Americká armáda chystá tajnou misi, jejímž cílem je zničit ukrytý sklad zbraní ve Vietnamu. Úkolu se má zhostit speciálně vycvičené komando složené ze samých zločinců. Za splnění úkolu je jim nabídnuta svoboda a tučná odměna. Nikdo už jim ale neřekl, že cesta k úspěšnému provedení akce vede peklem. (Vapet Production)

pekas

Viděno den po A-Team a rozdíly jsou nasnadě. Kondor o třídu (nebo víc?) lepší souboje a zbytek koukatelný. A-Team souboje ve tmě, sestříhané tak, že nic nevidíte, ale vypadá to efektně (teda ne pro mě) a zbytek atraktivní. Takže jak by vypadalo spojení toho nejlepšího z obou filmů? Souboje z Kondora a zbytek z A-Teamu? To by musela být ultimátní pecka! Bohužel si nepamatuju žádný film, který by k tomu inklinoval a když, tak spíš ty východní. V Hollywoodu prostě tak reálný kopačky do obličeje jako na východě nikdy mít nebudou. Škoda. No a jak dopadl Kondor? Líbil se mi, občas některé drsné vtipy překvapily (Kokta) a jako celek hodnotím čtyřkou. 80% ()

Blazkowicz

Nějak v popisu filmu chybí, že je to komedie. Vypadalo to na "vážný" film, ale ve skutečnosti je to klasická hongkongská řezba. A ty já popravdě nemusím. Zase klasické stupidní, rákosnické dialogy, které nemají hlavu ani patu. Prostě jen takové štěkání. Nějaké akční scény ušly, ale je vidět, že si z toho dělají jen prdel. 2+* ()

VanBradley89

Rambo a Tucet špinavců na hong kongký způsob. Skvělá choreografie, všudypřítomný nadhled a spousta zpomalovaček. Mě se to líbilo. Palec nahoru ode mě dostává skok koktavého parašutisty. Takhle jsem se už dlouho nezesmál. ()

Chema4

Tak trošku Hot Shots 2 ale na Hongkongský spôsob, s tym rozdielom že u Eastern Condors som si neni uplné istý, či to ako parodia na vojnove filmy malo vyzerať. Figuruje v ňom veľa absurdných momentov, kde som nevedel či sa mám smiať alebo plakať, ale jeden z nich ma dostal najviac, a to ked im ako zbraň stačila stonka z listu.  Mcgyver by závidel  vynaliezavosť špecialného komanda. Filmu chýba už len Chuck Norris a bol by dokonalý. ()

ShotgunED

No jako čekal jsem to rozhodně lepší podle hodnocení a zmínek. Možná je moje chyba, že jsem to neviděl v 90-tých letech na VHS tak nemám ten nostalgický pocit, ale mě to přišlo strašně tupé, bez náboje a samoúčelné i na čínany. V té době už dělal Hongkong lepší filmy. ()

HKstars

Tahle válečná vypalovačka působí v hongkongské produkci osmdesátých let jako šílené zjevení. Sammo Hung byl v roce 1987 na vrcholu svých schopností a tak si "skromně" splnil tajné přání a natočil asijskou verzi Tuctu špinavců, která se rázem stala klasikou... Příběh je sice pouhou recyklací západních válečných snímků a pár dialogů a předem spočítaných úmrtí, naznačuje, že scenárista mohl nad svým dílem posedět o pár dní déle, ale tenhle film dohání body na úplně jiných frontách. Partička vězeňských vyvrhelů je poslána na sebevražednou misi do nitra nepřátelského území, kde má zlikvidovat tajný sklad zbraní. Během akce se k nim přidá i skupinka místních partyzánek a dva vesničani - tradiční rozpočítání na hodné hochy, zrádce a komické postavičky funguje bezchybně, takže si můžete být jistí, že cestou k finále počty této filmové jednotky výrazně prořídnou. Cestou necestou válečným polem si Sammo v pozici režiséra i herce zdatně pohrává s přestřelkami i klasickými boji (těch je ale pomálu a většinou jde o rychlé akcičky, výjimku tvoří až velkorysé finále) a krom kvalitní choreografie se blýskne i perfektní kamerou, která zavání obrazovými filtry (obraz vypadá nadmíru dobře, stejně jako některé Sammovy experimentální záběry, které nemají daleko do ekvilibristiky Tsuie Harka). Jeho úporné snažení však opět podráží nohy scénář, který nepřeberné množství postaviček vykresluje nesmírně ploše a snad kromě postavy kapitána jednotky, tu přímo šlapete po stereotypech, což je neskutečná smůla, protože herecké obsazení, které Sammo "obstaral", nemá obdoby... Yuen Biao, Yuen Wah, Billy Chow, Dick Wei, Yasuaki Kurata, Yuen Woo-Ping, Corey Yuen, Chin Kar Lok, Lam Ching-Ying... a navrch Sammo Hung a jeho budoucí manželka - Joyce Godenzi - prakticky každý, kdo v hongkongském filmovém průmyslu něco znamená, tu má větší nebo menší roli (chybí skutečně jen Jackie Chan, který už byl tou dobou na sólové dráze megahvězdy). Už jen kvůli téhle sbírce hvězd (které plně využije své možnosti ve finální scéně) má Eastern Condors svou historickou hodnotu, ale Sammo udělal skutečně maximum pro to, aby tenhle netradiční kousek nezapadl. Zkuste být trochu tolerantní ke scénáři (jehož dialogy už za oněch šestnáct let přeci jen působí úsměvně) a po chvilce zjistíte, že jste objevili klenot. Kde jinde uvidíte Yuena Biaoa jako frajírka na super motorce s balónky, kde jinde se mohou navzájem dobírat Corey Yuen a Yuen Woo-Ping a kdy jste naposledy viděli Yuena Waha jako totálního pošuka? Pokud jste třikrát zakroutili hlavou, ale přesto se ve vás rozplynul pocit dráždivého očekávání, je jisté, že tenhle film musíte mít... 80% ()

PeteBuck

Nemôžem ináč. Ja som sa na tomto tak od srdca zasmial, že ma bolela bránica. Je to ako kombinácia Horúcich Striel 2 a nejakého filmu Eda Wooda. Polovicu času nechápete, či to tvorcovia mysleli vážne, alebo či je to proste totálny úlet a paródia. Zatiaľ čo kung fu Sama Hunga a Yuena Biao je fantastické, ako som zvyknutý, dej je bizarný, občas naivný, niekedy šialený, niekedy fakt vtipný. Nad určitými vecami sa vám pozastavuje rozum. Trojka ženských, čo prepadne ožratých Vietnamcov a jeden to proste neschytá nožom do srdca ale rovno do análu. Asi aby na boj už ani nepomyslel a rovno ich nestihol ani prenasledovať, poprípade, aby chcípol fakt nechutnou smrťou. Námet, ehm, čínskych Američanov, ktorí sú zavretí vo väzení a dostanú ponuku, aby zničili sklad zbraní, ktorí Američania nechali po odchode z Vietnamu výmenou za amnestiu, je fakt naivný a ujetý. Ale dajme tomu. Ono sa vtedy písali aj šialenejšie kraviny. Sklad skôr vyzerá ako z filmu Jamesa Bonda, všetko sa stokrát zvrtne a nakoniec je tam toľko mŕtvych, že to som snáď nevidel ani v nijakom americkom filme. Hlavný záporák je pološialenec, ktorý piští ako vydra, ale bojuje ako magor. Čo ma ale dorazilo, boli tie hlášky: "Čo ak sa mi neotvorí padák? Tak budeš dole ako prvý." Poprípade: "Ja ten Váš plán nechápem. No tak ti to snáď docvakne, keď tam dobehneš." Najviac ma ale dorazil ten koktavý týpek, čo mal po skoku z lietadla napočítať do dvadsať a potiahnuť šnúru, aby sa mu vytiahol padák. Čo sa stalo nestalo, všetci sa stretli, dopadli v poriadku, iba on nikde a keď ho našli, tak ležal rozpleštený na zemi v poslednom ťažení a s posledných dychom vybľabotal: "Š-š-š-š-šestnásť". Paradoxne som si predtým hovoril, že snáď to nebude počítať nahlas, alebo nie je koktavý aj v duchu. Toto som nevedel 10 minút rozdýchať, smial som sa ako blázon. Toto je proste jedna z tých chujovín z ázijskej produkcie filmov, kde si poviete, že toto je ich vkus, ktorý treba chápať, ale kvalitatívne je to hrozná haluz pofidérnej kvality. Ja som sa ale bavil a to je účel takýchto filmov. ()