Po velkém úspěchu první řady polského seriálu Učitel (originální polský titul zni Belfer, anglický The Teach) se tvůrci rozhodli pro druhou osmidílnou sérii, na jejíž režii se podíleli dva režiséři Krzysztof Łukaszewicz a Maciej Bochniak. Hlavní postavu středoškolského učitele Pawła Zawadzkeho opět ztělesnil Maciej Stuhr, hvězda polského filmu a divadla. Na rozdíl od první řady, jejíž děj se odehrával v pomyslném městečku Dobrowice, se tentokrát tvůrci rozhodli pro krásné historické město Wrocłav, česky Vratislav. (Česká televize)

yakoob

Za mě slabší než první série, to žádná. Díky druhému dílu a zakončení dávám body dolů. Ale pořád je to lepší než česká produkce. Tam je to pořád o level jinde. Ta polština v těch dialozích je prostě více cool, tak asi jako když slyšíte zpěvnou angličtinu a pak ji mějte předělat do jiného jazyka. České titulky ani zdaleka nedosahovaly úrovně dialogů. Za mně bych to zkrátil na 6 dílů. Kamera taky skvělá zvlášť, když 80% záběrů je z dnes moderního steadycamu. ()

MyrnaAlec

Hlavní postava mírně obtloustlého učitele někde pálí cígo a zírá. Ta druhá řada má dost ambicí, které nemohla splnit. Funguje vzteklá postava malé holky, školní prostředí je zaplněno cool figurkami s nevěrohodnými charaktery. Lesní šílenci jsou takoví středoevropští balíci, rozhodně ne nebezpeční teroristé. A ta linka s těhotnou ex-milenkou je vyloženě trapná. ()

Cheeter

Z druhé řady jsem zklamaný. Byť návaznost byla dána první řadou, tak pokračování takové úrovně nedosáhlo. Celé to bylo místy těžko uvěřitelné a křečovité, jak se za každou cenu tvůrci snažili překonat první řadu. Zvláštní byla i snaha propojit první a druhou řadu některými postavami, což mi přišlo do určité míry umělé. Možná mělo zůstat pouze u první řady... ()

Chrysopras

Jistě slabší než první série, ale pořád zajímavé. Už proto, že jsem ve Wroclawi loni byl, mě to zajímalo. A začátek byl opravdu silný a slibný. V poslední třetině to ale začalo vyjíždět z kolejí a ten závěr... Hodnocení poslední epizody to dobře ilustruje - šíleně překombinovaná v rychlém střihu po sobě. Jestli jsem před chvíli vytýkal Zrádcům neadekvátně rychlý průběh poslední části oproti zbytku seriálu, tak tohle byl ultra sprint ke konci :-(. Škoda toho, ale i tak mě Poláci bavili a proto slabší **** ()

NinonL

Druhá série si zachovává úroveň stejnou jako první. Tentokrát je učitel přeložen na gymnázium ve Wroclawi, kde se podivně ztrácejí studenti. Jeho přítelkyně mu řekne, že je s ním těhotná. A stále více ho balí nejkrásnější studentka z celé školy. V osmi dílech bude přibývat akce, přibudou i další mrtví. A nakonec se dočkáme otevřeného závěru. ()

• V druhé části série jezdí učitel Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) v českém automobila Škoda Octavia. (Cheeter)