Zone Blanche

• USA Black Spot
Dráma / Mysteriózny / Thriller
Francúzsko / Belgicko, (2017–2019), 14 h 51 min (Minutáž: 50–61 min)

Ve fiktivním francouzském městečku, které je obklopeno temnými lesy, ze kterých se valí hrozivá mlha, se setkáváme se záhadnými postavami žijícími v lesích, ale i s velkým počtem úmrtí, které se bude snažit vyřešit policejní náčelnice Laurène (Suliane Brahim) společně s nově příchozím státním zástupcem Franckem Sirianim (Laurent Capelluto). (Trajektt)

gazogazo

Slušný, slušný. Sem tam by to chtělo trochu větší režijní grip a já bych ocenil víc hororu - on tam je, funguje, ale je ho možná zbytečně málo. ()

helraiser

Za mě luxusní záležitost s perfektní mysteriózní atmosférou odehrávající se v opravdu výborným prostředí. Naprostá spokojenost, jen by to chtělo další série, doufám, že to nezařízli, jak mají v poslední době u zajímavých projektů ve zvyku. ()

ER

Francouzská variace "severské krimi", takže potemnělý les, depresivní nálada a k tomu nějaké to tajemno (vydávající zvuky jako Vetřelec). A hlavně jedna mrtvola za druhou. Bohužel seriál má několik prolínajících se motivů, které nedrží moc pohromadě. Ani casting (a hlavně postava šéfové policie) se moc nepovedl. Nejsilnější je v momentě,kdy rozebírá story jednotlivých aktérů epizodních dějů,kdy každá epizoda je i jedna vyřešená vražda (y). ()

mirra66

Prchej lesem dál a cestu tmou si klesť, někdo temný na tvá záda jako by chtěl vlézt, v trní oči laní, výše zraky sov, vzadu zeje jeho oko, jako černý nov. A on je stále blíž a už po tobě chmát, jeho blízkost ovane tě, jak potoční chlad. Snad je trochu rys, co nosí v hlavě výra, která hledí temným okem, co se nezavírá. Dub...dub a zase dub a ve tmě kosti bříz, o které jsi svými žebry křís a zase křís, svitl bílý bok a skok a opět skok! Pod lopuchy stahují se smyčky jeho ok. Prcháš lesem vpřed, párem laních noh, v hlavě tepem přetéká ti hlučný lesní roh. Dub a zase dub a vedle buku buk, a s každým skokem do temnoty suk ve dřevě puká. A on je zase blíž a už po tobě chmát, jeho blízkost ovane tě, jak potoční chlad, Snad je trochu rys, co nosí hlavu výra, která hledí temným okem, co se nezavírá. Buk a louka divných hub, zapletl ses do podhoubí, už tě málem slup. Snad je trochu vlk a trochu temné doupě, v němž se kůže na hadovi šelestivě loupe. Pádíš lesem vpřed, párem laních noh, v hlavě tepem přetéká ti hlučný lesní roh. Dub a zase dub a vedle buku buk a s každým skokem do temnoty tvoje srdce buchá! (Tomáš Kočko & Orchestr, Běs, album Godula, 2011). Po stránce krimi bída a hloupost, ale zde šlo v prvé řadě o atmosféru a ta se sakra povedla. Temný les byl přenádherný a podoba jeho boha ten pocit jen podtrhla. První řada lepší, druhá menší propad, ale dohromady určitě solidních 75%. ()

Hrabovo

Jestli uvěříte, že novorozenec udrží hlavičku, useknutím malíčku a ukazováčku si zmenšíte nejširší místo dlaně tak, že vám vyklouzne z okovu, že něco v lese se nejlépe hledá s baterkou v noci a nejlépe je se nedívat pod nohy i když ji máte, že rojnice se dělá tak, že jsou tři lidé za sebou se zbraněmi v rukou, pak se dívejte. Ovšem zlatým hřebem je koncertní křídlo spadlé z letadla do lesa a které i když již celé obrostlo mechem a houbami, stále bezvadně a oddaně slouží své slepé pianistce, no když vám také blbosti vyhovují, pak snad také dáte hodně hvězdiček. Nemluvit francouzsky a neukazovat stále přírodu, vydržet seto nedá... ()

Mamlas

Asi to má být temný thriller, ale je to jen vleklá nuda plná vaty a kecání. S přetáčením jsem zvládl skoro 2 díly a stačí. Kdyby se to zkoncentrovalo na desetinu, tak by to snad šlo dívat. Takhle ne. (11%) ()

iz67

Hodně dobrá věc (ze začátku) Základní příběh doplněný epizodnimi, v pozadí hodně nenapadny humor. Milé překvapení. Jenže od půli 1.serie tvůrcům prdne v koulí s nechají na obrazovce vyvádět lidi takový hovadiny, že jsem tu sérii do koukal jen s největším sebezaprenim. Snižuje jen kvůli začátku na 3*. Jinak by byly 2 ()

Benjamin_L

1. série dobrá, atmosféra hutná a od poloviny se napětí stupňuje až po parádní mindfuck na konci 2. série už bohužel nedrží tolik po hromadě a je spíše nastavovanou kaší, i když se na to dobře dívá ()

a0001

Presne moja šálka kávy, záhadné vraždy, pekné prostredie, tajomno.. Až na to, že polícia je maximálne neschopná, pôsobia dojmom ako keby ani políciou neboli, navyše pomerne často sú vďaka svojej neschopnosti v ohrození života a sekunduje tomu nemastný & neslaný prokurátor "Monk". ()

argo.smile

1 séria: Super seriál, to tajemno okolo lesa, bytosti čo žijú v ňom a uzavretý ľudia v mestečku s rôznymi myšlienkami a vzťahmi. Neviem sa dočkať druhej série... 2 séria: Tak sa nám to na koniec všetko pekne zamotalo. Som zvedavý na 3 sériu a mohli by ju dodať čoskoro lebo už chcem vedieť ako to celé dopadne a čo nám ešte frantíci ponúknu... ()

Ronkar

Fanoušci detektivek a mysteriózních příběhů mohou zajásat. Frantíkům se totiž podařilo natočit atmosférickou laskominu, která slušně napíná i překvapuje, a daří se jí vykřesat v divákovi opravdové emoce. Ponuré lesy, napětí, sympatické postavy v čele s výbornou Suliane Brahim a pořádná dávka hutné atmosféry. Měl jsem skutečný zájem o osudy hrdinů, a především mě fascinoval TEN LES! Podivné místo, které nahání husinu, a kde si tvůrci pohrávají se symbolikou a strachem z neznáma. Zone Blanche je zdařilá kriminálka se silnou mysteriózní linkou. Chybky se najdou, kvality je však přehluší. Jestli tvůrcům vydrží tahle laťka i nadále, stěžovat si nebudu. ()

em.redrum

Mimořádně zdařilá krimi seriál s prvky mystéria. Ani jedno klišé. Postavy a zvraty které jste ještě neviděli. Hutná atmosféra. Dokonalý střih, kamera a hudba. Všechny postavy jsou uvěřitelné a bezvadně zahrané. Tohle se opravdu moc povedlo. 8 dokonalých dílů. 8 dokonalých večerů. ()

aannemer

Seriál mi sedl dokonale. Parádní temná atmosféra, úžasná krajina. Tak úplně jsem nepobral konec, ale ono je to možná dobře. Na všechny otázky nemusí být nutně odpovězeno. ()

Saxos

Jelikož vím, že 2há série je, tak nechávám nějakou distanc. Tříprstá skoro Saga, je very ok. Klady: celá série působí krásně atmosfericky tajemně, music vše doplní, les je prostě bomba. Zápory: no a jak dál? Ležíme v mechu, rulíku a kapradí, ale jak se z toho vymotáme? Půjdeme na to pátou☆? nebo zbytečná S02? No jdeme na to. ()

Hamar

Tyhlety "Příběhy z mechu a kapradí" se Frantíkům opravdu povedly. Četnost vražd bych přirovnal k "Vraždách v Mindsomeru" odehrávajícím se na druhé straně kanálu a radnice ve Villefranche, patrně, pořádá ob týden soutěž "Naaranžuj si svého nebožtíka do koruny stromů". Když jde o ukončené příběhy jednotlivých epizod, zde má seriál určité rezervy, některé epizody mě tak úplně nebavily, avšak to se netýká magické ústřední dějové linie, ta je super. Vše tlačí na plný počet bodů opravdu výživná atmosféra, sympatičtí a dostatečně podivínští hrdinové a skvělá hudba. Na tu byli Francouzi vždycky špička. ()

Goumen

Hledal jsem seriál, který bude mít silnou, nejlépe mysteriozní atmosféru a zanechá v člověku po zhlédnutí nějaký silnější dojem. Tohle do puntíku tenhle detektivní seriál francouzské produkce splňuje. Atmosféra všudypřítomných a krásných lesů v okolí Ville Franche je pohlcující a mysteriózní zároveň. Skvělý je, že každý díl obsahuje samotný případ, ale zároveň jsou všechny provázány několika společnými dějovými linkami. První série je za jasných 5*. Druhá je také výborná, ale vzhledem k tomu, že nejsem moc fanda fantasy žánru, tak jsem už tolik nadšený nebyl, na kvalitě ale nijak neztrácela. ()