Již potřetí v krátké době se na filmovém plátně objevuje látka známého dramatika a TV scenáristy Jiřího Hubače. Snímek Fany následuje po filmech Jedna kočka za druhou a Učitel tance. I v něm najdeme charakteristické rysy Hubačova rukopisu: propracované charaktery, pochopení pro lidské osudy, melodramatický nádech a hořkosmutný humor. Titulní hrdinka je slaboduchá padesátiletá žena, která se po letech, strávených v bezpečí u svých starších příbuzných, dostává do péče své starší sestry, energické a nepřístupné primářky. Soužití obou osamělých žen provázejí četné drobné rozmíšky, ale také chvíle vzájemného porozumění a prostého lidského štěstí. Lékařka pod vlivem sestry ztrácí svou ochrannou vrstvu a stává se citlivější k událostem i lidem okolo sebe. Fany zase žije ve svém vlastním světě, v němž jí ke spokojenosti stačí televizní reklamy, práce v domácnosti a blízkém kostele a velká láska ke zvířatům. (oficiálny text distribútora)

Skip

Docela průměrné drama, které je až moc přeceňované výkonem Jiřiny Bohdalové. Nijak mě však nezaujala, stejně jako všichni ostatní. Scéna resuscitace je vyloženě trapná. ()

kalap

Šťastie ide tam , kde vie , že mu bude dobre. Jemu je jedno či ste taký , alebo onaký aj ono chce byť šťastné vo svojom šťastí a tak si sadlo k duši Fany a spolu si hovieli. Tak nejak musela cítiť tu rolu aj pani Bohdalová , lebo to zahrala nádherne z duše šťastne. ()

balba

Komorní příběh dává mimořádně velký prostor pro uplatnění mnohostranného hereckého talentu J.Bohdalové a J.Jiráskové. ()

Jufonka

Tenhle film se mi docela líbil, rozhodně jedno z lepších děl od Kachyni, narozdíl např. od jeho filmu Cesta byla suchá, místy mokrá, kterej byl dost děsivej... Můžeme zde vidět i dost dobrý herecký výkony dvou hlavních představitelek a nějaký děj a zamyšlení... Rozhodně to nejsou čisté čtyři hvězdičky, spíš tři a půl, ale přidala jsem, jelikož film se mi líbí a nemám problém se na něj podívat znova a znova, ač znám konec. ()

lekr

Nejlepší Kachyňův film a jeden z nejlepších filmů českých filmů!! Jiřina Bohdalová předvedla strhující výkon, který je vrcholem jejího hereckého umu!! A Karel Kachyňa mě opět ohromil. Z některých pasáží filmů přímo mrazí a závěr je něco co se jen tak nevidí!! Tomuto filmu k dokonalosti neschází opravdu nic!! Škoda že nemáme víc takových skvělých českých režisérů jako jsou Forman, Švankmajer či Kachyňa!! ()

Martin741

Jo, jo, aj toto kachynovi /Pozor, Vizita/ vyslo : prepracovane psychologicke profily, obycajne dialogy prevladaju, pochopenie pre ludske osudy. Kachyna aj po sklonceni normalizacie dokazal tocit spon slusny priemer . 60 % ()

Attta

Výborné smutné a lidské české drama, které dokáže převálcovat nemálo českých dramat tady na csfd, které mají daleko větší hodnocení než tohle. Podle mého jedna z nejlépe zahraných rolí od Bohdalky. ()

Nach

Smutný, melancholický příběh plný skvělých hereckých výkonů v podání Jiřiny Bohdalové a Jiřiny Jiráskové. bohužel ale, jde též o film, který nemá žádnou honosnou dějovou linku, naopak působí minimalisticky, což je též hodno chvály, ale na druhou stranu po jednom zhlédnutí postrádám motivaci film znovu vidět. Navíc se tu a tam viditelně ždímají násilně emoce. Hlavně co se týče skrze vztahy se zvířaty. Suma sumárum, hezký český lepší průměr. Na dopoledne kvalitní podívaná u žehlení. 70% ()

starbrejkr

Pro mě jeden z nejlepších českých filmů po roce 1990, zejména díky opravdu fantastickému výkony Jiřiny Bohdalové, kterou jinak zrovna nemusím. Příběh je celkem triviální a na západ od nás bylo podobných už zpracováno dost, ale u nás to byla v té době výjimka. ()

DruidKarel

Je to už hodně dávno, co jsem tenhle film viděl a včera jsem se na něj kouknul jenom matně a musím uznat, že ač nemám ani jednu z hereček rád, tak Bohdalová opravdu excelovala. 3* tedy putují k ní... ()

zette

Presto, ze film natocil Kachyna, tak misty pusobi dost televizne. Bohdalova se svym Mr. Properem nema chybu. V mensich rolich potesi i Donutil v roli farare a Vlach jako zlodej. Dnes jiz legendarni film. ()

C0r0ner

Po revoluci český film (snad ne nenávratně) upadl a v devadesátých letech se toho moc dobrého nenatočilo. Fany je takový prázdný film, který je o ničem, když běží puštěný a nezanechá v divákovi nic, když skončí. Obsazení je přitom velmi dobré, ale ten scénář nestál za nic. 40% ()

dr.fish

Naprosto chápu, v čem je tento film nedokonalý a chybující, všechny ty kritiky snesené na Karla Kachyňu mají asi své opodstatnění. Jenže- s přibývajícími léty Kachyňa i jeho divácká obec přehodnotily priority, pohled kupředu za horizont vystřídalo ohlédnutí se zpět a taky okolo sebe. "Já jsem tvé stáří, pozvi mě dál...". Jiřina Jirásková coby stárnoucí primářka je vynikající a stejně tak Jiřině Bohdalové se povedlo překročit svůj stín a zahrát postavu, na kterou bych si u ní nikdy nevsadil. Jde tu ale hlavně o paní primářku, co udělá se zbytkem života, který jí ještě zbývá, zda bude mít ještě sílu něco užít, otevřít se, mít rád. A Fany je přesně ten klíč, který do zámku pasuje, aby jí ty dveře do života otevřel. To je oč tu především běží...80% ()