Zatímco šerifka Laurène Weiss a její tým řeší vraždu místní zdravotní sestry, nový státní zástupce přijíždí do Villefranche vyšetřit vysokou míru kriminality. (Netflix)

Lenka.Vilka

Hodně povedený začátek se skvěle nastaveným tajemstvím, kdy si scénář poměrně dost hraje s divákem, a hezky ho v pár věcech vede pryč. Ale zároveň nechá i dost tajemných věcí k přemýšlení. Tak jsem zvědavá, zda se to potom ještě víc přesune do vod mystery, než aby to byla jenom detektivka s "mystery pocitem". To prostředí to divákovi druží! Všechno na správném místě, tak není důvod nedívat se dál  :) ()

tron

Z prvej epizódy mám podobný dojem, ako zo seriálu Dark - veľmi atmosférické, ale zároveň troška nezáživné, až nudné. Na strane druhej má to sympatickejšie postavy a prostredie francúzskeho mestečka v zovretí hlbokých, temných a mystických lesov na mňa zapôsobilo predsa len o čosi viac. Dark som prestal pozerať po prvej časti. Tomuto dám ešte šancu a potom uvidím. ()

Anderton

Pilot pôsobí oproti temnej krimi konkurencii trochu netradične. Cítiť čierny humor, človek dúfa, že na konci seriálu bude aspoň ešte niekto nažive, občas sa cítime ako vo westerne a ústredný príbeh vraždy je tak trochu melodrámou. Máme tu záhadné tetovania v tvare okuliarov alebo nekonečna, zločiny minulosti (kto by to bol povedal...) a hlavnú vyšetrovateľku, ktorá bola kedysi pripútaná ku skale v miestnych nekonečných lesoch... no vyznajte sa v tom. A tmavá a hutná atmosféra teda krajinu kvalitných syrov a vín nepripomína, čo je iba dobre. ()

Trevor

Ako pri vetšine seriálov z produkcie Netflixu volím opatrnosť. Úvod by si hádam zaslúžil aj plný počet, aj keď až príliš pripomínal začiatok práce Foxa Muldera a Dany Scullyovej na Aktoch X a ich prvý prípad v Oregone. Aj v tomto príbehu sa dá tušiť nadprirodzená príčina udalostí, mnoho dobrých náznakov vo veľmi príjemnom prostredí, V druhej polovici však tempo trochu poľavilo, čo je síce prirodzené ale viem si predstaviť aj klasickú dĺžku 45 minút tejto epizódy a neboli by sme takmer o nič ukrátený. Čo skrýva šerifka je pre mňa zatiaľ záhadou. ()

choze

Průměrný pilot, kde mě nezaujaly ani postavy, ani zápletka a atmosféra zamlžených lesů. Třeba Dark byl od začátku výrazně zajímavější i atmosféričtější, Městečko Pines taky. ()