Baletky, ktoré musia predčasne ukončiť svoju kariéru, to nemajú jednoduché. Celý svoj život venovali len tancu a ich príprava na skutočný život nie je dokonalá. Až na maximálnu sebekázeň a vôľu dohnanú až do krajnosti. Bývalá primabalerína Dominika Jegorovová (Jennifer Lawrence) žije v Rusku a so svojou matkou čelí bezútešnej a neistej budúcnosti. Vďaka tomu sa stáva ľahkou korisťou ruských tajných spravodajských službách a dostáva sa do ich kurzu, v ktorom sa školia “volavky”. Tu prebieha tvrdý výcvik, ktorého cieľom je naučiť svoje “žiačky”, aby v roli profesionálnych zvodkýň využili svoje telo a myseľ ako dokonalé zbrane. Po ukončení zvráteného a sadistického tréningu je Dominika ako najnebezpečnejšia volavka nasadená na Nathaniela Nasha (Joel Edgerton), dôstojníka CIA, ktorý riadi jedného z najdôležitejších špiónov v Rusku. Dominika s Nathanielom vedú súboj plný vášne, špionských trikov a  nedôvery. Dokáže ju Nathaniel presvedčiť, že je jediný človek, ktorému môže veriť? (Cinemart SK)

Kodousek

Chvílemi se mi dělalo opravdu zle a to hlavně jako ženě. Nicméně výkon Jen byl neskutečný ona má takové zvláštní charisma. Tema studené války je vyčerpaná studna a pořád má hodně atraktivity. Určitě top co jsem letos viděla. ()

kaller

Tak "trochu jiná" Brutální Nikita. Přesvědčivá Jennifer Lawrence v ne úplně přesvědčivé špionážní hře, co až příliš sází na jeden silný akord. ()

Naby

Film byl zajimavě natočený, takže jsem byl celou dobu v takovém malém napětí, nebo spíš je přesnější, v očekávání toho, co se bude dít dál. Při nejaké volnější chvilce (a že jich tam moc nebylo) jsem si zároveň představoval jak to asi bude dál. Jasně, byli tam věci co asi člověk odhadne, ale na druhou stranu kupa mých předpovědí, byla milná, od nepřesné představy, až po úplný opak. To se mi přesně na filmu líbilo. K mému překvapení jsem na konci filmu zjistil, že je film celkem hodně dlouhý, ale během filmu jsem si toho vůbec nevšimnul, což se mi u 2 a více hodinových filmů už dlouho nestalo, že bych se alespoň 20 minut nějaké části neprotrápil. Dlouho jsem hledal nějaké zápory a prostě mě nic moc co by stálo za komentář nenapadá. K doporučení to určitě je, ale opakované přehráváí filmu už určitě nebude tak zajímavé, protože jakmile znáte všechny ty zvraty a dějové linie, tak už by to byla nuda. Nemalých 4,6* dosáhne na nejlepší známku, hold každý den člověk není superkritický :-). ()

jizvoun

Tohle byl opravdu čistý průměr. Na začátku se to tvářilo, že to bude děsně sirový a napínavý, ale obojí se tak nějak nedostavilo. Pořád jsem tam čekal opravdu silně matoucí zápletku s grandiózní pointou, ale je to takový akční erotický film převléknutý do špionážního kabátu.Na druhou stranu Lawrence je kus ženský a dá se na ní v pohodě dívat i víc jak 2 hodiny v kuse, přičemž se chlap docela zapotí. Herecké výkony jak Jennifer tak ostatních nezklamaly. ()

Johgas

Film o ženě, která se ocitne v pasti a jakékoliv východisko z ní je bolestivé a nepěkné. Nicméně mně to přišlo všechno až moc odtažité. Asi nejlepší byl Jeremy Irons. Jinak mě nikdo moc nepřesvědčil. Že hlavní chlípník se značně podobá Putinovi je jistě jen náhoda :-) Zbytečně dlouhé a plné bezúčelných scén. Brutální Nikita po Hollywoodsku bez jiskry, napětí, touhy, co bude dál. Vlastně mi osud těch lidí byl jedno. ()

mahatma

Celé to visí na jedné notě - zaslinit si řádně triko při pohledu na její vnady. To natolik zastírá, že musím konstatovat, že to není snímek hodný pro fandy tohoto žánru. Tedy všeobecně hodně daleko za Atomic blonde. ()

TheKleofa

Film, v němž se prakticky celou dobu nic moc neděje (až na několik záběrů nahé Jennifer lawrence - ačkoli, pokud to vůbec byla Jennifer a ne dublérka), a přitom je divák totálně dějově zmaten a nechytne se až do konce. Kdyby producent neobsadili fantastickou Jennifer, tak by to bylo za polovinu hvězdiček, takhle ale musím dát 4, i když filmařsky to žádná pecka není. ()

Lukkyn

Velmi , velmi , velmi hot Jennifer Lawrence. Zbytek filmu je poměrně solidní thriller z neobvyklého prostředí ruské tajné zpravodajské služby. Ale ta Jennifer :-) víc netřeba dodávat :-) ()

chosan

Musím říci, že jsem od filmu čekal mnohem více. Na tomto filmu mě upoutaly jen dočasné erotické scény. Za mě dávám filmu 40%. ()

Sidenius

Ovoněná bída. Rádoby film, balerina, najednou mega husta agentka, zpravodajský služby... totální násilí a neustálej sex v rámci zoravodajské hry.. těšil jsem se na konec a beru to jako ztrátu času a pohnutí s žebříčkem brutalit ve filmech. Veteš které chybel i slušný příběh. ()

filiperros

Když tu čtu některé komentáře, mám pocit, že jsme viděli každý nějaký jiný film. Skvěle odvyprávěný příběh o tom, jak se dostat z prdele a vyjebat se zlem. Hlášky o tom, jak se “ze dne na den stane agentkou” jsou scestné, jelikož je vždy velice jasně řečeno, kdy v příběhu utekla delší doba. Vyprávění příběhu používá zajímavé filmové zkratky a rafinované dialogy, na kterých se pozná, jestli se divák dívá a vnímá, nebo jestli spíš žere popcorn a čeká na akční scény (načež tu pak píše zcestně kritické komentáře). Za mě palec nahoru za nenudný špionážní klenůtek, jakých je pomálu. Normálně bych dal 4 hvězdy, ta pátá je natruc zdejším pišišvorům. ()

medveed

Knihu jsem četl a je povedená. Film ji poměrně věrně kopíruje, co do obsahu. Postavy jsou ale vyobrazeny dost unyle a celkově chybí tempo a výraznější napětí, což je u špionážního thrilleru asi špatně. 65% ()

LinVa

Moc pěkný film - hlavní hrdinka se tváří celý film stejně, takže nevíte, jestli je tak hloupá nebo bezcitná. Ale ten příběh bavil, konec to ještě umocnil. Pěkný thriller, na který se kouknu ráda ještě jednou ()

Declen

K filmu mě dostala kdesi viděná vystřižená scéna z KGB-mrd školy. Nějak jsem ani nepoznal, že to hraje Jennifer Lawrence, který jsem nikdy nepřišel na chuť. Taky mě teď trošku překvapuje, že je to z roku 2018, tipoval bych ho tak z roku 2002, hlavně dějově. Hlavní zápletka ale nebyla špatná a dokázala překvapit, i když chvílema jsem se ztrácel. ()

KuceraJohny

Nikdy mě tenhle typ filmu nebral.Bez nadsázky jediný důvod proč jsem se na film podíval byla Jennifer Lawrence. Je opravdu zajímavé jak dokáží herci jejich fanoušky donutit podívat se na film na který by jinak nikdy nekoukli. O tom to právě je, tak se pozná správný herec, potažmo herečka. Avšak musím konstatovat že se ve snímku Jennifer moc nepředvedla. On se nakonec vůbec nikdo nepředvedl. Kromě Jennifer snímek sází i na Joela Edgertona, bohužel u něho musím znovu konstatovat to samé co u Jennifer. Nakonec nejlepším hercem ve snímku byl pro mě neznámý Matthias Schoenaerts. Film měl být ten typ krimi thrilleru kdy hlavní hrdinka všechny převeze a vy si vůbec nevšimnete jak. Samozřejmě na konci vám vše vysvětlí a vy si řeknete oh shit, hodně dobře promyšlený plán. Bohužel tady tomu něco chybělo. Mělo to být drsné, emocionálně napjaté a nepředvídatelné, ale nakonec je to spíš nudné. Nudnost snímku podporuje i stopáž filmu. Rozhodně by se dala mnohem zkrátit. Je obrovsky vidět že film točili američané, zajímal by mě stejný snímek v ruské verzi. Podle mě by vypadal stejně, akorát by američani byli tlustší a jezdili v chevroletu. Zkrátka Rudá Volavka je film který není úplná katastrofa, ale úplně dobře taky nedopadl. ()

PF 2018

PF 2018