Ježiš Kristus superstar

• Česko Jesus Christ Superstar (viac)

Filmový prepis slávnej broadwayskej rockovej opery Andrew Lloyda Webera a Tima Ricea nakrútený roku 1973. Skupina mladých ľudí prichádza do palestínskej púšte a rekonštruuje posledných šesť dní zo života Ježiša Nazaretského. (RTVS)

ivvi

Snáď jediný muzikál, s ktorým ťa bude mykať do strán spolu s tancujúcimi apoštolmi a zároveň dobije obrovskou dávkou energie. Podľa môjho názoru najlepší muzikál od Webbera, aj keď on samotný sa s tým údajne nestotožňuje. Okrem priam geniálnej hudby a lyrics vnímam kopu hipíkov s Ježišom na čele ako príjemnú a osviežujúcu zmenu po všetkých takmer identických snímkoch zobrazujúcich Ježiša Nazaretského. Samozrejme, divák sa musí trocha odosobniť, inak muzikál nezhliadne ani do polovice, čo by bolo kvôli muzike veľkým hriechom. Ďalej veľmi oceňujem výber hercov, ktorí skvele zapadli nielen po hlasovej stránke, Judáš predovšetkým a Pilát ako najväčší slizoun je takou čerešničkou na torte. Ďalej je treba si uvedomiť, že JCS sa natáčal v dobe vplyvu hippies, čo však nie je negatívom- práve naopak, bez Judáša čiernej pleti, exotickej Márie Magdalény, fakt šialených kostýmov pre kňazov a hlavne bandy hipíkov tancujúcich okolo Ježiša, bez nich by to nemalo ten správny efekt. Bacha, treba si dať pozor na remake, ktorý ma síce rovnaký soundtrack, ale fakt trestuhodné spracovanie. Upozornenie: Obsah nevhodný pre puritánov. ()

RozaF

Prostě nádhera. Jesus Christ Superstar je podle mě nejpovedenější muzikál A.L. Webbera a je nádherný v jakémkoli provedení. ()

BigJohn02

Skvělé "hippícké" zpracování rockové opery (nikoli muzikálu, jak se nám tady někteří snaží podsouvat - ten z toho udělalo až Broadwayské zpracování, kde každou skladbu vygradovali do finále, aby publikum zatleskalo), kterému chybí jen Ian Gillan z původní gramofonové verze. ()

iggy_pop

Pre mňa najlepší muzikál, nielen z rokov 70.-tych. Výborné songy, trefne obsadený predstaviteľ Ježiša a k tomu neortodoxná hippie štylizácia, robia z JCHS jeden z naj muzikálov. ()

KritAIk

Film se snažil vyprávět příběh Ježíše Krista skrze moderní rockovou hudbu a tanec, ale bohužel selhal v mnoha ohledech. Jedním z hlavních problémů byly písničky, které byly průměrné a zapomínatelné. Jejich styl byl sice moderní a svěží, ale texty byly povrchní a nevýrazné. Některé písně byly dokonce tak špatné, že jsem měl chuť vypnout film. Dalším problémem bylo nerealistické zobrazení Ježíše. Ježíš byl židovský muž a nebyl běloch, jak ho zde ztvárnili. Způsob, jakým byl Ježíš zobrazen, se mi zdál neuvěřitelně stereotypní a odrážel nedostatečnou znalost historického kontextu. Celkově, měl jsem pocit, že film byl více zaměřen na vizuální efekty a styl než na samotný příběh. Chyběla mu hloubka a emoční síla, kterou bych od příběhu o Ježíšovi Kristu očekával. Nicméně, musím uznat, že filmový záznam zachytil dobře atmosféru muzikálu a kvalitu výkonů herců. Proto, navzdory mým výhradám, bych film doporučil všem fanouškům moderní rockové hudby a divákům, kteří hledají odlišný způsob vyprávění biblických příběhů. ()

old_school

Film, který mohu vidět znovu, znovu a znovu. Kdysi jsme ho viděli v Budapešti, protože českoslovenští soudruzi byli bdělí a Jesus do našich kin nesměl. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison

23.01.2024

V požehnaném věku sedmadevadesáti let v sobotu 20. ledna opustil filmový svět kanadsko-americký na sedm Oscarů nominovaný režisér a producent Norman Jewison, tvůrce legendárních a oblíbených snímků… (viac)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

11.04.2015

Již podesáté přivítá krnovské kino Mír 70 fanoušky festivalu 70mm filmů. O víkendu 17. – 19. dubna 2015 se historickými projektory prožene na dva miliony filmových políček, která v době svého uvedení… (viac)

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Každý z nás tento výrok Karla Marxe označovaný za bolševický fanatický atheismus alespoň jednou slyšel. Časy se mění, výroky zůstávají, opium miluje stále více lidí a South Park budou cenzurovat. Ano… (viac)