Moja sesternica Rachel

• Česko Moje sestřenice Rachel (viac)

Osiroteného malého chlapca Philipa si adoptuje jeho starší bratranec Ambrose a na svojom statku v juhozápadnom Anglicku ho vychováva ako vlastného syna. Philip sa mu za to odvďačí láskou a miluje ho ako vlastného otca. Ambrose na radu lekára odchádza do Toskánska, aby sa liečil v teplom podnebí. Vo Florencii sa zoznámi a napokon aj ožení s Rachel, svojou polovičnou talianskou sesternicou, vdovou po jeho zosnulom bratovi. Po idylickom začiatku sa jeho zdravotný stav zhoršuje. Krátko pred svojou smrťou Ambrose stihne listom varovať Philipa, že jeho žena ho pomaly zabíja. Philip vyrazí do Florencie, aby odhalil pravdu, ale Rachel už nenájde, pretože po smrti manžela odcestovala z Talianska. Namiesto nej sa stretne s Rainaldim, jeho priateľkou a právnikom, ktorý v ňom nevyvoláva dôveru. Philip sa vracia späť na svoje panstvo do Cornwallu presvedčený, že Rachel je zákerná žena a travička, ktorá zavinila Ambroseovu smrť. O nejaký čas ho navštívi samotná Rachel. Philip ju chce privítať s chladným odstupom. O to viac ho však ohromí, že Rachel je nielen krásna, ale aj elegantná, inteligentná a citlivá. Namiesto toho, aby ju potrestal, šialene sa do nej zamiluje. Začína pochybovať o jej vine a plány na pomstu sa pomaly rúcajú. Alebo nie? Podarí sa Philipovi odhaliť pravdu? (TV JOJ)

angel74

Philipovo chování mi lezlo na nervy stejně jako mnoha ostatním, což ovšem neznamená, že kvůli tomu zatratím celý film. Britskou dramatičku Daphne du Maurier jsem měla vždycky ráda a Roger Michell poměrně slušně vystihl citovou rozervanost hlavního hrdiny i tajemnou atmosféru jejího románu. Ke kladům snímku dále patří zdařilé dobové kostýmy a krásné lokace, v nichž se příběh odehrává. Jestli sestřenice Rachel byla vypočítavá mrcha, nebo žena osudem ztrápená se můžeme jen dohadovat, ale dostat odpověď na každou otázku není přece nutné. Ve skutečném životě jich taky zůstává spousta nezodpovězených. (70%) ()

3497299

Celkem průměrná adaptace knižní předlohy - jeden z těch filmů, u nějž se jeho smysl nad rámec pouhé literární ilustrace hledá dost těžko. Pád z útesu ve filmu působí hodně vykonstruovaně a vzhledem k jeho ústřední roli konstrukce zápletky vyznívá trochu hloupě. V knižní předloze od Daphnie du Muriel se pád netýká útesu a vyústění má poněkud odlišné vyznění. ()

Big Bear

Nádhera. Miluji tyhle filmy odehrávající se na anglických sídlech. Tohle mi sedlo od prvního okamžiku a vážně se divím zdejšímu nízkému hodnocení! Když pak do filmu ještě přibyla Rachel Weiszová, nechybělo mi už nic. Tuhle skvostnou herečku zbožňuji a málokdo by hádal, že jí táhne na pátý křížek ! Film celkem skvěle roztáčí kola podezření, paranoi i napětí. U mně to tak tedy fungovalo stoprocentně. Co je neuvěřitelného na mladém 25 letém muži, který se poprvé a opravdu vášnivě zamiloval? Takový muž by lásce dal na oltář cokoliv a jmění je to poslední nad čím mladý a chemií zblblý mozek v takovém stavu uvažuje... Takový mlaďoch bez zkušenosti se pak ale může stát snadnou obětí zkušené a po majetku jdoucí ženy... Jak říkám byl jsem okouzlen. Už jen ty lokace! Film byl natáčen u Torpointu v jižním Cornwallu a ty výhledy na záliv byly úžasné, stejně jako samotné sídlo Philipa. Směji se těm co se tu nad ním opovrhují. Řada venkovských sídel chudší šlechty v té době tak zkrátka vypadala! zatékalo tam, tapety plesnivěly a nikdo tam neuklízel. Tohle je doba, kdy bohatí Američané po celé Anglii od zchudlých šlechticků odkupovávali vše od obrazů, knih, soch po celé domy. Některé si dokonce nechaly odvézt domů a např. knihy jsou dnes základem nejedné národní knihovny v USA. V podstatě se dá řící, že bohatí američtí průmyslnící zachránili hodně z britského národního dědictví, byť jsou dnes artefakty deponovány v USA. Parádní byl i český dabing. Tohle je za 4 poctivé bylinné odvary ! * * * * ()

Dzeyna

Já vážně nechápu pro každý druhý film z UK musí být historické, romantické drama. Neříkám, že to neumí. Umí. Ale už je to celkem ohrané. Ovšem musím uznat, že tady je otravná zápletka naopak velmi příjemná a Rachel Weisz jistě ocenila, že ji všichni oslovovali jejím pravým jménem. Nicméně její herecké schopnosti zde mohla předvést trochu profesionálněji, přišlo mi to od ní takové odfláknuté. ()

Lyli

Víte, ta Rachel měla vážně smůlu na chlapy... Film o nevyspělém blbci, který myslí rozkrokem, ale není to vtipné...je to jen otravné. A to říkám o herci, který mi jinak připadá ultimativně sexy. A prostě, celé mě to celkem otravovalo. Fakt mají štěstí, že se to aspoň odehrává v Anglii, a přes otravnost je Claflin pořád sexy (chvílema). ()