Espen ako najmladší z troch synov chudobného farmára,  je doma bitý a šikanovaný lebo nerobí nič užitočné, len chodí po lesoch s hlavou v oblakoch a chytá lelkov. Jeho jedinou úlohou, ktorú mu doma zverili, je udržiavať v kachliach oheň, aby nevyhasol. Je náhoda, že práve on v lese stretne princeznú Kristin, ktorá je na úteku zo svojho rodného hradu. Kristin je poriadne tvrdohlavá, neverí na staré historky o Kráľovi trollov, ktorý má zálusk na princezné, a hlavne si ani náhodou nechce vziať namysleného princa Frederika, ktorého jej vybral otec. Deň pred svojimi osemnástimi narodeninami dáva radšej prednosť ceste do neznáma. Bohužiaľ onedlho po stretnutí s Espenom zistí, že historky o trolloch sú pravdivé. Medzitým sa nič netušiacemu Espenovi podarí ďalší malér. Nedokáže ustrážiť ani uhlíky v kachliach a vďaka svojej roztržitosti podpáli celú chalupu. A keď kráľ vyhlási pátranie po svojej neposlušnej dcére a sľúbi za odmenu jej ruku a pol kráľovstva, bratia neváhajú a vyrážajú na výpravu. Tí starší, kvôli tomu aby pre rodinu získali novú strechu nad hlavou a  najmladší by rád ešte princezninu ruku. Z ich cesty sa vzápätí stane veľké dobrodružstvo, na ktorom stretnú rôzne príšery, zažijú veľa mágie a ocitnú sa na rôznych kúzelných miestach.  Na konci ich ale čaká hrozivý a nepremožiteľný Kráľ trollov. (CinemArt SK)

ANTYCHRYST

Začátek trochu rozpačitý alá německá žumpopohádka :) naštěstí se to rychle srovná.. krásná krajina..lesy.. řeka.. skály..to jsou hlavní plusy.. čarodějnice co nabízejí v lese ...na sjetí matroš.. v podobě zlatých jablíček :) jsou dobrý.. dosti mě lezla na nervy ta tupost hlavního jelita.. troll moc vidět není až v závěru.. nejlepší je originální konec... místo klasického happyendu v podobě svatby a jebačky s princeznou..:) :) si náš hrdina vezme zlaťáky a s princeznou jsou kamarádi :) :) :) to je úlet.... 70% ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Velký mix českých pohádek - "roadtrip" lesem za princeznou, ježibaby, rodinné vztahy, příšery, občas ty moudra a vtípky. Ušlo to, ale nic extra. ()

Mkartaylas56

Jako u mě dobrý. Ne vážně, Cesta za králem trollů je podle mě hodně fajn pohádka pro celou rodinu, která má svou specifickou a příjemnou severskou atmosféru a i díky ní vypadá film opravdu kouzelně. Navíc pro mě to bylo poprvé, co jsem sledoval film v norštině a pro mě to svým způsobem přidalo na té již zmíněné kouzelnosti a kdybych se díval na české znění, tak bych pravděpodobně neměl stejný názor jako mám nyní. Samozřejmě jak už je u tohoto žánru zvykem, tak se i tady ke konci sklouzávalo spíše ke klišé, ale mě to pro tentokrát nijak nevadilo a po delší době jsem tedy opět mohl vidět dobrou pohádku. 70% ()

titmok

Neviem čím to je ale zdá sa mi že Nórovia vedia pracovať z nízkym rozpočtom veľmi dobre, aj keď nie vždy sa im to vráti. Ten "Kráľ Trollov" tam mohol byť viac ale čo už. Dávam tomu dobré 3 hviezdičky :) ()

papilon395

Viděno o Vánocích s vnoučaty. Troll je nechával v klidu, zato čarodějky se zlatými jablky se staly postrachem. Pro mě hezké, ale ničím nepřekvapující. Víc než hlavní hrdina se mi líbila závěrečná píseň. Asi jsme jako Češi na pohádky hodně zmlsaní. ()

DeDanu

Viděno až po druhém díle, takže jako prequel po létech:-))) Po dlouhé době opravdová, milá, vtipná a moudrá pohádka. ,,Jsem si vyšla na dřevíčko a zasek´se mi nos..." :-)))) ()

Pitryx

Musím uznat, že vizuál je to nádherný. Triky na úrovni, ale je jich opravdu poskrovnu. Děj je však takový mdlý, jako bez chuti, občas i dost statický, a to mne nebavilo. Místy jsem se skutečně nudil. Ale tu dvacítku dám. ()

pafka

Prazdy jak vypity pullitr. Trosku chuti v nem zbylo, jinak dejova nuda. Dramaticky nezvladnute, bez atmosfery, bez napeti - a ze by ho tam mohlo byt dost, ukřičené v českém dabingu (to je asi bohuzel standart). Prostor k velkym digitalnim trikum je pomerne dost nasilne zmensen. Tvurci se temto trikum vyhybaji, jako cert krize. Tam, kde mohli trolla ukazat, zobrazit z nekolika uhlu, zasadit do krasne norske prirody, tam se tomu vyhli. Ano, zlo ma byt nevidene a pak to dobre funguje - to ale neni pripad tohodle filmu, tady to proste nefunguje a proto by mohlo byt zlo aspon poradne videt, at je to hergot necim zajimave. Docela se divim, ze se do kin dostal typicky televizni film. Hlavy pres cele platno - to je ve filmu stale. Tohle se hodne nepovedlo. Hvezdicka navic za tu krasnou prirodu a kameru. Jo a mistama je to neskutecne hloupe. ()

E-Swift

Velká část záběrů byla točena na Děčínsku v Českosaském Švýcarsku. Jako nejznámější je zde vidět např. Dolský mlýn u Jetřichovic. Výborná Norská dobrodružná pohádka. Určitě stojí za shlédnutí. ()

ZHODNOTITEL

Cesta za králem trollů by nejraději šla pěšinou filmu Jack a obři, ale bohužel. Pokud film máme opravdu nazvat cestou, potom i s upozorněním, že se film mnohdy ocitá v slepé uličce, musí udělat pár kroků zpět a vydat se jinudy. Výsledek je takový, že parta mladých, životem nezbitých poddaných putuje lesem. Logikou mi to trochu připomínalo i Pána prstenů, byť méně obrazově poutavého. ()

blondboss

Tento rozprávkový príbeh hodnotím v rámci svojho žánru a tak k nemu aj pristupujem. Za normálnych okolností by to asi boli len tri hviezdy, ale vzhľadom na kvalitu spracovania, zaujímavé herecké výkony, brutálne úchvatné prírodné kulisy a aj vizuálne spracovanie, musím dať aj tú štvrtú. Som dosť prekvapený, keďže to bola moja prvá škandinávska rozprávka a Nóri teda milo prekvapili. Určite odporúčam aj na sviatočné posedenie. 70 % ()

PamelaJJK

Nevím, zda malý podíl naší vlasti mohl mít takový vliv, ale v podstatě mi to připomínalo naše pohádky. Vtipem, poetikou, prostředím,... Akorát mnohem výpravnější. Sice jsem čekal (a přál si) více fantasy a dostal jsem spíš "obyčejnou" klasickou pohádku, ale nevadí. Úvod mě navnadil a byl jsem vtažen do příběhu, pak byl chvilkový úkrok vzad, kdy jsem přemýšlel tak o třech hvězdách, ale závěrečná třetina to vynesla do výšin skoro pětihvězdičkových. Když k tomu přičtu českou účast a skvělou hudbu (a u závěrečných titulků úplně fantastickou), tak jsem ochoten přivřít obě oči nad malým využitím trolla samotného (čekal bych ho více před kamerou) a jít bez váhání do plného počtu. A na závěr jen poznámka - většina novodobých českých pohádek by se od norské Cesty za králem trollů mohla učit. ()

gu-staff

Někdo si na Seznamu nad timhle honil brko tak intenzivně, až jsem neodolal a sosnul to z éteru. A popravdě bych tomu honimírovi nejrači nasypal drcenou papričku Dragon Breath na uzdičku. Klišoidní scénář, kde místo Piškutoly s pinDykem a tim třetim dickem lítaj po Roverkách nějakej Oje Bålstrøm, Umå Stilse a Pøs Rålnøhu. Jeden je blbější než druhej, nakonec ten třetí nejblbější zabije trolla zrcátkem a žije s princeznou až do smrti. K tomu místo Nábojedoluku a Tohovodmilíře hrajou nějaký severský odrhovačky. Takže nuda gzblití. Troll vypadá cirka asi jako obyvatel pražského šervůdu, když vyleze ráno s prázdnou krabicí a plnym měchýřem z křoví u výdechu z metra. Ale abych to jenom nehaněl, ta scéna, kde je asi 5 minut záběr na nahatou princeznu, jak si lechtá kocoura a vemínka, to byla bomba. (bohužel si dělám prdel). Ale možná muj negativismus vyplývá z toho, že jsem to - debil - stáhnul v ruštině, kterýžto zlojazyk mi způsobuje bolení hlavy, noční běsy a torzi varlat. ()