Ruth (Melanie Lynskey), deprimovaná zdravotní asistentka, se vrací z práce a nachází psí exkrementy na trávníku před svým domem, který byl vyloupen. Zloději odnesli stříbrné příbory a notebook. Ruth ztrácí víru v policii a trochu i v lidstvo jako takové. Začíná své vlastní vyšetřování a spojuje síly s nevyzpytatelným sousedem Tonym (Elijah Wood). Když lokalizují její ukradený notebook, sledují jeho signál do zásilkového skladu a to je dovede až ke skupince otrlých zločinců a nebezpečnému, bizarnímu podsvětí... (mac000)

Tft

Povedená prvotina Macona Blaira. Nabité zkušenosti ze spolupráce s Jeremy Saulnierem na Blue Ruin a Green Room tady využívá naplno a přidává k nim svojí ingredienci v podobě černého humoru. To že Blair a Saulnier jsou velcí přátelé je známá věc a tak se není čemu divit, že je ten Saulnier z toho trochu cítit i přesto, že s filmem nemá nic moc společného. Otázkou je jestli z těch kolejí dokázal Blair dostatečně odbočit a udělat z toho "svůj" film. Odpověď je tak napůl ano, napůl ne. Kvalita se tomu ovšem zapřít nedá a Blair dokazuje, že když z herectví přesedlá k režii vůbec nikomu to vadit nebude. Melanie Lynskey, která v roli ustrašené mstitelky překvapivě funguje se vydává spolu se side-kickerem v podání Elijaha Wooda na odplatnou jízdu za zloději, kteří ji vykradli dům. Vcelku jednoduchá zápletka ve skvělém satirickém hávu, reflektuje dnešní společnost a pokud nemáte rádi lidi tenhle film si opravdu užijete. Snímek je svižný a příjemně plyne, navíc ho provází povedená detektivní zápletka, která v průběhu filmu nepřestává překvapovat a finále je přímo vynikající a naprosto nepředvídatelné. Všechny postavy jsou zvláštní podivíni, všechny situace do kterých se dostanou jsou podivné a to je na filmu asi to nejlepší, jeho umění neustále překvapovat. Macon Blair jde určitě do hledáčku a jsem zvědav s čím se vytasí příště. 78% ()

ganz

Chápu, že většina lidí ten film asi neocení, ale jesus fucking christ to je tak skvělý, že kdo to nemiluje, je normie dipshit! ()

P1tr

Další z řady nezávislých filmů s podivnými postavami v hlavní roli. V tomto případě se ale naštěstí nejedná o otrocké následování příběhové formule daného žánru a tvůrci si pro nás přichystali akčnější a brutálnější variaci, ve které hrdinové vezmou věci do svých rukou a která dokáže pobavit i napnout a funguje nejen jako charakterová studie, ale také jako povedené dobrodružství, kterého se rádi zúčastníte. ()

Forsberg11

Bravó!! Obrovské prekvapenie a zaslúžený držiteľ veľkej ceny poroty na Sundance Film Festival. Priam až coenovsko-ritchieovský film, ktorý si potrpí na detailoch a skvele vypointovaných udalostiach. E. Woodovi táto rola sadla presne na mieru a na počudovanie ani Melanie Lynskey mi nevadila tak, ako inokedy. Prvých 10 minút môže byť pre niekoho trochu nevyrazných (aj keď podľa mňa boli OK), ale potom príbeh neberie obrátky a nezastaví sa až do samotného konca. Vyvrcholením je nečakaný krvavý masaker, za ktorý by sa nehanbil ani sám Tarantino. A za to má u mňa piatu hviezdu. Jednoznačne odporúčam. 90 %!! ()

herr_carter

S chraplavým pochechtáváním musím uznat, že tenhle non-mainstream se teda povedl nad očekávání dobře. Úchylný Elja Dřevo, který mi už v Pánovi prstenů srdnatě dokazoval, že to nebude z jeho rozdvojenou osobností (slušně řečeno) do budoucna jednoduché a podívejte se na něj. Kromě toho, že si tam nechá sežrat nohy vlčákem, tuhle sleduje úchylně prostitutky, tady se nechá nosit tlustým hobitem se smrtelným výrazem v očích, tak parádně ztvární i narušeného souseda - individum, jež párkrát vyleze ze své zarostlé zahrady a za pomoci svojí nindža hvězdy, vybroušené kopací techniky a haldou psychokeců dokáže dobře doplnit i další nový zvláštní úkaz v hereckých vodách, jménem Melanie Lynskey. Dohromady tvoří téměř dokonale se doplňující, slušně řečeno, zvláštní páreček ze sousedství, jež si jde tvrdě za svým, protože prostě princip je princip !! .....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Tejkina

Výborný film pro lidi, kteří nemají rádi lidi. Moc se mi to líbilo, ze začátku mi to taky hodně připomínalo Volný pád... Příjemné překvapení.. ()

Michelle75

Mám pocit, že podobně černé komedie se pomalu,ale jistě točí méně, než tomu bylo v devadesátkách, a to je podle mě škoda. Když je člověk zrovna dobře naladěný, tak mu to může sednou přesně jako mně. Melanie Lynskey byla šáhlá už jako Rose v Dva a půl chlapa, takže jsem se na ni rychle napojila a moc mě bavila, stejně jako její zvláštně ujetý soused Elijah Wood, který kdyby nevenčil zrovna svého psa, tak by byl možná nepovšimnut, a to by byla opravdu velká škoda. Tyhle dva spojí náhoda a rozjíždí se vtipná jízda a parádní "cool" pátrací akce na vlastní pěst, kterou jsem už dlouho neviděla. ()

Corpsegrinder

Pohodová multižánrovka která začne jako komediální drama ze života, pak se změní v sousedský krimi a v závěru se z toho stane prakticky home invasion horor kde neni nouze o ustřelený ruce a prostřelený hlavy. Macon Blair zde jasně využil to co se naučil ve spolupráci s Jeremy Saulnierem neboť to má takovej ten uvěřitelnej nádech realismu včetně scén násilí. Hlavní role jsou sympatický, obzvlášt když si vezmete v potaz že ty dva jsou už dávno za zenitem. Jak jsem řekl, pohodovka. ()

MiaMahoney

Dlouho jsem přemýšlela, jaké slovo by vystihlo můj pocit z tohohle filmu. A pak mi to došlo: indie. A jelikož se mi dnes nechce psát tu elaborát, bude to jen bodovité shrnutí toho, co mi během filmu a po něm projelo hlavou (jako dobře mířená nindžovská hvězdice): * zvláštní atmosféra na pomezí nudy a zaujetí * dva podivíni, co mají více štěstí, než rozumu * hlavní hrdinka, vcelku prostá holka "z lidu", žádná katalogová samice, což v dnešní době oceňuju * Hobit se zpočátku do role moc nehodí, pak si člověk zvykne a nakonec ho má i svým způsobem rád * děvče občas leze na nervy svojí přílišnou slušností, naivitou a uťáplostí, přesto je ale vidět, jak to pod povrchem bublá. Holt někdo tu páru vypustit umí, jiný ne... * kántry nepůsobí rušivě a přežila jsem ty táborákové cajdáky i já * černý humor, prezentovaný tak jako mimoděk a nenásilně, je dokonalý! * Trochu rozporuplné dílko, ale za zkouknutí stojí. Zvlášt, pokud se tady taky už úplně necítíte jako doma. ()

Oralfabet

Co to vlastně bylo? Těžko říct. Ne, že by to bylo až tak divné, jen to prostě působí jako deset různých filmů zároveň. Elijah Wood je ale každopádně super. 6/10 ()

Sunny.69

Byl to super film.. Taková trochu komedie, trochu se to zvrhlo v akční thriller... No a pak ho v půlce někdo vypnul (ne nevypnul, byl to prostě konec filmu). ()

Mlle

Tím, jak vtipně (i když předvídatelně) se může zvrtnout snaha nenechat vlastní svět, který stojí celkem za prd, ve spárech nespravedlnosti, jsem se bavila dobře, ale násilí ad absurdum je pro mně zbytečnou náplní každého filmu. Nebýt jej, je tento film přesně moje krevní skupina. ()

bezvim

Povedená černá indie komedie. Hodně se mi líbilo, jak dokázal autor představit hlavní postavu v prvních deseti minutách. Je to svižné, s přimhouřením oka i uvěřitelné. Konec hezky přepálený, hodně pobavil. Lynskey skvělá a E. Wooda začínám v těch menších rolích v menších filmech mít fakt rád. ()

ink flo

Sundance filmeček, kterej pobaví bizarními postavami (Elijah Wood jakožto 80s karatista poslouchající metal atd.) a bizarními situacemi, které zachrání většinu hluchých momentů a stylového ohýbání, kdy to začíná jako indie loser komedie alá "Napoleon Dynamite" nebo vzhledem k ženské hlavní hrdince spíš "Me and you and everyone I know", a postupně se z toho vyvrbí podivnej slasher alá Coenovi... ()