Hrdiny příběhu jsou úspěšní hollywoodští scenáristé Richard Babson a Paula McCullenová. Žijí spolu, píší spolu a spokojeně si užívají života. Ovšem jen do chvíle, než Richard usoudí, že by se chtěl oženit. V té chvíli totiž zjistí, že jejich manželství se od onoho "skvělého přátelství" dosti liší a navíc poněkud přestává fungovat. Objeví se první hádky, které získávají na razanci a tak není divu, že také vyhlídky na další spolupráci jsou stále chatrnější. Něco se zkrátka musí stát. (oficiálny text distribútora)

Prochy38

Nebudu si na nic hrát, hodnotím a ještě to neskončilo. Ono to vůbec není špatné. Obsazení sice slibuje kvalitu, ale je to takové... všelijaké. Ovšem totál ní nuda to opravdu není. Spokojenost, ale ani závěr z toho neudělá víc, ať je jakýkoliv. ()

dopitak

V českém znění vynikající a jedinečný pan herec Boris Rösner a neoposlouchaná Jaroslava Kretschmerová (schválně, v čem jiném jste ji slyšeli dabovat?), dále Květa Fialová, Soběslav Sejk, Simona Stašová... a právě vynikající dabing zvedá tento film, který především v závěrečné srdcervoucí hádce ústředního páru nemá moc co nabídnout. ()

Juto

Je to bolestivo pomalé, medzi obe postavy nefunguje chémia. Mnoho hlúpych scén s ľuďmi, ktorí konajú hlúpo, nerobí komédiu. 1/10 ()

JohnSmith

Romantická skoro komedie,která není hloupá. Nicméně není ani moc vtipná a přijde mi to jako plácání potenciálu ústředního hvězdného dua. ()

Han22

První z 11 komedií v roce 1982 a to romantická. On a ona jsou scénáristický pár, který spolu spokojeně žije několik let a rozhodnou se vzít. Následuje návštěva obou rodin (mírně excentrických) a vše jde do kytek. Příjemně civilní Reynolds i Hawnová, příjemný film a zasmát se u toho taky dá. Jen ta poslední půlhodina je pitomá... možná se nevyznám ve vztazích, ale nezdá se mi normální aby pár který spolu funguje roky se díky dvěma návštěvám a kusu papíru proměnil div se na Válku Roseových a minutu nato zázračně vše vyřešil a odkráčel do západu slunce (falešného). Jinak pohodovka na 3*. ()