Noví mutanti

• Česko Noví mutanti (viac)

Rahne Sinclairová (Williamsová), Illyana Rasputinová (Taylor-Joyová), Sam Guthrie (Heaton) a Roberto De Costa (Zaga) sú štyria mladí mutanti, ktorých drží v odľahlej nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Bragaová) za účelom ich psychiatrického pozorovania. Je presvedčená, že títo mladí ľudia predstavujú nebezpečenstvo sami sebe aj celej spoločnosti. Má ich neustále na očiach a snaží sa ich naučiť ovládať ich mutantské schopnosti. Keď sa však osadenstvo rozrastie o Danielle “Dani” Moonstarovou (Huntová), začnú sa v nemocnici diať zvláštne veci. Pacientov začnú ovládať halucinácie a spomienky z minulosti. Nepotrvá dlho a ich mutantské schopnosti a vzájomné priateľstvo podstúpi skúšku, pri ktorej budú musieť bojovať o to, aby prežili. (CinemArt SK)

Kushina

Tenhle film neměl s klasickými X-meny téměř nic společného. Byla to uzavřená sorta lidí, kteří se učili ovládat své schopnosti a na rozdíl od klasických X-menů to bylo vyloženě dělané jako horor. Na druhou stranu ne tak špatný horor a celkově do drželo v napětí. 60% ()

petbet1

Aj tu sa ukazuje, že Einstein mal pravdu a čas je skutočne relatívny. Posledných 15 minút trvalo takmer dve hodiny. Aspoň na Anyu sa dalo dívať, i keď oscara za svoju úlohu určite nezíska. ()

stanyko

Vyber milenialov okrem snad okrem Blu Hunt, ktora aj tak hra poslabsie, nebol velmi stastny. Potencial to malo a film je pozeratelny, no v konecnom dosledku ziadna slava. ()

Martynes

Hm, kde začít? Je to jako by někdo vzal to nejhorší z Glasse, přidal směšné hororové scény z druhého IT a celé to zabalil do CW hávu s citáty z Instagramu dvanáctileté holky. Produkční problémy jsou více než zjevné (i když původní sestřih byl pravděpodobně stejně špatný) - představení či vývoje postav neexistují, scény nemají žádnou logickou návaznost a z celkového pohledu se ve filmu vlastně nic nestane. Přetáčky jsou navíc vidět i na hercích, kteří mění mezi záběry vzhled i přízvuk. Dialogy fungují pouze jako expozice, která je ve finále absolutně bezvýznamná a zoufalá režie zatlouká poslední hřebík do rakve Foxovských x-menů. I přesto všechno ale New Mutants není filmem, který by mě vysloveně urážel či extrémně nudil. Akorát najít na něm nějaké pozitivum je v podstatě nemožný úkol. 3/10 ()

punco

Cielovka je jasná, teenage rozprávočka. Produkčne to vypadá ako pilot k novému nadprirodzenému seriálu, spojitosť s X-menmi je v tomto prípade na škodu. Ale celé to drží nad vodou naozaj vydarený casting, a taká svojská atmoška.Film pre celú rodinu na volné poobedie ()

bonovox

Film som doslovne pretrpel...slabý scenár, nevýrazní herci, zmätočná akcia...jednoznačne najslabší príspevok do X-men univerza ()

Franki69

Plytké a rozplizlé. A rozhodně to nebylo strašidelné. První dojmy a zklamané recenze nelhaly, tenhle film se bohužel nepovedl. A říkám rovnou, to že se tvůrcům nepodařilo natočit dramatický a strach stupňující thriller ze světa x-men když mají k dispozici fajn rozpočet, vcelku dost talentované herce a k tomu ještě skvělou zápletku je průšvih. Docela špatně se na to koukalo, protože než se dočkáme nějaké CGI x-men show, musíme přetrpět nekončící teenageerské tlachání a popichování rádoby cool zjevů, namíchaných podle sociologicko genderově-rasové příučky. Jestli teda chcete, spalte se sami, varování před shlédnutím a ztrátou času jste dostali. Dávám 30%. ()

brasek odpad!

Totálne strašná zlátanina! U mňa absolútny prepadák, hrozný dej, primitívna zápletka a naivita ktorá prekročila poriadne hranice normálnosti. ()

Tomko87

Tak veľky potenciál. No film doplatil na neustále pretáčky. Až sa z toho stala nemastná, neslaná jednohubka. Anya ešte takŵ ucho, ale rola sa jej hodila. Magic je suka aj v komiksoch. ()

chozze008

Milovníci hororů - okamžitě shlédnout. Milovníci Marvela - vyhněte se tomuhle obloukem. Fakt se divim, že film dostal zelenou a nakonec se po všech patáliích ještě dostal do kin. ()

Hejkal_03

Horové pasáže jsou značně nedotažené. Velká škoda :( Nedokázalo to předávat emoce jaké podle mého předávat v dané okamžiky měla (fungovalo možná na děti a náctileté). Krom řídkého wow a úškebku mě to nechávalo chladným. Možná se měli rozhodnout jestli udělají další blockbuster anebo horor. Chyběla dramatičnost a napětí - budování scén a více smysluplná návaznost. Potenciál to mělo velký. A nevím proč, ale Anya Taylor-Joy mi tam vůbec neseděla. Krom pěkných akčních momentů byla dost otravná. Nic, co by v hlavě nechalo velkou stopu.. Hold další tuctová popkornovka. ()

Eric.Kosar

Asi 5x odložení mutanti jdou konečně do kin, a nevím jestli to bylo mnou, faktem, že jsem už 7 měsíců nebyl v kině, nebo tím filmem, ale příjde mi to jako dobrý film. Ale jenom dobrý, nic víc, nic míň. Buďme upřímní, hororovka to nebyla, ani za mák, film dobrej, efekty a herci taky dobrý, ale v žánru "horor" a ve scénáři to vázlo. O postupném sblížování hlavních hrdinů, supr dupr tajných "léčebnách", a paranormálních aktivit tady bylo už tisícero filmů, ale tentokrát v tom jsou i ti X-Meni, takže, proč ne. 6/10 ()

ondra.p

Velmi průměrná podívaná, po většinou nudný děj a nezábavné postavy s nevyužitým potenciálem. O to víc mě překvapuje, že režisér je fanoušek X-Menů, zdá se mi, že do tvorby filmu opět kecal někdo zhora. Dvě nejzajímavější postavy určitě Cannonball a Magik, nejhorší suveréně lesbická Indiánka, což jako hlavní postava filmu je dost špatný. Abych jen nehanil, tak efekty jsou super, je fantastický, co dnešní doba dokáže. O to víc mě mrzí, že takový potenciál není naplněný ani z daleka. Kdyby to nebyl Marvel a X-Meni, asi bych dal i nižší hodnocení. Film mě nebavil a nezanechal ani nějakou větší stopu. Vypadá to, že skutečně éra Marvelovek od Foxu se blíží konci, navíc tímto tempem by z toho byla jen škála nezajímavých filmů s dobrými efekty. Vypadá to, že se možná dočkáme začlenění X-Menů do MCU a proto mi i todle dílo přijde jako nechtěné dítě. 45%. ()

TimStar

Sorry, ale tohle byl dobrej sh*t. Já se na to tak dlouho těšil, nový mladí x-meni v hororovým pojetí? To zní přeci super! Ale z tohoto filmu se mi chtělo a stále chce brečet! Shrnu to takhle, puberťácká lesbická Narnie 👎 Jednu hvězdu za animaci 👍 ()

Lares4

Tak mám kino za sebou a musím říct, že dlouho sem se tak nenudil. Chvíli hrozná nuda, chvíli pokus o horor a tak pořád dokola. No a ten medvěd. To jako vážně? Chvíli sem si říkal jestli nekoukám na trailer na Harryho Pottera. Problémy s natáčením sou na filmu hrozně vidět. Nelíbí se mi to ani jako film o xmenech ani jako film s Hororovou tématikou. Ty obludy vypadali tak hrozně amatérsky. No jedna hvězda za snahu. ()

Tenet v kinech uspěl

Tenet v kinech uspěl

31.08.2020

Tenet se stal prvním velkým filmem od počátku pandemie, který si studio trouflo nasadit do kin. Mnozí tak logicky netrpělivě čekali, jak si snímek v omezeném počtu sálů – a ještě navíc doprovázený… (viac)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (viac)

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu