Špecialisti

• Česko Specialisté
Ukážka z filmu
Česko, (2017–2024), 174 h 40 min (Minutáž: 44–60 min)

Scenár:

Kateřina Hauserová, Dan Wlodarczyk, Marek Helsner (viac)

David Prachař, Zuzana Kajnarová, Jakub Štáfek, Jan Zadražil, Marek Adamczyk, Jan Vlasák, Leoš Noha, Lenka Termerová, Veronika Khek Kubařová, Milan Mikulčík (viac)

Recenzie používateľa honajz k tomuto seriálu (152)

Fake news (2022) (S06E30)

Přijde mi, že Dancingerová hraje všechno úplně stejně... No nic. Každopádně tenhle díl začal dost dobře a měl jsem dlouhou dobu chuť mu dát slušné hodnocení, ale pak to nějak přestalo dávat smysl, logika šla do kopru, a kdyby přišli s tím, že vrahem je Křemílek, bylo by mi to už jedno. Vzhledem k tomu, že tam těch postav moc není, tipnout si pachatele není problém, a osobně jsem čekal propracovanější zápletku, třeba že sebevraždy nebyly sebevraždami nebo že v té politice šlo o něco víc. Takhle to nakonec bylo utahané nic, nafouknutá bublina. ()

Dve pivká (2022) (S06E31)

A zase. Začne to fakt docela zajímavě - chlap se v hospodě prokecne, že je vrah, a nakonec z toho vyleze tak nepravděpodobně smotaná selanka, až to prostě nedává smysl. Nejlepší byly ty smsky těsně před jako sebevraždou, to mě bavilo. Ale Zima to zahrál dobře, jen kvůli němu se na tenhle díl dalo koukat. A bondovské noční akce prďoly s přehazovačkou, to si taky mohli odpustit. Přišlo mi divné, že ty klíče ta ženská nehledala. A ten slaďoučký konec, ach jo. Možná by mohl tuhle pátračku někdo přejet kamionem, dvanáctikolákem, a mohlo by se začít na čisté louce s někým zajímavějším a vtipnějším? Zlatý Zadražil! ()

Perník (2022) (S06E32) odpad!

Báchorka. A opět je v tom naprostou, ale naprostou náhodou zapleten jeden z policejního týmu (už to klišé začíná zavánět) a podezřelého dokonce zná z vojenské služby! Wow. Jinak to prostředí narkomanů je tak proflákle natočené, až bolí. ()

Učiteľka (2022) (S06E33)

Zas ty náhody! A zrovna Strouhalova neteř studuje na škole, kde dojde k vraždě. Strčte si, milí autoři, tyhle nepravděpodobné náhody, však víte kam. A zrovna náhodou holka chodí s jedním ze svědků a podezřelých. A náhodou jiná holka se motá zcela náhodou po bytě, když tatínek... a tatínek si nezjistil, že je luft čistý. A ten motiv, mankote! Takovou proměnu charakteru postavy by nezahrála ani Medřická, natož taková mladá herečka, chudák, aby ten obrat v jejím myšlení vypadal alespoň trochu trošičku uvěřitelně. Hvězdička jen za prezentaci fajn architektury v okolí Invalidovny, přičemž Motýlka tím skutečně nemyslím. ()

Otecko (2022) (S06E34) odpad!

Asi se na tohle pondělní guilty pleasure už vykašlu, protože díly jsou stále tupější, až to ani zábavné není. Už mě ani nebaví počítat, kolik stihla kadeřnice udělat Vykulené bez úsměvu přelivů, obarvení a kudrlinek za celý díl, kolikrát kdo z policistů porušil předpisy, a třeba jako v tomto díle mne nebaví sledovat vyšetřovací metody typu - tenhle je podezřelý, nastoupíme na něho a budeme na něho řvát, že to udělal, dokud se aspoň nerozbrečí. A pak si vylosujeme dalšího podezřelého. A ten les - proč ho policajti neprohledali pořádně hned na začátku?! Btw - a co se kurnik stalo s tím dronem? Za prvé to musel být dost silný a drahý stroj (kde na něj majitel vzal?), aby utáhl pár balíčků s tisícovkami. (Podle těch pár balíčků to ale celé výkupné snad být ani nemohlo.) Napjatě sledujeme, jak dron letí řízený snad na několik kilometrů přes les, někde přistane a - od té chvíle se o dronu a výkupném přestane mluvit. Jako fakt? Nikdo si pro dron nepřišel? A policajti jej pak šli, nebo nešli vyzvednout? Hlídal tam vůbec někdo? Netuším. Jo, a neznám nikoho, kdo místo SMS posílá zvukové soubory, aby si je mohli policisté v klidu pak poslouchat a nemuseli číst. A jinak opět - pachatel či pachatelka a motiv strašně nevěrohodné. ()

U Zlatej Žofky (2022) (S06E36)

Hvězda za jednu z mých oblíbených hospod U Vodoucha, kde se natáčelo (mj. tam taky vznikala reklama Staropramene na "typické smíchovské" hospůdky, ha ha; přitom U Vodoucha čepují spíš piva kosteleckého pivovaru nebo Albrechta) a že jsem viděl zas po čase hrát Zdeňka Duška. Jinak ženě se chtělo spát, zeptala se mě, kdo si myslím, že je vrah, já jí to řekl, ona šla spát a vskutku to tak bylo. Asi tak "nepředvídatelný" a "složitý" a "komplikovaný" ten seriál je. Btw, a dokoukal jsem to fakt jen kvůli ženě, nějak už mě to ne a nebaví ani jako hříšné potěšení. Ale asi si zajdu do hospody na Černou svini. ()

Únos (2022) (S07E01) odpad!

Spoiler. "Ach, únosce se nesmí dozvědět, že unesl nepravou dívku!" - A kurňa, on/ona/oni to musel/musela/museli přece vědět, ne?! ... A jinak - jak odešlete e-mail na adresu noreply, a navíc přes VPN a navíc tak, aby i poldové věděli, kam jet? ... Jinak, princezna ze mlejna pěkně zošklivěla, fakt vypadá jak použitá šlapka. Jo, a využít hérečku z pseudodokumentu V síti, taky bezva úlet. Jen jsem čekal, kdy si vezme medvídka a zapne webkameru. ()

Nájdem ťa (2022) (S07E02)

SPOILER, SPOILER! Pobavila mne scéna, kde vetchá stařenka se rozmáchne holí jak Stallone pěstí, a jaký má, holka, švih ve svém věku! ... Překvapivě slušné herecké výkony, jinak ale to napasování na StB a komunisty mi přišlo poněkud kách. ... A pokud nezemřela, hledá dodnes. ()

Túžba (2022) (S07E03)

Co bych dal za seriál, inscenaci, film o lidech z běžné heterosexuální rodiny, kteří řeší běžné rodičovské a pracovní problémy! Jak Touha, tak následující díl musely angažovaně do příběhu naprat téma lesbické (Touha) nebo homosexuální (díl s názvem Malinková - ten student to o sobě prohlásí hned v úvodu dílu, že má jinou orientaci, než ženy). No nic. Chudák Stryková tady nemá co hrát, v podstatě celou dobu jen mlčí, přitom ji snad čtyřikrát vedli k výslechu. O psychologii postav to ani nezavadilo (Proč ona se se svou orientací vdávala? Proč ta holka chodila s klukem, jestli je na holky, to na to za osmnáct let života ještě nepřišla? Proč ten manžel žije v sexuálně pravděpodobně velmi neuspokojivém vztahu? Proč se Kristián neléčil u psychologa se svými na chlapa přehnaně hysterickými reakcemi?), takže ani celý případ mi nepřijde uvěřitelný. Btw, poznámka na okraj - středoškolští učitelé se vzmohli na vilu? To je vůbec zajímavé, jak v tomto seriálu i kdejaký nýmand bydlí v moderní vile moderně vybavené - holt sponzoři, ale realita je jinde. A pak to zase působí ne-uvěřitelně. ()

Malinková (2022) (S07E04)

Ta hororová atmosféra, za kterou nadhodnocuji, se tady Peteru Magátovi a kameramanovi povedla (a paní Míčová to dost dobře zahrála) a ozvláštnila tento díl natolik, že se na něj dalo konečně po dlouhé době dívat bez úplného zavření mozku do popelnice. Jinak samozřejmě, když se chcete někomu pomstít, zvolíte ten nejsložitější možný způsob - přitom stačilo něco přidat do těch koblih nebo čaje. A jak píše meda2016, také jsem nepochopil, proč oběť na začátku nezavře dveře auta a nezarigluje. Takových zvláštností zde bylo víc, ale ten hororový nádech tomu tentokrát příjemně seděl. ()

Batôžkári (2022) (S07E05)

Docela by mě zajímalo, který vlivný vloger, resp. dnes influencer (nechápu, proč to slovo v seriálu nepoužili), by si rok sušil takové video někde bokem, aby je čirou náhodou za rok použil k čemu použil. Přijde to jenom mně jako totální ptákovina? Jinak děj i zmrtýchvstání těžce předvídatelné, jenže ani tak ty motivace postav a jejich činy nejdou dohromady, nedávají smysl. ()

Zlato vandalov (2022) (S07E06)

Klasické nešvary tohoto seriálu, jen zde nic nevybočovalo až natolik, aby se to dalo blíže komentovat. Prostě splácanina, náhody, rodina a znalec z oboru, který náhodou ten šperk poznal. ()

Z nebeských výšin (2022) (S07E07)

Je fajn, že se sestra probrala a s majorem bráchou usmířila. Fajn po čase vidět hrát Hrubešovou. A případ... Máte podezření na někoho, kdo umí létat s letadlem, máte tři podezřelé, z nichž letadlo umí pilotovat jen jeden z nich, kdo to asi udělal? Jinak zase - lesbické téma; hromada žen jistě žije v manželstvích s chlapama z donucení, aby pak zjistily, že jejich pravé místo je jinde. Nekomentoval bych to, nebýt to v tomto seriálu krátce po sobě podruhé. Znám spoustu lidí za svůj život, a tohle prozření měla za celou tu dobu jen jedna holka, takže fakt ne, nejde o něco běžného. ()

Světlana (2022) (S07E08)

Tak si zase manželka pustila svůj každopondělní výplach, tudíž mám možnost zkomentovat. Hele, tohle točili před událostmi na Ukrajině, nebo scénář Němci dodali nějak pozdě? Jakože teď přece nejde říkat, že by sem Ukrajinci tahali holky jen kvůli sexu a výdělku, ne? Jako jo, česká produkce se pokusila největší škody napravit ruským vymahačem dluhů (nejhorší Predragův mafián, jakého v českých luzích kdy zahrál, navíc vůbec neměl ruský přízvuk a neřekl jediné slovo rusky). Jen jsem tda nějak nepochopil ten finanční záměr půjčovat českým chlapům bez práce prachy, a pak je chtít zpět. Mimochodem, jedna z postav je vyučený instalatér, to mi fakt chcete namluvit, že nemůže v dnešní době bez dostatku řemeslníků najít práci? Ale zas tam byla Lojdová, tu já rád z dob televizních pohádek. Jo, a že se zas vše vyřešilo náhodou, že náhodou někdo někam přišel, to už ani nekomentuju, to je takový německo-český trademark této série. A btw, nejela náhodou po mladým ještě v minulém dílu Anežka? A že on si zrovna v tomhle dílu nabrnkne o deset let starší ženskou? To ty scénáře po sobě ti různí opisovači ani navzájem nečtou, aby nepsali ptákoviny? ()

Skythovia (2022) (S07E09) odpad!

Podle názvu jsem čekal něco o ukradených archeologických památkách, ačkoliv podobné téma se nedávno v seriálu už objevilo (náhrdelník), ale tentokrát se kopírovalo zas téma, jak to ti chudáci Ukrajinci mají těžké. A znovu je v tom něčí příbuzný, známý, a dokonce je obviněn! No ne. A scénář asi zas psal jiný ghost writer, neb nic o Anežce, nic o synkovi Hány a jeho starší lásce, to asi zas příště, až nastoupí ten jiný ghost writer. Myslel jsem, že aspoň ta piva na Vyšehradě mne zabaví, ale nakonec ne až tak, když jsem si vybavil ceny z poslední doby. Jo, a pokud jde o případ, vrah je zasejc evidentní, jen se tam dvakrát mihne, to už je prokletí tohoto seriálu. ()

Taxi (2022) (S07E10)

Opět zvláštní náhody a zavlečení někoho ze specialistů do případu, vyšetřování opět tragické, ale kupodivu se na to koukat dalo. Sice teda to drogové dealování plus podcast mi k herečce moc nesedlo, ale co už. ()

Ľahostajnosť (2022) (S07E11)

Jako, trpí to neduhy téhle série (zkušená kriminalistka netuší, že za ní někdo stojí; kde vzal pan chirurg adresu? apod.), ale Zach to docela uhrál, když všem brnkal na nervy, a to téma propojenosti našich životů a kdo je za co zodpovědný, a jestli náhodou moje dnešní konání nebude mít zítra nějakou děsivou odezvu, to je slušné téma a myslím, že tentokrát i poctivě natočené. Jinak Barbora Jánová mi hodně připomíná Janu Preissovou zamlada. ()

Kus tela (2022) (S07E12)

Naprosto překombinované, a vrahem mohl být prakticky kdokoliv, protože všichni měli nějaký motiv. Jediné, čím mě tenhle díl potěšil, tak účastí pana Klema. ()

Hodinový manžel (2022) (S07E13)

Totálně překombinovaný děj a motivy, opět se všichni navzájem znají, jenom tentokrát tvůrci diváka zmátli tím, že obsadili dvě slavnější herečky, takže hned není jasné - jak to v této sérii často přečasto bývá -, kdo je vrah. Vondráčková přehrávala děsivě, buď hrála zbytečně hystericky, nebo afektovaně, nedalo se tomu výkonu věřit. ()

Priznanie (2022) (S07E14)

Pokus natočit tento díl jakože na jeden zátah - třetinu dílu pobudeme přímo na místě činu, třetinu dílu nás tvůrci tahají za fusekli ve dvou výslechových místnostech, až přijde zvrat jak z Křemílka a Vochomurky, když doma vařili, a který celý ten doposud alespoň trochu zajímavě rozehraný díl pošle totálně do kopru, nakolik je nevěrohodný - včetně opět takového toho divného "zabití", jakých v tomto seriálu už pár bylo, včetně vetché stařenky, která svou holí vezme vetchého stařečka silněji než Tiger Woods golfkou míček. Ani tentokrát nic ze soukromí specialistů, zajímavé. ()