V malom mestečku v americkom Massachusetts chcú štyri stredoškoláčky rituálom poprieť existenciu tajomného Slender Mana. Keď však jedna z nich záhadne zmizne, všetko nasvedčuje tomu, že je v skutočnosti jeho poslednou obeťou... (Itafilm)

Vančura odpad!

Neuvěřitelně dementní film, postavený na těch nejohranějších nejstupidnějších klišé, s naprosto odpudivým obsazením. Ten scénář je tak něco tak příšerného, že se na to vůbec nedá koukat, není to ani v nejmenším strašidelné nebo zajímavé, člověku na těch postavách absolutně nezáleží, ať si je klidně Slender Man odnese všechny najednou, včetně tvůrců filmu, hlavně když už bude konec! Závěrečné titulky zde byly dokonalým vysvobozením, na tom filmu není pozitivního naprosto nic a neměl nikdy vzniknout. ()

Motinski

Katastrofa. Takto nezáživný horor som dlho nevidel. Pocity strachu? Nula bodov. Atmosféra? Ešte horšie. Slenderman pôsobí ako amatérsky film. Bez srandy. Štyri kamarátky si pozrú na internete video a hneď na to jedna zmizne. Zvyšným trom som celý čas prial nech zmiznú čo najskôr tiež lebo to čo stvárali bolo na facku. Lepšie lakačky som videl aj v Scary Movie a o pár fakt lacných efektoch radšej nejdem ani hovoriť. Nejde o odpad, film som dopozeral na prvý krát, len sa mi nezdalo že sledujem horor a už vôbec nie z roku 2018. Skôr nejakú experimentálnu študentskú hovadinu čo chce vystrašiť ale nejde jej to. ()

Hismael

Slender man dokáže komunikovat přes smartphone a když se za ním jde na návštěvu do lesa, tak jedině v noci. Tma je prakticky neustále. Ani v domech světlo není. Lustry jako by neexistovaly. Scénář je poměrně dost jednoduchý, strašidelné scény jsou často jen ve snech a spíše abstraktní, které končí probuzením. Podprůměr je cítit na každém rohu od dialogů až po různé události a tak setkání se Slender manem nějak moc děsivé není i přes občas dobrou atmosféru. ()

silentname

"Slender Man" bol filmom, od ktorého som nečakal absolútne, ale absolútne nič. Jediné na čo som bol zvedavý ako sa podarí tvorcom zobrať tento koncept hororovej hry a spraviť z toho film. Lebo väčšinou to dopadne katastrofálne. A myslím si, že ani tento film nebude žiadna veľká výnimka. Ide o absolútny odpad? Neviem či môžem ísť až tak hlboko. No rozhodne to nie je dobrý horor. Skúsim teda povedať čo pre mňa fungovalo. Myslím si, že po zvukovej stránke je to spravené super. Cikády, zvony, praskanie konárov dotvára dobrú atmosféru. Plus aj to, že film je neustále zatmavený ho robí zaujímavým a trošku ťažší na pozeranie. Aspoň pre mňa. Narozdiel od filmu "Truth Or Dare" to spravili oveľa temnejšie, väčšinou času sme v nočných hodinách a tá tma a strach čoskoro vie zapracovať. Joey King sa snaží a myslím si, že by som ju aj celkom dokázal oceniť. Plus asi najstrašidelnejšiu scénku si vychytila ona. Odohráva sa to v knižnici a má tam pár dobrých vizuálnych momentov. Len si myslím, že mnohé by fungovali lepšie, keby to neboli potom halucinácie alebo nočné mory. Z toho sa stráca potom tá tajomnosť a film to posúva nižšie. Bohužiaľ. Postavy moc zaujímavé nie sú. Zase ide o skupinku tínedžerov. Zase. Zase je tu niečo, čo nesmieme robiť, inak sa veci pokazia a samozrejme sa to musí porušiť. Je tu pár falošných ľakačiek a záver filmu je podľa mňa odfláknutý a strašne narýchlo. Plus scénka medzi Hallie a Tomom počas bozkávačky je fakt otrasná. Toto je asi najhoršia momentka. A nie kvôli romantike, ale kvôli tomu, že ju urobia nefunkčne strašidelnú. Fail. Myslím si, že z našich štyroch hrdiniek je najzaujímavejšie asi Katie, ktorá zmizne ako prvá. Pôsobila, že má aj nejakú osobnosť a nie je len jednoliatou postavou. Čo ma na filme ešte ale zobralo je Wren a jej paranoja, ktorej postupne prepadne. Vie to celkom zapôsobiť. A je tu jedna dobrá scénka, kde Hallie bude počuť svoju stratenú kamarátku a pôjde ju hľadať do lesa. Neviem. Na mňa to pôsobilo celkom efektne. Len keby z toho potom neurobili "Inception" Ako celok to asi dobrý film nie je a určite si nemyslím, že by to stálo za to vidieť... ale minimálne vďaka tej temnej vizuálnej a zvukovej stránke ma to celkom rozhodilo. Najmä ak potom idete autom po neosvetlených cestách v meste. Čiže z toho titulu film asi oceňujem viac, než by si zaslúžil, ale mal momentky, kde ma ozaj vedel trošku rozladiť. A pri iných momentoch som sa nudil a krútil hlavou. Určite nie dobrý film, no nemám pocit, že by som vyhodil peniaze do vzduchu, ako pri iných tohtoročných filmoch. Ak ale chcete tip na dobrý horor o zmiznutých deťoch, tak si pozrite radšej "Sinister" Hodnotenie: C ()

Ryuuhei

Tak jsem měl pravdu - film se opravdu snažil jít, byť jen spirituálně, ve šlépějích Kruhu. A nakonec to nebyl takový průšvih, jaký jsem očekával. Video, které řádění Slendermana spouštělo - skvělé a děsivé. Zbytek taky hrál na napjatou strunu - 3x jsem se za celou dobu pořádně lekl a jednou z toho myslel, že vyletím z kůže. Ve výsledku je tu ale spousta nedodělků. Vše zůstává jen u legendy a parta hrdinek (resp. jenom dvě z nich), sice jde po stopách Slendermana, ale neodkryje vlastně nic. V tomhle měl Kruh jasno - i když se (SPOILER) ke konci ukázalo, že veškerá pátrání přišla vniveč, dozvěděli jsme se o původu videa i Samaře samotné víc, než bychom si mohli přát. Tady byl zkrátka přízrak, který se možná zjevoval už od dávných dob a pokaždé nabýval jiné formy, ale to bylo tak všechno - nic víc, nic míň. Do toho mě vysloveně naštval nedotažený příběh okolo Tima - evidentně i on viděl video a v traileru byla scénka se skokem z baráku. Jenže ve výsledku se kamsi vytratila a s ní i Timův konečný osud, který byl tím pádem jen naťuknut. A co se týče Slendermana samotného, dokud nebyl vidět, i bych se bál. Ale když se pak objevil co by osminohá, digitální nestvůra, cítil jsem akorát smutek nad tím, jak vlastně nepociťuju žádnou hrůzu, kterou ve mně měl probouzet. A když k tomu připočtu okolní vlivy, jako bezohledné jedince chroupající popkorn (protože do kina se chodí nažrat), či žvanící slepice (protože do kina se chodí kecat - ono na dvě hodiny tu hubu zavřít je pro některé lidi holt těžké), atmosféra šla do kopru už úplně. Tedy, horor jako takový se opravdu snažil, párkrát to i fungovalo a příběh poutal. Ale celé je to nedotažené a osobně jsem byl koncem obrovsky zklamán. Nicméně, autor postavy si může pískat - aby se creepypasta dostala na stříbrné plátno, to chce hodně povedený nápad. A tím Slenderman je, akorát film nedopadl úplně 100%. Pro mě jen na 50%. Tak snad příště! ()

• Promo fotky k filmu se pořizovaly v Bostonu od 19. června 2017 do 28. července 2017. (DominikMH)
  • Písnička, která hraje z gramofonu, je „Maggot Brain“ od Funkadelic. (Duoscop)
  • Příjmení Hallie (Julia Goldani Telles) je ve filmu Knudsen, což je ve skutečnosti příjmení tvůrce postavy Slender Mana, Erica Knudsena. (NiWi)

Youtubeový horor míří na velká plátna

Youtubeový horor míří na velká plátna

08.02.2023

Studio A24, spoluautor Stranger Things Shawn Levy a produkční společnost Atomic Monster Jamese Wana nyní spojí síly, aby přivedli na velká plátna populární youtubeovou hororovou sérii zvanou The… (viac)