Učitel - Série 3

(séria)

Učiteľ Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) sa vracia po rokoch z väzenia do rodného Małomorza, kde žije jeho otec (Jacek Koman), bývalý námorník. Začína pracovať na miestnom gymnáziu s triedou mladých tínedžerov. Na spoločnej plavbe loďou s názvom Kapitán Borchardt, kde celá trieda nacvičuje divadelné predstavenie, záhadne zmizne jednej noci mladý, excentrický a charizmatický mladík menom Kacper Krynicki (Michael Zieliński). Hlavným podozrivým sa stáva učiteľov otec. Pawel začína svoje súkromné pátranie po pravde. (sochoking)

sochoking

Už som dávno zabudol, ako končila dvojka , ale sa mi čosi marilo, že  Stuhr mal na výber. Bud pôjde do väzenia, alebo ešte čosi a to už si nepamätám. No a máme tu tretiu sezonu. Stuhr sa vracia z basy a začleňuje sa do bežného života. Práca s novými mladými hrdinami, ktorí, kupodivu, mi nepili krv. Trojka Belfer nie je bohvieko premakaná, ale dobre sa mi na ňu pozeralo. Bola to taká pohodová oddychovka s dobrými synthi beatmi. Všetko sa to vpodstate krútilo okolo jednej veci, ktorá je jasná každému hned od začiatku a človek to chce dopozerať skôr len z princípu. Za také tri hviezdičky to bolo celý čas u mňa, ale záver ma prekvapil a ten som fakt nečakal. Romu Gąsiorowsku mám rád, ale v úlohe komisárky mi absolútne nesedela, hoci som si na jej rolu potom už zvykol. Síce dávam konečné hodnotenie za štyri,  musím dodať, že tí, ktorí ste videli predchádzajúce sezony a túto vynecháte, nič sa nestane. P.S. Dej zasadený do prímorského mestečka bola dobrá voľba. ()