Osamelý bostonský údržbár Lee Chandler (Casey Affleck) po smrti svojho staršieho brata Joea (Kyle Chandler) s prekvapením zisťuje, že sa stal poručníkom svojho šestnásťročného synovca Patricka (Lucas Hedges). Plný obáv sa tak vracia do mestečka Manchester-by-the-Sea, v ktorom vyrastal. Tam je nútený sa vyrovnať so svojou minulosťou, ktorá ho odlúčila ako od exmanželky Randi (Michelle Williams), tak od komunity, v ktorej vyrastal. (Itafilm)

lineker

Jako by se Lonergan nechal inspirovat v severských dramatech. Vlastně nic a přitom mnoho říkající film, který je nejsilnější svojí realitou. Nikoliv příběhem, ale tím lidským pachem mne to celé hrozně připomínalo Linklaterovo Chlapectví. Film o zdi, která narostla z pocitu viny. O zdi, která nenávratně rozdělí život na ten před tím a potom. ()

AmericanX

tak tenhle film mě emočně úplně rozsekal...tenhle komorní snímek s neuvěřitelně pomalým tempem si mě získal a já nemůžu jinak než dát plných pět hvězd!! Casey je bůh a já mu věřila úplně všechno.. jeho úsporná gesta, i mimika jsou fantastické...flashbacky, ze kterých opravdu mrazilo, neuvěřitelně silná scéna na policejní stanici mě doslova přikovala do židle... stejně tak skvělé byly všechny na první pohled nepřehledné a chaotické dialogy, co Lee vede s Patrickem.. .. prostě to musíte vidět.. ()

Anubiska

Často čtu,že bratři Affleckové neumějí hrát a že mají kožené ksichty (zdar,Verbale). To,co měl Casey v očích a v obličeji ve vypjatých scénách tohoto filmu, to byla špička civilního herectví. Michelle Williams výborná jako vždy. Příběh silný, emotivní, krutý. Jednoduše skvělý film, ale než si ho znova pustím,určitě uplyne nějaký čas. Budu muset nejdříve sebrat odvahu. ()

Denzen

Viem, že som ten film asi správne nepochopil, no tá dĺžka sa tomu nedá odpustiť! Únavnejšiu drámu z real life som snáď ešte nevidel. Prvá a posledná tretina doslova uspávajú. V tej strednej je všetko, čo som od tohto filmu chcel. Emócie, dobre hrajúci Affleck, výborné konflikty a nejaký temný príbeh za Chandlerovou postavou. Keď na scénu v 90-tej minúte nastúpi otravný synovec Patrick, ide všetko dolu z kopca. 50% ()

eexDon

Für mich - 85%, - /veškeré objímání a zdvořilostní fráze mě v průběhu filmu docela unavovaly/, + /scénář špičkový, atmosféra a vyhrocené emoce skvělé, hudba dost dobrá, Casey panoval a odlehčování děje kolem Patricka melancholičnost a drtivý dopad filmu zachraňující/, hodnocení - emočně vyhrocený thriller se špičkovým scénářem a skvělým Caseym, ikdyž docela dost smutný a melancholický, není to sice taková palba jako Nebel im August, ale dost se to blíží, jo, líbilo se a to jakože hodně ()

Hanecek

V tom filmu se nestřílí, nelétají v něm auta. Všechno v něm je normální, herci se chovají jako lidé s normálními schopnostmi. Příběh je o tom, co se může stát komukoliv. Ano, je pomalý, ale jak natáčet scénu o smutných lidských pocitech, vzpomínkách a reakcích v rytmu šíleného komiksu? Je to jeden z nejhezčích filmů. ()

im8

Dle mého malinko přeceňované looserské drama. Nějak jsem se nedokázal napojit na chlápka, co má charisma leklé ryby a své běsy řeší akorát vyvoláváním zbytečných rvaček v hospodě. Vlastně jsem ho chápal pouze ve chvíli, kdy se pokusil si na policejní stanici vystřelit mozek z hlavy. Jediné rozumné řešení situace, kterou svojí blbostí způsobil. ()

mdf

Je to škoda, za jiných okolnosti by tenhle film nebyl špatný, jenže nekonečná délka a divné chování lidí dobrýj film prostě neudělá a pár zajímavých scén to taky bohužel nezachrání. ()

Tempter

Takové to "Jak vytrhnout velrybě stoličku" či "Jak dostat tatínka z polepšovny" po americku, ale asi 687x lepší. Jinak docela slušná ždímačka slz, která přitahuje a přitahuje a je pořád hůř... Holt, některé osudy nejsou fakt lehký. ()

PMU

Krásný, smutný příběh. Zdrcený chlap co prostě nemůže ale rve se s životem dál.. Nečekal jsem že to bude až tak silné. Emoce na 100% ()

Trucker odpad!

Dvě a čtvrt hodiny dlouhá nekonečná koláž dementních dialogů, v nichž je každá věta zopakovaná snad třikrát a mezi to jsou nacpané půlminutové prodlevy, kdy na sebe postavy jen přiblble čumí. Naprostá ztráta času. ()

LEFTFLANK

Ako trochu ma dostáva preklad názvu, ale to je nič oproti drevennému herectvu Caseyho Afflecka! Obsah a námet fajn, tiež si myslím, že omnoho lepšie než Moonlight, ale nepríde mi takisto žeby to válcovalo umeleckosť až na hranu... Ten ponurý výraz Afflecka si pamätám ešte z Interstellaru, aj tam som mal pocit, že by mu mohli umrieť všetci blízki a on by nie že nevyronil slzu, ani okom by nežmurkol! a tu je to navlas rovnaké, tá nevrlosť sa kvôli postave hodí, nie je to zlé, aj tá nasranosť a neschopnosť alebo skôr nechcenosť byť s druhými vyplýva zo scenára, ale Casey mi pripadá, že hrá viac sám seba ako nejaký charakter postavy LOL, to že to sedí scenáristicky ešte neznamená že mu musia dať oskara sakra! Mattew M. si mohol oči vyplakať a nič :D:D:D Ako nie je to zas tak zlé ale keď aj tie flashbacky nie sú v zásade nijak diferentné od súčasnosti. A je dosť problém až do patričnej scény odhaľujúcej Leeho odľudštenie prísť na to prečo je taký aký je. Ďalší aspekt - trochu smiešne že všetci sa k nemu správajú s ľútosťou (skôr s ohľadom na skvelý charakter jeho brata) a ženy sa mu ponúkajú samé, ale keď príde na to žeby ho niekto zobral do PP tak ho nechceme ani vidieť! toľko k asi realistickému zobrazeniu nás samotných. Ako jasné, Lee to zjavne nezvláda a snaží sa riešiť veci ako najlepšie v danom stave vie, len mi chýba niečo, myšlienka, nejaký uchopujúci moment a možno to je pointa, že žiadny nepríde neviem, ako zas ak by sa film vzdal a zhodil zo seba tie ťažiace okovy osudových rán, ktoré sa nedajú prekonať už by to bolo niečo úplne iné, tak ako tak, vzťah synovec-strýko ale nesie bremeno kostry príbehu statočne aj to nejaké "iskrenie" tam občas prebehne, stopáž je síce v tomto prípade na vraždu ale nečudoval by som sa keby niekto zabil tvorcu soundtracku, lebo tak nevhodný, nepočúvateľný paškvil som dlho nepočul. Celé zle, tak debilne napasovaná hudba uff, to je teda porcia pre moje uši. Navyše aj samotná forma zborovej, prevažne nábožensky ladenej muziky je úplná pohroma, sedelo mi to asi dokopy tak na dvoch miestach. otras. Hodnotenie samotné dávam za storku a za prerasteného Brodericka, kto toho vytiahol zo starého železa wow ()

vampvegetar

3,5 film realistický, až depresívno ladený, kde ale ľudia vysporiadavajúci sa s problémami - zväčša negatívnymi ( či prekliatím života ) akoby nevyvodzovali, nehľadali alebo nevedeli o pôvodcoch alebo málo bojovali s nimi, len "prijímali" čo im život dá a to sa mi vidí ako skutočný skrytý zápor deja - až na pár momentov. Napriek tomu sugestívne dielo, len mu chýba "next level" k výnimočnosti ( detektívna alebo kognitívna sonda do uvedených nedostatkov a pod. ). ()

Parisienne09

Tenhle film mě dostal. Napínavý a jemný smutný příběh o hlubokém lidském neštěstí a o tom, že život jde dál. Výkon Caseyho Afflecka v tomto filmu asi nezapomenu nikdy. Ani na tu zvláštní šedivou atmosféru, navzdory níž má člověk pocit, že někdy snad to slunce musí vyjít. Nevím, jak to režisér a ostatní lidi z týmu dokázali. Je to skvělý film! ()

StarFsh

Strata času. Film sa síce tvári, že je artový, ale v skutočnosti je iba neskutočne mizerne zahraný, zrežírovaný a zostrihaný. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)

52. MFF Karlovy Vary

52. MFF Karlovy Vary

08.07.2017

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlédnout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 a půl tisíce… (viac)

89. Oscary - výsledky

89. Oscary - výsledky

27.02.2017

Letošní nejprestižnější filmové ceny byly uděleny. Americká Akademie umění a věd rozhodla o tom nejlepším, co bylo v Hollywoodu i jinde ve světě natočeno. Filmem roku se navzdory očekávání stalo… (viac)