Noc na zemi

• Česko Noc na Zemi (viac)

Päť malých príbehov tohto filmu sa odohráva v rovnakom čase v rôznych svetových metropolách a časových zónach. Počas jednej noci sa medzi taxikármi a ich pasažiermi vytvorí zvláštne puto, ktoré ich vytrhne z anonymity mesta a odhalí čo-to z tajomstva ľudského života. V Los Angeles ponúkne prestížna filmová agentka taxikárke úlohu vo filme, ale drsná mladá žena má svoj vlastný sen: stať sa automechanikom. V New Yorku nemecký emigrant Helmut blúdi v spleti ulíc veľkomesta a nevie svojho pasažiera doviesť na požadované miesto. V Paríži si taxikár z Pobrežia slonoviny so svojou slepou pasažierkou vymenia poznanie o tom, aké je to byť iný: čierny alebo slepý. V Ríme zhovorčivý taxikár svojou úprimnou spoveďou privodí farárovi počas jazdy infarkt. V Helsinkách tesne pred úsvitom traja muži v tuhej zime lamentujú nad krutosťou života a lásky. Päť príbehov spája nostalgický humor a zvláštna atmosféra cesty, na ktorej sa z cudzincov prostredníctvom ľudského kontaktu aspoň na chvíľu stanú dôverní známi. (STV)

LAminator

Asi je to moje chyba ale film na mě nějak extra nezapůsobyl.Každý příběh je sice svým způsobem originální.... Jeden příběh který je uplně super zase střídá uplně hloupý (obzvlášt druhý mě příjde naprosto hloupý proč by někdo jezdil brzda - plyn proboha! chápu že se snažili ukázat že helmut prostě neumí jezdit ale stejně). ()

lehkoživka

Výborná Paříž, dost dobrý New York a Helsinki, slabší a dost prvoplánové LA a Řím. Díky atmosféře a hudbě Toma Waitse ty 4 hvězdy dám. ()

JohnTheOne

Jarmusch přesně tak, jak ho mám rád. Nevtíravé a maximálně stylové. Poznej svět devadesátých let z taxíku. Rozhodně bych uvítal pokračování po dvaceti letech. Schválně, jak by si s tím pan Mistr poradil. ()

gezper

Tak jo a Jime, dokázals to, líbilo se mi to. Na to jak si mě v Dead Man unudil k smrti, tak tady to bylo úplně jiný kafe, bez cigár, ty si tím pádem někdy dám též. Celkem vzájemně kvalitativně vyrovnané (sem tam lehké zakolísání), originální (většinou především díky řidiči, ale občas se celá posádka povede) a dobře odsýpající (krom poslední) soubor povídek spojen nosným tématem taxíku, rozdělen prostorem (každá v jiném městě) ale virtuálně propojeno časem. Být ta poslední dobrá jako např. druhá z NY, tak to má pět jak vyšito. [80%] ()

Desmi

V tomhle filmu si každý najde svůj nejoblíbenější minipříběh. Mě asi nejvíc dostala taxikáka z L.A., v těsném závěsu za ní je však Helmut s Yo-Yoem.. =) Další příběhy jsou však stejně neodhadnutelné a originální jako první dva. Begnini má hubu jako rotačák a v originálním znění jeho příběh nemá chybu..! =) Vtipné, lidské, multikulturní a celkově neobyčejně obyčejné.. =) ()

Santiago.

Po shlédnutí Noci na zemi chci být taxikářem! Nebo radši ne :). Každopádně jsem se skvěle bavil, opravdu vtipné, zběsilá noční jízda Římem, smutně ospalé kroužení taxíku na zasněženém náměstí v Helsinkách a svérázná taxikářka Winona Ryder, jejímž snem je stát se mechanikem! Spletité lidské osudy potkávající se v nočním taxíku, inteligentní a vtipné dialogy, úžasná atmosféra, film s oním nepojmenovatelným kouzlem, které na mě dokonale zapůsobilo. ()

listo

Moc milý film z dob, kdy se v taxících mohlo ještě beztrestně kouřit. Dva příběhy, newyorský a římský, jsou excelentní. ()

pursuer

Je mi jasné, že by za to na mě někdo hodil tykvi, ale osobně bych klidně vystříhal celý římský segment, ve kterém nikdo ani nepředstíral herectví, a který kazil celek jako takový. Ostatní části dokázaly říct něco skutečně smysluplného bez nucené teatrálnosti, pár opravdových a skvěle podaných myšlenek. Z každé jsem si něco vzal - kromě Říma. ()

brasek

Jim Jarmusch nám ponúkol päť poviedok, niektoré bavili viac, iné menej. Ako celok celkom v pohode a ako vždy určené pre náročnejšieho diváka. Celkové hodnotenie: 3.5* ()

chozze008

Kupodivu povidka s moji oblíbenkyní (Winona Ryder) byla nejhorší. Nejvíc jsem se bavil u "Paříže" a naprosto vyšinutého itala ("Řím"). ()

bobbec

...super film. Dialogy sú výborne. Každá jedna časť ma svoje čaro, ale najlepší je z NYC. Ale aj Roberto Benigni znova predviedol úžasnu "one man show". Americká nezavislá kinematografia sa obohatila o dalšie úžasne dielo. ()

Blažena

skvělá zábava, povídky jsou hravé, scénář je naprosto dokonalý a ty figurky si zamilujete! Navíc hudba dodává filmu působivý podkres. ()

fakáč

Filmy s vícero příběhy mívají často problémy s nevyvážeností jednotlivých "dílů" a s tím, že téměř vždy se člověku jeden příběh líbí víc a druhý míň a další třeba člověku nesedne vůbec. Tento film ale naboural můj popsaný dosavadní poznatek - není zde ani jeden příběh, který by se mi nelíbil. Samozřejmě ale mám mezi příběhy svého nej favorita - tím je příběh o nevidomé mladé ženě. ()

stylR

Prostě a jednoduše, Jarmuschův masterpiece. Tečka. Dokonalá nálada, babylonské propletení krásných jazyků a lehce stravitelné, ale stále promyšlené příběhy. Jarmusch mi zase jednou dokázal, že je mistrem low-budget filmů. Je to takový Roald Dahl filmového plátna. Všech pět měst-povídek je pro mě na jedné úrovni. Každá zanechala trošku… ()