Temný Kraj

Réžia:

Jitka Bártů

Hudba:

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Badinková Nováková, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný (viac)

Pražský elitný kriminalista z oddelenia vrážd Petr Kraj (Lukáš Vaculík) dáva zo zdravotných dôvodov zbohom veľkomestu a usadí sa na chátrajúcej fare po svojom strýkovi v malebnom kraji opradenom strašidelnými legendami a povesťami. Na zdanlivo pokojnom vidieku sa však cíti opustený rovnako ako osamelý strom za dedinou, ku ktorému ho viažu spomienky z detstva. Jeho návrat ku koreňom nie je nijako ľahký, ale postupne si zamiluje nostalgickú atmosféru a tajomnú malebnosť vidieka. Navyše stretáva aj nových kolegov z okresného oddelenia, ktorí sa vďaka nemu dostanú k vyšetrovaniu spletitých prípadov sériových vrážd a získajú príležitosť profesijne aj osobnostne rásť. Plachá Naďa Hamplová (Kristýna-Fuitová Nováková), snaživý Vojta Coufal (Jan Teplý) a bodrý Pepa Sláma (Karel Zima) sa vyznajú v temných zákutiach svojrázneho kraja. Petrovi sú nielen najlepšími parťákmi pri objasňovaní zločinov, ale aj spoľahlivou oporou vo chvíľach, keď všetkým nemilosrdne ubieha drahocenný čas pri vyšetrovaní zločinov. (TV JOJ)

Recenzie používateľa pakobylka k tomuto seriálu (3)

Temný Kraj (2017)

Zoufalá bezradnost a NEZNALOST na pokračování. Nevím, jestli po absolvování prvního a druhého "čarodějnického" dílu budu mít ještě někdy chuť a sílu na jakýkoli další přídavek. ()

Čarodejnice 1/2 (2017) (S01E01)

Ooooooo ... no páni !!! Pokud by TAKHLE odborně pracovali všichni policajti okresního formátu, byl by vážně nejvyšší čas zakoupit ZBRAŇ A OSTROU MUNICI DO KAŽDÉ RODINY (vida ... aniž jsem chtěla, vytvořila jsem něco jako reklamní slogan). Oni by se sice strašně moc CHTĚLI předvést a vypátrat vraha, ale zároveň by jim nebylo proti mysli, kdyby případ vyhnil a vyřešil se tak nějak sám od sebe ... přirozenou cestou. Metody vlastního vyšetřování (pokud tak dění na place můžu nazývat) skoro až fyzicky bolí ... a chudák Lukáš Vaculík alias Petr Kraj jakožto pražský expert se v tom nevábném televizním bahně plácá, jak umí ... 1,5*. P.S.: Taktéž feminizace se ubírá tím nejsprávnějším směrem - tak říkajíc ke světlým zítřkům, když šéfkou místního oddělení učiní osamělou matku, která má plnou hlavu: 1) svého synka, 2) vlastního otce a 3) praktických úkonů (a úkolů), které jsou potřebné k zabezpečnení alespoň toho nejzákladnějšího chodu domácnosti ... leč - patrně splňuje všechny "tabulkové" předpoklady, včetně odpovídajícího vzdělání. Nic proti emancipaci, ale všeho moc škodí. To jsme to dopracovali ! ()

Čarodejnice 2/2 (2017) (S01E02)

Když se v průběhu vyšetřování ukáže, že nejbystřejším členem týmu a vůbec nejinteligentnějším tvorem široko daleko je čtyřnohý nalezenec, suplující roli detektiva - amatéra, je někde něco špatně ... ÚPLNĚ špatně - pokud se nejedná o dobromyslnou vyprávěnku na dobrou noc pro mrňata předškolního věku či pro maličko odrostlejší diváctvo prvního stupně základky. ()