Dabing Street

• angličtina Dubbing Street (festivalový názov)
TV spot

Komediální seriál Petra Zelenky vychází ze stejnojmenné divadelní hry, kterou režisér a scenárista napsal pro Dejvické divadlo. V komediálním seriálu začíná příběh o malém dabingovém studiu ZERO smrtí jeho majitele, režiséra Archa, Evina manžela. Zneuznaná herečka Eva (Klára Melíšková) studio po svém muži zdědí. Její ambicí je přetvořit jej v úspěšný a respektovaný podnik, což je pro ni zároveň způsob, jak si tak trochu vyrovnat účty s osudem. Studioví technici Pavel (Václav Neužil) i Karel (Hynek Čermák) jí v tom nezištně pomáhají, motivováni tajnou láskou jak k ní, tak k profesi samotné. Aby dostali bankovní úvěr na modernizaci studia, rozhodne se Eva přijmout syna bankovního ředitele Davida (Marek Adamczyk) a také Karlovu promiskuitní sestru Ladu (Tereza Voříšková). Studio ZERO ale především potřebuje sehnat nového kmenového režiséra. Angažují sice schopného, ale neurotického a agresivního Jandu (Miroslav Krobot). Herci začínají díky Jandovým metodám práci ve studiu odmítat a dabování se z nouze ujmou samotní technici. Firma jde ke dnu. Eva se cpe koktejlem „fejkových“ prášků, které jí dodává její přítelkyně Lenka (Pavla Beretová), a vrhá se do ponižujících vztahů. Nakonec, když mají být studio a pozemek, na kterém stojí, prodány developerům, se Pavel s Karlem rozhodnou, že se nevzdají jen tak snadno… (Česká televize)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (13)

Dabing Street (2018)

Mé velké očekávání dalšího díla Dejvického divadla bylo z počátku hodně dobře naplňováno, vrcholilo výtečným devátým dílem, ovšem pak už to šlo jen z kopce. Předposlední díl veškerou výbornou práci všech zúčastněných úplně podkopal, závěrečný díl sice všechny nešvary uhladil, ale nezahladil. Dle mého soudu tady byl obrovský potenciál, který Zelenka postupně hatil až ho zhatil úplně. Rozjezd super, konec slabý a v podstatě seriál ke konci už jen vyzníval do ztracena. Škoda, že bylo tak málo Krobota, ten mi vyloženě chyběl, škoda tolika vulgarit a sem tam scén zcela zbytečně dlouhých a nezábavných. Čekal jsem víc. ()

Jiří Arch (2018) (E01)

Začátek nic moc. Sice třešničkou na průměrném dortu je skvělá scéna s Jirkou Bartoškou jako řečníkem na pohřbu a také scéna s úmrtím Jiřího Archa je velmi vtipná, ale jinak tu rozhodně nic vtipného nebylo. Uvidíme, zda se to rozjede. ()

Studio B (2018) (E02)

Konečně se to rozjelo. Šílený Krobot mi moc chyběl a byl výtečný. Myšlenka se studiem B taky super, provedení skvělé, pointa OK. Živelná Voříšková rozhodně lepší než zamlklá v kriminálkách typu Detektivové od Nejsvětější trojice. S druhým dílem velká spokojenost, už se těším na další díl. ()

Budování mediálního obrazu (2018) (E03)

Odvážný díl, ve které holky vystavují své přednosti a především Berenika Kohoutková se toho nebojí. A nutno uznat, že pohled je to hezký :-). Příběh jinak moc vtipný není, to ale vůbec nevadí, protože je to celé velmi pohodové, líbivé a příjemné. Hrdinům musí divák fandit, jsou nepřehlédnutelní a krásně snaživí. V malinké roličce se tu na konkurzu dívek schovala i Marika Šoposká, tu však autoři nechali oblečenou. Už se těším na další díl. ()

Vulgarismy (2018) (E04)

Poučný díl. Dozvíme se, co znamená v překladu BBC, jaké to je režírovat pochcaného herce a jakými krásnými českými výrazy se dá přeložit, že se někdo pomiloval. Skvěle tu zahrál roli dabéra Viktor Preiss, další dabér Filip Švarc už měl jen spíše cameo roli, ale o to důležitější pro děj. Dobrý díl, který asi ve dvou situacích je naprosto špičkový, jinak taková nenáročná pohodka. ()

Ženské zbraně (2018) (E05)

I když jsem se sem tam pousmál, tentokrát jsem se moc nebavil. Mraky vulgarit a dabování Kapitána Filcky mě teda neoslovily. Ještě že aspoň na začátku pobavil Preiss. Asi prozatím nejslabší díl. ()

Supervizor (2018) (E06)

Pohodový díl. Žádná sprostá slova, v obsazení překvapí cameo účastí Cibulková, Trojan, Michailidis a také dnes už docela zapomenutý Václav Faltus. Tohle je ten typ dílu, který očekávám. Sedím, usmívám se a užívám si. ()

Černý prodej filmů (2018) (E07)

Sice slabší než předchozí hodně povedený díl, ale já si užíval především ke konci onoho dějového zvratu a hlavně úžasné scény s Karlem Čermákem vysvětlující své překladatelce, jak se u cizího člověka díval sám na tátovo porno. Mně se tento díl slušně líbil, i když přiznávám, že s Kapitánem Filckou mám podobně jako většina recenzentů problém a také mně nebaví. ()

Ceny Františka Filipovského (2018) (E08)

Další z řady zábavných dílů, ale k slzení u obrazovky to není. Kladnou věcí rozhodně je láska a až nevinná úcta k dabingu, také potěší účast Václava Faltuse a jeho rozbor dabingu. Bohužel opět přišlo místo Filcky trapné dabování prdění k japonské zábavné soutěži, ale dalo se to přežít. Mírně lepší díl než předchozí. ()

Inzerát (2018) (E09)

Velmi vtipné. Kapitán Filcka je mrtev, je na čase začít žít své životy. A právě tady vyplave pravda o vztahu Pavla s Evou. K totální spokojenosti chyběla snad už jen ňadra Bereniky Kohoutové.:-) ()

Monitoring (2018) (E10)

Pro mně tak trochu rozporuplný díl. Na jedné straně trapný fekální dabing, k tomu hodně vulgární poslední scéna (i když převzatá z jiného filmu), na druhé straně se výrazně odkryly charakterové vlastnosti a konečně vyplavalo na povrch, jak je Eva hloupá, naivní a nezodpovědná. Mně to místy bavilo, místo i pohoršilo. Prostě něco mezi. ()

Destrukce (2018) (E11)

Tak se nám z komediálního seriálu stala pochcaná, ujetá, vulgární a nevkusná trága. Sem tam tu je něco opravdu slušného (ale ne směšného), většina s Myšičkou je však zcela trapná. Špatné, kudy se seriál vydal. Ohromná škoda. Jediné, co zbylo, je slušný Čermák. ()

Poslední dabing (2018) (E12)

Když jsem uviděl Krobota, těšil jsem se na závěrečnou pecku. Bohužel pecku dostal brzy on a začalo nostalgické vzpomínání, uvažování a plánování, tak jak už to u konce jedné etapy bývá. Sice to bylo příjemné a v podstatě to celé končí dobře, ale zábavnost je ta tam. Seriál skončil a poslední díl přispěl k takovému tomu přívětivému konci, kdy všechno zlé je zapomenuto a to dobré zůstane zachováno. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz