Zone Blanche

• USA Black Spot
Dráma / Mysteriózny / Thriller
Francúzsko / Belgicko, (2017–2019), 14 h 51 min (Minutáž: 50–61 min)

Ve fiktivním francouzském městečku, které je obklopeno temnými lesy, ze kterých se valí hrozivá mlha, se setkáváme se záhadnými postavami žijícími v lesích, ale i s velkým počtem úmrtí, které se bude snažit vyřešit policejní náčelnice Laurène (Suliane Brahim) společně s nově příchozím státním zástupcem Franckem Sirianim (Laurent Capelluto). (Trajektt)

Recenzie používateľa Doomcourier k tomuto seriálu (19)

Zone Blanche (2017)

Zone Blanche žádný zázrak není. Sice mu od toho tolik nechybí, ale téměř v každé epizodě je vycpávkový krimi případ, který vás jen vzdaluje od skvělého děje plného napětí a mystična. Seriál má velmi jedinečnou atmosféru, která se jen tak nevidí, takže pokud máte rádi atmosférické seriály, tak by tohle mohl být kousek pro vás. 7/10 ()

Season 1 (2017) (S01)

Tak skvěle temnou atmosférou se může pyšnit jen málo který seriál. Ze Zone Blanche by byla opravdová pecka, kdyby se děj více soustředil na tajemný les a né na jednotlivé nedůležité případy, které většinou nemají se seriálem nic společného. ()

Cizinec (2017) (S01E01)

Má to opravdu silnou atmosféru, ale děj nebyl až tak zaživný. Laurène je hodně zajímavá postava, takže budu pokračovat kvůli ní. ()

Vlčí sen (2017) (S01E02)

Začalo to zajímavým flashbackem a pak celou stopáž zabral případ únosu dítěte, který byl sice zajímavý, ale neposouvá to hlavní dějovou linku (něco se děje v lese), která je na tom zatím nejlepší. Atmosféra funguje pořád stejně dobře. Celkově byla epizoda o něco málo lepší než ta minulá. ()

Prázdno (2017) (S01E03)

Když se příběh začne točit kolem tajemného lesa, tak to hned začíná být o několik úrovní lepší. Tajemné znamení je v této epizodě dost probírané téma a na konci je s tím dokonce spojený a závěrečný cliiffhanger. Za mě spokojenost. ()

Už žádné procházky lesem (2017) (S01E04)

Ikdyž byla epizoda o trošku slabší než ta miinulá, tak ze Zone Blanche se pomalu stává skvělá podívaná. Hlavní zápletka epizody se zase točí kolem tajemného lesa, což jen prospívá atmosféře. ()

Konec cesty (2017) (S01E05)

Ikdyž vedlejší zápletka epizody byla docela nezajímá, tak posledních deset minut mělo extrémně dobrou atmosféru a celá epizoda je tím zachráněna. Doufám, že se to v příštích epizodách bude víc soustředit na ten les, protože průměrnou kriminálku bez pořádnýho nápadu sledovat nechci. ()

Temní hrdinové (2017) (S01E06)

Ta ponurá atmosféra je cítit v každém záběru. Jen škoda, že se hlavní dějová linka moc neposunula. ()

Tajemství za oknem (2017) (S01E07)

Zápletka epizody nebyla zrovna moc originální a hlavní příběh pokročil až na konci. Je to škoda, protože to má zatraceně dobrou atmosféru a je to celé takové temné, ale většina děje je nepotřebná vycpávka. ()

Konec je teprve začátek (2017) (S01E08)

Takhle to má vypadat. Celou epizodou se nesla parádní mysteriózní atmosféra. Postavy jsou najednou zajímavé úplně všechny a děj byl plný zvratů, takže nenudil. Jde vidět, že když se seriál začne soustředit na hlavní zápletku s lesem, tak je kvalitou úplně někde jinde. ()

Season 2 (2019) (S02)

Mně osobně připadala druhá série lepší než ta první, protože přibylo mystično a bylo tam více o tajemné kreatuře. Škoda, že seriál nemá méně dílů a musí do zajímavého děje cpát nepodstatné kriminální případy. ()

Jak teď žijeme, 1. díl (2019) (S02E01)

Úplně nechápu, proč je tato epizoda v modrých číslech. Atmosféra je jako vždy skvělá, zápletka epizody souvisí s lesem, takže za mě se jedná o jednu z těch lepších epizod. Flashbacky z roku 57 př.n.l. je zajímavý nápad, jak udělat atmosféru ještě více temnou. ()

Jak teď žijeme, 2. díl (2019) (S02E02)

Tak tahle epizoda byla brutální! Do vražd se nám dostává keltská mytologie a římští legionáři. Po celou dobu epizody panuje opravdu tajemná atmosféra, takže se zatím jedná o jednu z nejlepších epizod. ()

V jiném životě (2019) (S02E03)

Atmosféru si to pořád drží. Případ falešné identity byl sice předvídatelný, ale ty včely a mytologie to vynahradily. Poslední scéna byla excelentní. ()

Pod vlivem úplňku (2019) (S02E04)

Je škoda, že se hlavní dějová linka nikam neposunula, protože tahle epizoda by jinak byla super. Příště by to chtělo více Roháče. Siriani to docela nevychytal... ()

Panna a mrtvola (2019) (S02E05)

Případ pianistky byl zajímavý, posunula se dějová linka Steinera, Sirianiho a dokonce i mystického Roháče. V epizodě bylo i pár akčních scén. I přesto, že mám radši kratší stopáž, tak můžu říct, že se tahle epizoda opravdu povedla. ()

Útočiště (2019) (S02E06)

Teď když se dívám na hodnocení epizody, tak si nejsem úplně jistý, zda jsem se koukal na správnou epizodu, protože momentálně je hodnocení na 67%, což rozhodně neodpovídá. V epizodě se nenacházel žádný vycpávkový krimi případ, takže se to zatraceně povedlo. Dávám jednu hvězdu dolů, protože hodinová stopáž je na mě moc a ke konci jsem trošku ztrácel pozornost, což by se stávat nemělo. ()

Jako pes (2019) (S02E07)

Epizoda měla sice vycpávkový krimi případ, ale případ souvisel s postavami, takže to ani tak nevadilo. Všechny dlouhodobější dějové linky se vyostřují, tak uvidíme, co přinese finále. ()

Stín a kořist (2019) (S02E08)

Scéna v lese byla naprosto skvělá, ale nějak nechápu ten konec. Vzbuzuje to příliš mnoho otázek, ale nevím, zda případná třetí série nebude zbytečná... ()