Irena (Jiřina Bohdalová) je majiteľkou veľkej prosperujúcej firmy. Keď prežije ťažkú autohaváriu, prehodnotí svoj doterajší život. Rozhodne sa firmu predať a zo získaných miliónov podporovať celkom neznámych ľudí, ktorí sa ocitli v ťažkých životných situáciách. To sa však nepáči nielen jej synovi Jaroslavovi (Ondřej Vetchý), ale predovšetkým jeho materiálne založenej manželke (Tatiana Vilhelmová), ktorá chce, aby svokru vyhlásili za nesvojprávnu. Doteraz charakterný a matku milujúci syn sa tak nečakane ocitne medzi dvoma dominantnými ženami a prežíva osudovú dilemu. Má sa pozerať na to, ako jeho matka rozdáva milióny, ktoré mali už čoskoro spadnúť do lona jeho rodine, alebo proti nej zakročiť, a to s rizikom, že ich vzťah zostane navždy stratený? (TV JOJ)

argenson

Po letitých zkušenostech, co předváděla v poslední době, měl jsem tendenci přistupovat k Jiřině Bohdalové skepticky. Nakonec jsem to přijal smířlivě a uznávám, že na svůj věk to uhrála výborně. Krom toho v rolích hodně bohatých bab je dokonalá (vzpomeňme Návštěvu staré dámy). Příběh je chvilkama nudnej, místy přitaženej za vlasy, ale jako celek to má solidní vývoj podpořenej adekvátní hudbou. Kromě Bohdalové výborní Vetchý, Piškula, Preiss. Malinko mě srala Vilhelmová, což mě překvapilo, u ní se mi to nestává. ()

Agatha

Nechápu tak přísnou kritiku! Po dlouhé době slušný film na ČT - a konečně taky někdy bez vraždy. Začátek vlažnější, ale pak se to rozehrálo dost slušně a nebýt toho trapného komanda a blbého policajtíka tak dám 5*. Herecké výkony velmi slušné a na Zelenku silný nadprůměr. Nevím co byste si na český TV film jako představovali.... Že se nebude konat druhá Fany jsme všichni věděli ne? Kouknětě se kolik Jiřinka slaví, v tomhle věku je naprosto neuvěřitelná, nikoho jiného, tak plného života neznám. Ale naší Bohdalce to přeju jako nikomu jinému. ()

Tryskomyš

Od tohoto filmu jsem moc nečekala. A moje představa se do jisté míry vyplnila. Ovšem téma je opravdu moc zajímavé. Avšak zpracování trochu pokulhává. ()

schizmo

Po filmařské stránce ne příliž atraktivní film, který ale zobrazuje značně ožehavé téma. Spory o majetky v rodině dokážou zapříčinit totální rozkol a tady to máte černé na bílém. A rozhodně to není veselé pokoukání. ()

Pierre

Každý milion dobrý je na TV film slušné drama. I když patří do těch filmů na které za pár měsíců zapomenete. Přesto mně to docela bavilo. Škoda, že postava Piškuly nebyla moc využitá. Ten kluk má velký talent. Ale jinak nevidím důvod proč dát méně než 3 hvězdy. ()

Siegmund

Já jsem byl tímto filmem nadšen. A to jak po stránce dějové a herecké, tak i práce kamery. Nestačím se divit, kolik špatných hodnocení tento film má. Já nenacházím nic, co bych mu vytknul, a proto jsem ochoten ho vidět i několikrát. ()

slunicko2

Pěkně napsané, pěkně zahrané, pěkně zrežírované. Přihoďte čitelné morální poselství a herecký výkon 85leté (!) Jiřiny Bohdalové, ale nejen její, a dostanete kvalitní divácký zážitek. ()

kajas

Velmi solidní televizní film, ve kterém mě překvapivě nejvíce zklamal výkon Ondry Vetchého. Kromě hlavní hvězdy potěšila hudba, pan Preiss a mladý Piškula. Skoro 4*. ()

ibeh

"Bohdalka" nikdy nepatřila mezi mé oblíbené herečky, přesto jsem filmu dala tak 70 % za docela slušné drama, které se stupňovalo a dobře ukázalo, kam až dokáže dohnat lidi mamon. Jak se něčím podobným pokazí dříve dobře fungující rodinné vztahy. Syn Jarda zkrátka pod tlakem své ženy podělal, co mohl. A nedokážu si představit, jaký vztah bych měla dále k rodičům, kteří by takhle vyváděli. Psychologicky i herecky by mohl být film dotaženější, ale na české Tv docela slušné. ()

jezurka42

Jeďte. Prachy dělaj člověka, doslova a do písmene. A zatímco pro mne zde zůstává sympatičtější ta starší generace herců, tak ta mladší mne iritovala. A to nejen nepříjemností charakteristik jejich jednotlivých postav (zde musí dojít k naprostému pochopení), ale též svým hereckým projevem, který byl víc neprofesionální než by bylo u takového projektu záhodno. Příště třeba i méně známé tváře, zato se schopností hrát vážnější, smysluplnější role než je u těchto zvykem. ()

rakovnik

Nechci srovnávat významné životní jubileum naší herecké legendy s mými osobními jubilei, ale tento komentář je můj dvoutisící. Jsem upřímně rád, že v něm mohu chválit nový český film. Příběh na míru je aktuální a celkem slušně rozehraný i důstojně dohraný, i když si pan scénárista a režisér v jedné osobě neodpustil mnohá klišé a drobnější přehmaty, především v podobě scén, které měly být nejakčnější. Ty paradoxně srážely dramatičnost děje, protože posunuly děj byť na chvíli na úroveň parodie. Ukázka české povahy, několik dojímavých momentů a zamyšlení na závěr. Hezký dárek k narozeninám, který vlastně herečka darovala nám. Zaujalo mě (nevím tedy, kolik je za tím práce), jak svěže a mladistvě paní Bohdalová stále vypadá, a to dokonce i tehdy, když ji maskéři uloží na lůžko v psychiatrické léčebně. Viktor Preiss je skvělým hercem již dlouho a výrazové prostředky Ondřeje Vetchého působí někdy trochu křečovitě, ale věrohodně. ()

Joges

Výkon Vetchého je jako vždy na úrovni, Zelenkův záměr je rovněž chvályhodný, jenom samotný námět mi příliš nesedl. Některá místa ve scénáři jsou méně uvěřitelná. ()

zette

Ale jo, me, celkem tradicne straveny nedelni vecer s CT uspokojil. Vdecny namet, ktery filmare nikdy neprestane lakat. Dej je sice bez zvratu a dle ocekavani..., je ovsem zajimave sledovat postavu syna (Vetchy), ktery na zaklade natlaku sve zeny (Vilhelmova) a znameho pravnika (Dulava) moralne selhava. Tema zajimave, herecke vykony dobre, jinak standartni a prumerne. ()

dr.fish

Možná to někomu bude připadat hrozně schematické, někomu jako telenovela. Ale jedno je jisté, herci odvedli svou práci na jedničku a tím tenhle film prostě nemůže skončit úplně zle. Párkrát jsem sice nad vývojem musel nevěřícně zakroutit hlavou, ale ten varovný prst, který se tyčí nad příběhem musím prostě ocenit. Cti otce svého a matku svou. Je snadné podlehnout pocitu, že váš starý rodič už neví co dělá. Je nutné si ale uvědomit, že je to jeho život, jeho peníze, děti mají zase svůj život a své prachy. A morální právo na peníze svých rodičů nikdo nemá. To je velký omyl. Zkrátka peníze kazí člověka, o tom tenhle film je. 80% ()

sator

Kam se ty krávo furt ženeš? Irena (Jiřina Bohdalová) odříkává na poradě Šest základních fází plánování, jsou to:  Za prvé nadšení, za druhé vystřízlivění, za třetí zděšení, za čtvrté hledání viníků, za páté potrestání nevinných, za šesté vyznamenání nezúčastněných. Text nevmyslel autor scénáře, ale nejspíš lidová tvořivost, ještě v dobách hlubokého socialismu koloval republikou jako ilegální samizdat. ()

kocik1 odpad!

Každý natočený film dobrý, říkal si asi Zdeněk Zelenka, a tak se po pohádce Duch nad zlato, kterou jsem ohodnotila zaslouženým odpadem, pustil pro změnu do vážného dramatu. No, to si teda dal. Nevím, kolik dramat v životě viděl, ale to jeho připomínalo spíše trapnou komedii. Například ve chvíli, kdy se na obrazovce objevilo zásahové komando, to byl vážně gól, to jsem si chvíli myslela, že snad je Bohdalová omotaná výbušninou a zasahuje se proti sebevražednému atentátníkovi. Anebo když se ženská, která vybudovala a řídila nadnárodní firmu, nechala vyslýchat třeba jakou barvu má rajče a při zatčení si ani nevzpomněla na to, že má právo na advokáta. To bych uvěřila tak možná babičce z dědiny a ještě ne každé. Je jedno, jak hráli herci nebo jaké byly lokace, tenhle scénář nemohlo zachránit nic. A tak svou recenzi zakončím citací svého chlapa: "Tohle (Zelenka) jméno si pamatuj, na nic co natočil se už nikdy dívat nebudeme." ()

otík

U mnohých nespravedlivé odsouzení filmu. Nejde samozřejmě o geniální dílo, ale o hezký příběh, jehož hlavní podstatou jsou rodinné vztahy, úcta k mamince, peníze, lidská slušnost a lidský hyenismus. Výjimečnost tohoto filmu je však v tom, jak skvělý Ondřej Vetchý dokázal zahrát roli syna, který celý život ve všem svou neskutečně bohatou maminku podporoval, když však došly na pořad dne peníze, podlehl tlaku nenasytné manželky a ve svém svědomí začal ustupovat úctě k rodiči na úkor touhy po zbohatnutí. Když se nakonec dozvěděl trpkou pravdu o své mamince, bylo už pozdě na zpytování svědomí - tak, jak už to v životě někdy bývá. Ve vztahu syn - matka šel film nejdále a díky tomu si jej velmi cením. PS: velmi povedený filmový dárek k 85. narozeninám Jiřiny Bohdalové ()

HonzaBez

Film má možná některé slabiny (např. až moc černobílý charakter některých postav - zejména snachy v podání T. Vilhelmové nebo některé zbytečné scény - policejní zásah těžkooděnců, vybržďování sanitky), přesto v sobě nese silný dramatický příběh i silné poselství. Zajímavé přitom je, že v němž možná ještě větší prostor než Jiřina Bohdalová coby paní Irena má Ondřej Vetchý v roli jejího syna. A je jako vždy excelentní. Velmi zajímavý je hlavně přerod, jakým tato postava ve filmu projde. Z pozice milujícího syna, kterého peníze v zásadě nezajímají, se dostává do pozice, kdy se pod tlakem své ženy snaží svou matku zbavit svéprávnosti, aby v samotném závěru dospěl do fáze totální zoufalosti, protože si uvědomuje, jak strašně nemorálně se zachoval. Na nápravu je však už pozdě... Pro Jiřinu Bohdalovou je toto možná jedna z posledních hlavních rolí a je třeba říct, že se jí zhostila výborně. I u ní je divák svědkem velkého přerodu od energické dámy po fyzicky zdrchanou ženu. Ale u starých lidí to tak žel někdy bývá... Jestli mě nějaká scéna přišla jako hodně silná, tak to byla scéna soudu, kde Bohdalová na svou obhajobu proti návrhu na zbavení svéprávnosti mj. říká, že "bude-li soudem uznáno, že finanční velkorysosti je schopen pouze člověk dementní, pak budu ráda, že dementní jsem." ()

LadyPupu

Díkybohu, že nejsem odborník, ale pouze řadový divák a mohla jsem si tak v klidu užít tuto důstojnou poctu herectví Jiřiny Bohdalové bez toho, aniž bych musela xx-krát říkat "ach jo". Objektivně vzato je to za 3 hvězdy, ale z úcty k výše zmíněné a dalším zúčastněným (Vetchý, Preiss, Smutná) + za hudbu, dávám 4*. ()