Hrdina

• Česko Hrdina až do konce (viac)

Sedemdesiatročný Lee Hayden (Sam Elliott) je zostarnutý herecký veterán, ikona filmového westernu. Zlatý hlas mu ostal, ale jeho najlepšie výkony sú nenávratne preč, ostali pochované v dávnej minulosti. Po štyridsiatich rokoch kariéry si ho ľudia pamätajú už len vďaka jedinej významnej westernovej postave v dávnom filme Hrdina. Lee trávi svoj dôchodok spomienkami na starú slávu so svojím priateľom, s ktorým hral kedsi v televíznom seriáli, a fajčením marihuany so svojím dílerom Jeremym (Nick Offerman). Pohodu mu ukončí až nečakaná diagnóza rakoviny pankreasu, ktorá mu celkom rozhádže životné priority. A Lee začne konať. Keď sa jedného dňa zoznámi s oveľa mladšou stand-up komičkou Charlotte Dylanovou (Laura Preponová), nadviaže s ňou vzrušujúci aj keď rozporuplný vzťah. Zároveň sa pokúsi spojiť so svojou odcudzenou dcérou Lucy (Krysten Ritterová), aby napravil, čo sa ešte dá. Predovšetkým však hľadá poslednú filmovú úlohu, ktorou by potvrdil svoje umelecké kvality a zanechal pamätný herecký odkaz. (TV JOJ)

Facerr

Smutný, smutný a zase smutný. Zoufalý boj o štěstí sympatickýho klaďase během pozdního podzimu života. Tohle je zase jeden z filmů, který jak tak koukám na hodnocení dělí publikum na dva tábory a já jsem definitivně v tom druhým. ()

wick

Překvapivě zdařilé drama...s několika cliché, což nic nemění na tom, že stojí za podívání, už jen kvůli tomu, jak Sam E. umí utáhnout celý film. ()

Tomas_PO

Melancholický príbeh o starnutí s výborným Samom Elliottom a jeho nezameniteľným hlasom, ktorý dodáva celému filmu značnú charizmu. Elliott to hrá skvele, ukľudňujúco. Inak viac menej osvedčený príbeh s trochu natiahnutým koncom. ()

imaginer21

Asi největším kamenem úrazu tohoto dílka je příliš pozvolné vyprávění. Pro toho, kdo na tuto formu přistoupí, je to pětihvězdičkový film. Částečně chybou distributora jsem očekával trošku živelnější a humornější příběh, který nosné téma bere s jistou lehkostí a zejména prostřednictvím Charlotte rozehraje ladnou nepatetickou tragikomickou hru, při níž není důležitý jakkoliv osudný závěr, ale hlavně její smysl pro to si všechno maximálně užít. A to se mi nedostalo, přistihl jsem se, že některé scény jsem vážně chtěl i přeskočit, abych konečně dostal něco milého ve scéně následující. Těch milých věcí tam pár bylo (samozřejmě proklamované předání ceny, které jsem čekal spíš k závěru filmu, ne někde před prostředkem), ale opravdu nenásilně na city zahrála až závěrečná scéna s předčítáním básně. Tak jako tak byl ovšem Sam Ellion tahounem jako nikde jinde ve své filmografii a moc bych mu přál právě za toto někdy nějakou tu opravdovou sošku za celoživotní dílo. ()

PTuranyi

Výborný ľudský príbeh starnúceho westernového herca bojujúceho so smrteľnou chorobou a hľadajúci cestu von z marazmu, do ktorého upadol. Pokúša sa znovu nadviazať vzťah s rodinou, ktorý stratil a vyrovnať sa s vzniknutou situáciou. Vynikajúca produkcia a výborný herecký výkon Sama Elliotta vytvárajú citlivé ponory do prežívania hlavného hrdinu a jeho vzťahov. Príbeh plný melanchólie je prekladaný snami a spomienkami na jeho úspešnú rolu a v scenári sú zároveň zakoponované narážky na Leeho vzťah s dcérou. Nečakajte však žiadne veľké fňukanie alebo šťastný koniec. Ten zostáva otvorený. 75% ()

MotMotkovich

Moc příjemné herecké duo, které řeší nepříjemné nástrahy života. Dívat se na Lauru a poslouchat u toho Sama je pastva jak pro oči tak pro uši. ()

Destheras

Tohle bylo něco úžasnýho. Laura je úžasná herečka myslím si, že by si zasloužila víc rolí. Sam předvedl vynikající výkon prostě naprostá bomba ()

EternalS

Opravdové pohlazení po duši. Moc se mi líbil životní nadhled hlavního hrdiny, s jakou grácií a nonšalantností se postavil nelehkému osudu. Snímek je plný klasických zápletkových klišé, ale i přesto mě dojala lehkost s jakou je příběh vyprávěn. Několikrát jsem sám sebe přistihl při představě, co bych za to dal, kdybych mohl na sklonku života prožít takovou nečekanou lásku, jako hlavní hrdina. Ubalil bych si pořádného jointa a za zvuků vln oceánu bych v objetí překrásné ženské, jakou Laura Prepon bez pochyby je, přemýšlel nad bytím. Už nejsem opuštěný, Už nejsem sám. No není to nádhera? Nasrat na celou posranou rakovinu... Jo a bylo to i krásně dojemné, při několika scénách mi i slzička ukápla. Moc pěkný filmový zážitek, děkuji. ()

McGuffin

Žádný zázračný Hrdina až do konce, The Hero, tahle titulní postava není. Sedmdesátník, herec, kterému už v Hollywoodu role moc nenabízejí, dcera se s ním nestýká, s manželkou se rozvedli, přátelící se se zestárlým dětským hercem, s kterým kdysi účinkovali v jednom seriálu, co je oba trochu proslavil a od kterého dnes kupuje hulení. Sedmdesátníka k oboustranné potěše sbalí nezadaná třicátnice, která dělá to samé, co on, trochu hraje, trochu hulí a jinak nic. Scenáristé Marc Basch a též režírující Brett Haley tohle kalifornské bezčasí uchopili jako melodrama, takže to dopadne jako začne, všude samé sluníčko. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů