Nezmieriteľní

TV spot

Skupina Apačů na náhodní plošině provádí pohřební obřad, když je postřílí opilý bývalý konfederační důstojník major Lassiter. Je proto zajat a předveden před kapitána Havena. Ten sice ví, že když se před rokem vrátil z války, zjistil Lassiter, že jeho ženu a dítě surově umučili právě Apači, přesto se ale domnívá, že podobné násilné akce nic nevyřeší. Kapitán, který velel jednotce, které právě skupina konfederačního velitele Pardeea ukradla větší množství zbraní, navrhuje Lassiterovi, aby mu pomohl Pardeeho přivést a zabránit transakci s ukradenými zbraněni. Lassiter po delším váhání přijímá, vyžádá si ale „k ruce“ jistého Rodrigueze, se kterým ho zavřeli do cely, zločince, kterého čeká oprátka. Umí ale španělsky, ovládá i jazyk Apačů a v Mexiku se dokonale vyzná. Kapitán Haven, černý seržant Franklyn, Lassiter a Rodriguez se s vozem, na kterém jsou naloženy sudy s výbušninou, vydávají na cestu… (oficiálny text distribútora)

TV spot

Trevor

Priemerný western, ktorý sklame aj skalných fanúšikov tohto žánru. Bohužiaľ, s legendárnym Unforgiven (1992) má spoločný iba názov používaný v našich končinách. Nudné patránie po ukradnutých zbraniach, nudné spracovanie vzťahov medzi jednotlivými postavami dokonané nudným koncom. Bolo natočených tak veľa výborných westernov ( okrem spomínaného Unforgiven napríklad Vtedy na Západe, Krajina strelcov, Tombstone, Wyatt Earp, Vlak do Yumy atď.) že si určite vyberiete lepší ako je tento bez akejkoľvek námahy. Veľké sklamanie. ()

Han22

Pro mě obrovské překvapení. Podle hodnocení, nulového obsazení a neznámého režiséra jsem čekal průser a z Rio Conchos se vyklubal skvělý western. Špinavý, krvavý, akční, zaprášený. Skupina ztroskotanců se vydává do Mexika s vozem plným střelného prachu najít 2 tisíce opakovaček, které mají být prodány Apačům a sloužit k masakru osadníků. Mezi nimi mexičan, černoch, kapitán se zničenou kariérou a bývalý konfederační major, kterému Apači zabili rodinu a který zná jen nenávist. Super přestřelky, indiánské mučení, perfektní finále i postavy. Co mě mrzelo je, že Apači jsou tu opět jen divoká nenávistná zvířata a konec kdy SPOILER prakticky všichni hlavní hrdinové zařvou. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +dobře padnoucí westernová hudba, poutavý příběh, zajímavé postavy -méně známé obsazení, o něco málo slabší zpracování/// Tak tenhle western mě chytl. Opět se příběh odehrává v souvislostech s válkou severu proti jihu a kde náš hlavní hrdina je jižan (dosti netypický hrdina se svými zájmy) . Indiáni mu umučili a zabili rodinu a on se teď mstí za pomocí opakovačky (kterou možná o něco později používal Old Shaterhand). To si všimou seveřani a chtě nechtě ho přimějí ke spolupráci. Následně se na cestu vydává pochybná skupinka ve které si každý musí hlídat svoje záda. Postavy jsou zajímavé a mohou si vás získat. Rád se tedy přikloním ke 4*./// Celkem 71%/// ()

MickeyStuma

Dobře napsaný a natočený western, kde se pořád něco děje a kde je vývoj příběhu velmi razantní. Ten sleduje bývalého konfederačního důstojníka majora Lassitera plného nenávisti k Apačům neboť mu povraždili rodinu. A není to jen tak ledabylý příběh o touze pomsty. Režisér Gordon Douglas vytvořil westernový snímek jak z Rodokapsu a díky dobré kameře Josepha MacDonalda i vkusnou vizuální podívanou. Děj sice může být pro někoho rutinní, ale když je předností nebezpečí, nedůvěra a nepřátelství, tedy to co western dělá westernem, nemůže být o vkusném příběhu pochyb. ()

RHK

Sotva průměrný western z doby po občanské válce, ve kterém jde o to, jak zabránit Apačům, aby se dostali k ukradené zásilce 2000 nových opakovacích pušek, které by mohly zdecimovat mnohé vojáky vítězné Unie. V dost nelogicky znásilňovaném scénáři plném omletých motivů a klišé sledujeme pátrací výpravu dvou vojáků a dvou podmínečně propuštěných vězňů s vozem plným střelného prachu za puškami a jejich novými majiteli v čele s bývalým plukovníkem Konfederace. Vlastní film je vcelku napínavý a má i docela slušnou atmosféru, ale ke konci sklouzne dost hluboko s úrovní, aby mohlo dojít k holywoodskému happy-endu. Trailer (viz): http://www.youtube.com/watch?v=q5UlVVT6tBQ ()

• Natáčení probíhal v americkém státě Utah a v Mexiku. (Terva)