Když v ospalém pensylvánském městečku zmizí malý chlapec, místní řidič náklaďáku, který trpí Aspergerovým syndromem, převezme roli detektiva a pustí se do posedlého pátrání s cílem dokázat, že jde o vraždu... Donald Devlin pracuje jako popelář v pensylvánském Harburghu, bývalém ocelářském městečku, které má už ty nejlepší dny za sebou. Donny je neduživý svobodný otec, který trpící autismem. Společně se svou nejlepší kamarádkou Donnou Reutzelovou tráví dny vyvážením odpadků z domů obyvatel tohoto zapadákova, a ve volném čase soustředí veškerou energii na to, aby byl co nejlepším otcem své dcerce Wendy. Po zmizení Tylera Zeiglera se však Donny pustí do neúnavného pátrání s cílem odhalit, co se s malým chlapcem ze sousedství stalo. (Cinemax)

Hanys_

Postižený popelář na stopě vraha malého dítěte. Fakt nevím, tohle bylo na mě až moc ospalé a celá ta cesta k odhalení vraha dost nezajímavá. A nevím proč jsem si celou dobu myslel, že Scott je Robb Stark. ()

woodsman

vau tak toto bolo fakt genialne zapletka dej herci take obicajne na prvy pohlad ale inak fakt dobre proste zobral spravodlivost do vlastnych ruk a urobyl dobre a da sa povedat ze mal o kolecko menej ale videl to co ostatny nie ()

IvcaSammet

Dávám sice čtyři hvězdičky, klaním se ale spíš k pěti. Atmosféra dokonalá, a přesto, že většinou nenávidím tak strašně pomalý vývoj děje, Steel Country to naopak dokonale pomohlo. Cením si toho, že se tvůrci snažili natočit film tak, aby jej divák mohl prožívat podobně jako autistický Donald. Toho mimochodem Andrew Scott zahrál absolutně bravurně, čímž znovu potvrdil, že dokáže zahrát úplně jakoukoliv roli. Závěr filmu sice nijak významně nepřekvapil, ale já jsem s ním byla naprosto spokojená. Sama nevím, proč hodnotím pouze čtyřmi hvězdičkami, možná hodnocení po dalším shlédnutí ještě upravím. ()

Trancetino

Perfektný film. Bavilo ma to celý čas. Malo to super atmosféru, ktorá neodbočila ani na sekundu napr. na nejakú primitívnu párty, kde je každý frajer s primitívnymi totálne zbytočnými akože vtipnými rečami. Herecký výkon hlavnej postavy bol fascinujúci. Už dlhšie som nevidel tak dobre zahrať slabšie rozmyšľajuceho človeka. Ja som ten najväčší ignorant ostatných hodnotení a blbých komentárov na CSFD. ()

BOURQUE

Atmosféra ako aj prostredie pre tému daného filmu sú dostatočné. Film: jednoduchý človek, ktorý cíti, že za smrťou mladého kľuka je viac ako len „utopenie“. Úprimne povediac, na záver som čakal niečo iné. Z hereckej stránky A. Scott veľmi dobre hrá postavu Donalda Devina. Z vedľajších postáv jedine B. Waugh je výraznejšia. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

dalziel

Veľmi pekný film o kurevsky hnusných veciach.K "Happy endu" chýbal ešte jeden výstrel.Andrew Scott rozhodne s narušenými a psychicky chorými postavami problém nemá.I keď tu sa jedná o kladnú postavu.Na to že má film len 89 minút citím depku ako po 180 minútach.FIlm nie je rozhodne vhodný pre slapšie nátury. ()

Tipko

Solídne zahratý príbeh o mužovi, ktorý na vlastnú päsť vyšetruje smrť malého chlapca. Vyzdvihol by som u tejto hlavnej postavy túžbu po poznaní pravdy a spravodlivosti, vernosť jeho partnerke a jeho otcovskú lásku k dcére. Záver bol trochu drsný, no myslím, že celý film je mimo iné i výstrahou najmä pre tých, čo zneužívajú malé deti. ()

Shitonit

Extrémě dokonale detailní kamera, kontrastující s extrémě odpudivým hlavním talentem. Příběh se táhne jako rozehřátá nutella, nebaví... nebaví a zároveň vcucává, napětí pomalu vzrůstá, idiot Donie se pomalu vybarvuje, a po závěrečným zhasnutí ve mě blikla jen myšlenka ve smyslu.. no to mě poser kozy! ()

Mamlas odpad!

Extrémně pomalý a nudný film, v hlavní roli hnusný odpudivý pomalý atyp. 95% filmu jsou bla, bla, bla prostoje a zbytek je sračka. ()

fafejt001

Táhnoucí se příběh , kterému spíše toto zdlouhavé vyprávění víceméně prospělo . Scott tomu dal uvěřitelnost i napětí .Já myslím , lehce mírný nadprůměr . Celkem se tohle povedlo . ()

Catella

Kdyby Donie nebyl takovej debil, dala bych klíďo pět hvězd, protože jinak je to parádní film. Jenže postava rozklepanýho a psychicky ne úplně v poho popeláře mi prostě nesedla a já celou dobu doufala, že ho vyšetřování nějak nakopne a změná, ale bohužel... blbec blbcem zůstane. Jinak dokonalá atmosféra, vyšetřování vraždy na vlastní pěst a do toho takovej ten "obyč" ámerickej venkovskej lajf. ()

RadaRAW

Já mám rád nenucené filmy, i malé filmy takže film který má nad průměrnou režii a kameru mě musel uspokojit. Chápu že někomu tento film mohl přijít nudný či plouživě ubíhající ale byl natočen dobře a není mu co vytknout. ()

vinducha

Nepřepokládám , že by se Donny k takovým informacím se svou diagnozou dostával takhle jednoduše , nicméně natočené je to docela dost dobře. ()

tidkiuni

Trochu pomalejší, ale za mě určitě povedený film. Dobře natočený, dobré záběry, sice menší počet herců, ale nevadilo. Smysl to mělo, příběh taky. Samozřejmě jediná akčnější scéna je až minuta na konci filmu, ale určitě dobrý zážitek. Nevím co tady ostatní tak pohoršuje, že musí filmu i hercům sprostě nadávat. Spíš jsou asi oni sami mentálové, ale to už tak bývá, když dá systém debílkovi možnost komentovat něco na internetu m ()