraná a napsaná scéna setkání na ulici s kočárkem. Jeden z nej momentů posledních let. ()

Alementina

Cekala jsem prijemny drama, dostala jsem neuveritelnou nudu, ktera se snazi hrat příšerně na city a ja ji to nevěřila, srdceryvny sceny specialne s Michelle mě doslova iritovaly. A to jsem cita, ktera normálně brečí u každého druhého průměrného dramatu, speciálně s malými dětmi. pořád jsem si řikala, že dam 2*, ale nenašla jsem pro tu druhou hvězdu žadné oduvodnění. Velke zklamání a ještě větší nuda. .... A ted koukam, nominace na oskara za film, za hlavni roli i za vedlejsi roli pro Michelle .... a pritom v nominacich mi opet chybi jake Gyllenhaal, ktery po x-te uz nedostal ani nominaci, za slidilasi ji zaslouzil a ted i za Nocni zvirata, to je opravdu vysmech. ()

R.A.D.A.R.

Obdobný případ jako Hell or High Water. Tedy kvalitní film, který se stal jedním z hlavních oscarových kandidátů především z důvodu slabé konkurence minulého roku. Co je bez diskuse jsou herecké výkony, Casey si asi pro plešouna opravdu dojde. Děj bohužel ničím nepřekvapí. Co naopak překvapí je zvláštně zvolená hudba během klíčových scén a dialogů. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)