New York. Řeklo by se, že je jenom jeden. Světová metropole, centrum světového obchodu, politiky, ale také vzdělání, kultury a zábavy. Film Povídky z New Yorku ovšem dokazuje, že existuje tolik podob tohoto města, kolika očima se na něj podíváme. V tomto případě očima tří výrazných režisérských osobností. Tři příběhy, tři různé pohledy, tři odlišné autorské rukopisy. V úvodní povídce, nazvané Lekce, sledujeme očima Martina Scorseseho uznávaného malíře, který se potýká nejen s tvůrčí posedlostí, ale také se svým rozháraným osobním životem. Francis Ford Coppola se ve své povídce Život bez Zoe dívá na New York okouzlenýma dětskýma očima, zatímco Woody Allen zůstává v závěrečném segmentu Oidipus dnes věrný svému oblíbenému typu neurotického hrdiny s nevyřešeným vztahem nejen ke své matce. Tři příběhy, každý úplně jiný, tři kamínky do fascinující mozaiky jménem New York. (Česká televize)

MrKrahujec

Tato "sbírka" povídek je bohužel velice nesourodá. Asi nejvíc zklamal můj jinak oblíbený Martin Scorsese, jehož příspěvek je jednoduše nudný a ohraný a patrně odradil všechny ty, kteří hodnotili negativně. Ale ani Francis Ford Coppola se nijak mimořádně nevyznamenal, dodal sice osvědčený "touch of humanity" v podobě dětské hrdinky, ale zase tak nějak klišovitě a předvídatelně. Kdo ale vydržel koukat se až sem, ten byl odměněn opět výtečným Woody Allenem a jeho uvěřitelně lidskou, až pohádkovou fantastičností, která zároveň zůstává správně ironicky jedovatou (dodnes jsem nepochopil, jak to ten chlap vlastně dělá). Takže bohužel první dvě povídky jen zbytečně srazily jednu hvězdičku z hodnocení. ()

sahier

Prvý príbeh by som dala za 4 hviezdičky, druhý mi prišiel nudný a o ničom ,tak za dve , tretí ma pobavil a ako komedy šot za tri ,celkovo teda tri ()

foils

To, co dostanete na trochu přehnané ploše dvou hodin, není vyložená hostina, ale chutný filmový oběd ano. Martina Scorsese navnadí slušně opojným aperitivem v podobě 40minutového videoklipu k písni A Whiter Shade of Pale, ve kterém ovšem zazní i spousta jiné hudby :) Autorská dvojice Scorsese-Price mimochodem stojí i za Jacksonovým klipem Bad. Následující předkrm pocházející z kuchyně F. F. Coppoly a jeho tehdy skoro 18leté dcery Sofie trochu připomene dort pejska a kočičky, vyloženě nepoživatelný však není. Hlavní chod pak představuje Allenův vtipný kraťas o manipulativních matkách, neodbytně se snažících linkovat život svým dávno dospělým potomkům (mám dojem, že námět původně vydal knižně ve své sbírce povídek Vedlejší příznaky). K některým motivům (kouzelnictví, nadpřirozeno) se Woody vrátil ve svých pozdních filmech, oproti jejich značně realistickému stylu se zde odhodlal k fantastičtějšímu, metaforickému, a přesto perfektně srozumitelnému pojetí. ()

kuri-noha

Tři naprosto odlišné a nesourodé povídky byly spojeny a distribuovány jako jeden film. Nejvíc se mi líbil kus Scorseseho. Měl šmrnc a hezké zpracování. ()

baron156

Chtěl jsem se podívat na nějaký film od Woodyho Allena a vybral jsem si povídky z New Yorku. Humor Allena není špatný ale ani dobrý. Nuda a nuda. ()

ssarka

První povídka otravně uřvana s pořád dokola se opakujícím dialogem.... druhá povídka absolutně ničím nezajímavá.... třetí povídka Woodiovsky vtipná....film beru jako celek, čímž pádem třetina hvězdiček za třetí povídku... ()

gizi

Scorsese - je vidět snaha o dokonalost, ale ta mě neuchvátí. Nolte velmi dobrý a přesvědčivý, ale příběh není zajímavý a spíš odpuzuje. 65%. Coppola mnohem přesvědčivější. Ta holka i ostatní děti jsou fakt dokonalí. Ale zase: nic, co by mě oslnilo. 65%. Allen jako vždy nezklamal. Jeho typické vtípky, výborná hudba a on sám, to prostě žeru. Zachraňuje celý film a dokonce zpětně ovlivňuje, jaký mám pocit z těch předchozích ne tak dobrých povídek - jsem k nim najednou shovívavější. Woody 85% a celkově 70% a díky Woodymu dám 4*. ()

ashlei

U 1. povídky mě štvaly povahy postav, takže se režisérovy povedlo mě vtáhnout do děje. 2. povídka je zajímavá hlavně dospělým chováním hl. postavy a přišla mi i docela vtipná. 3. povídka je pro mě nejlepší ze všech tří, zajímavý děj, dobré obsazení... a noční můra všech kouzelníků :)) ()

Indio

Scoorseseho povídka-nadstandart, Allen předkládá svuj skvělej standart, Coppola dělá nudu nebo genialni věci-tady nudu a skopává tim celi snažení projektu. ()

Homer1912

3 povídky, které nemají vůbec nic společného (údajně New York, ale to je dost málo, kdyby to byly "Povídky z planety Země", vyšlo by to nastejno), nedají se tedy hodnotit jako celek. Když budu hodnotit každou povídku zvlášť, dopadne to asi takhle: 1. povídka 70 %, 2. povídka 12 %, 3. povídka 90 %, průměr cca 57,3 %, takže horší 3 *. ()

Unlikelyhero

Hokusy pokusy, první povídka neskutečně předvídatelná, blbě zahraná, blbě režírovaná, dvojku nemá cenu komentovat a v trojce se Woodymu povedlo pár, ale opravdu jen pár žertíků, takže za ně ta 1 hvězda. ()

zajpton

Scorseseho povídka je pěkný námět, hodící se spíše na celovečerák. Coppolův díl je vážně podivný a pro mě naprosto prázdný, nijak zvlášť zpracovaný- nejméně zajímavá část. Woody si uvědomuje omezený čas a servíruje bizarní, originální a milou podívanou, přesně zapadající do povídkového útvaru. Celkově jsem čekal mnohem větší kreativitu s vyobrazováním tvůrci tolik milovaného New Yorku. Od režisérských géniů jsem opravdu čekal více, než tři naprosto odlišné části příběhů, které s klidem mohly ze své kinematografie vyškrtnout. ()

Karlito74

Woody je borec, scéna kdy věže rakev ⚰ s matkou na hřbitov a matka mu radí kudy má jet, tak ta se nedá zapomenout. Ostatní je vcelku fajn, ale Woody je Woody. ()