Učitel

• Poľsko Belfer (viac)
Poľsko, (2016–2023), 22 h 27 min (Minutáž: 43–55 min)

Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Grzegorz Damięcki, Paweł Królikowski, Józef Pawłowski, Sebastian Fabijański, Aleksandra Grabowska, Piotr Głowacki (viac)

Učitel je jedním z nejúspěšnějších polských seriálů posledních let, který byl uveden v mnoha evropských zemích. Jeho protagonistou je polská hvězda první velikosti všestranně nadaný Maciej Stuhr, syn slavného herce a režiséra Jerzy Stuhra. Nejenom hvězdné obsazení mezinárodně známých polských herců ale zejména ponor do atmosféry menšího města, a jeho problémy s korupcí, životním prostředím, pronikáním ruské mafie, kvetoucím nelegálním obchodem a především osobními zájmy mocných, činí tento seriál tak atraktivním. Díky tomu tento thriller, přesvědčivý v detailech a v rozpracování jednotlivých motivů, přitahuje nejen milovníky tohoto žánru ale celé spektrum diváků. Zkušený režisér Łukasz Palkowski (Bohové, v ČT uvedeno) se ujal první desetidílné řady, na jejíž úspěch pak navázala druhá řada o osmi epizodách. (Česká televize)

ABC1

První díly mě úplně nenadchly, přišlo mi to dost opsané od severských vzorů, hlavní představitel mě nijak neuchvátil, většina postav je dost negativních a nesympatických, atmosféra depresivní, vražd jako v Midsomeru, ale díl od dílu se to zlepšovalo...Vrah nebyl ten, koho jsem tipovala, to jsem byla moc ráda, protože konec byl pro mě dost překvapivý. Uvidíme, jaká bude další série, tentokrát si dám pozor, abych si předčasně nemyslela, že vrah je jasný!!! ()

Hombre8

První série ještě ušla. Klasicky popolski domotané, překombinované, plné chyb. Budiž. Jiný kraj, jiný mrav. 3-4 hvězdy. Druhá série strašná. Bylo vidět, hlavně v závěru, že tvůrci se do toho zcela zamotali a nakonec nevěděli, jak z toho ven. Do poslední chvíle jsem si říkal, že jsem jen nepozorný, že mi v tom příběhu něco uteklo a že tomu dají na konci zase nějaké překvapivé rozuzlení. Prd. Poslední díl naprostá absurdní slátanina plná nelogičností, zmatků a nesmyslů. To je tak, když točí více režisérů. To je tak, když si myslí, že ti tupí konzumenti stejně pořádně nevnímají a když tam nasáží nadkritické množství informací, tak to divák přestane sledovat a řekne si: Hmm nepochopil jsem to, ale bylo to dobré. Zvláště když se vypustí mem, že je to naprosto parádní seriál s výbornými hereckými výkony. Stádo se chytne a replikuje a replikuje. Mimochodem. Všiml si někdo, že Stuhr vůbec neumí hrát? Možná je dobrý rétor, nevím, zatím jsem ho slyšel vždy jen předabovaného, ale co se týče řeči těla, mimiky, hereckého výrazu... Pamatuju si jen unimasku, rozmrzelý ksicht a beč do dlaní. ()

benedikt28

Vynikající záležitost a vyrovnaná kvalita obou sérií ! Jo a nikdy by mě nenapadlo, co všechno se dá v polštině opsat slovem "kurwa" :-) ()

vinson003

Dalo by se přiřadit k některým našim povedeným seriálům. Postavy reálné až sureálné kvůli nadměrnému sebevědomí hlavních postav. V našem prostředí dealer ve třídě, nebo obchodník s auty? Policista, který je kompletně zkorumpovaný a pije vodku v pracovní dobu. Atmosféra pedofilie ve škole atd. atd. Jakoby všechen hnůj dohromady, Polsko si nedělá dobrou reklamu...:) ()

karmalat

Zatim jsem videl jenom prvni radu, ale za me 5 hvezdicek. Srovnatelne s nejlepsimi severskymi serialy, zaver prvni rady prekvapivy a pomerne depresivni. Jednoznacne doporucuji. ()

JanaH.

Za mě, bravurně napsaná kriminálka, která až do poslední chvíle napíná diváka a prakticky nedává moc šancí k uhádnutí pachatele vraždy mladé studentky. Hlavní představitel učitele, herec Maciej Stuhr je velmi přesvědčivý. Osobně mám tento styl kriminálek moc ráda a když jsem shlédla první sérii, okamžitě jsem si opatřila pokračování, které mě také nezklamalo. ()

Mazmen

První řada dobrá, ale tak dva díly bych vynechal a stačilo by těch osm jako v druhé. Druhá řada byla super až na konečné vyuzlení. To bylo překombinované a pár věcí jsem ani nepochopil .. proč to a proč ono.. ? ()