Babylon Berlín

• Česko Babylon Berlín (viac)
Nemecko, (2017–2022), 31 h 17 min (Minutáž: 42–62 min)

Predloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Benno Fürmann, Lars Eidinger, Peter Kurth, Mišel Matičević, Leonie Benesch, Ronald Zehrfeld, Karl Markovics, Hannah Herzsprung (viac)

Berlín v bouřlivých dvacátých letech minulého století – metropole lidí s talentem a ctižádostí, těch, kteří se činí. Pod nablýskaným povrchem však chudý lid usiluje o lepší život. Je to doba organizovaného zločinu a politického extremismu. (HBO Max)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (40)

Episode 5 (2020) (S03E05)

Už mě příběh přestal fakticky zajímat a osobní nutnost dokoukat rozkoukané je jediným hnacím motorem za dalšími díly. ()

Episode 6 (2020) (S03E06)

Místo toho, abych byl unešen tímto seriálem, myslím při jeho sledování na spoustu těch, které na mě čekají po jeho konci. Už aby to bylo. ()

Episode 7 (2020) (S03E07)

Konečně špetka akce, která povznesla Babylon Berlín zase na okamžik do vod poutavosti. Finále epizody zajímavé, byť dost průhledné. ()

Episode 8 (2020) (S03E08)

Nebýt postavy Charlotte, nedisponoval by tenhle německý seriál absolutně ničím, díky čemuž si ho zapamatuju. Sledujeme v dabingu a její představitelka má i dobře zvolený hlas Evy Josefíkové. ()

Episode 9 (2020) (S03E09)

Vůbec mi za celý ten měsíc seriál nechyběl, ze všech, co jsme si doma zvolili ke sledování, je Babylon Berlín snad nejslabší. ()

Episode 10 (2020) (S03E10)

Ještě že už se blíží konec. Chápu kvality seriálu, mě ale minuly obloukem. ()

Episode 11 (2020) (S03E11)

Už jsem ztratil zájem i o Lotte, která mi ze všech postav přišla po celý seriál zdaleka nejzajímavější a ke konci spíše jen jediná zajímavá. ()

Episode 12 (2020) (S03E12)

Ke konci už jsem dokoukával čistě ze setrvačnosti a pokud nás čeká 4. série, tak u ní už opravdu nebudu. ()

Episode 1 (2022) (S04E01)

Koukám, že jsem asi jediný člověk na planetě, kterého kouzlo tohoto seriálu naprosto míjí. I navzdory tomu a mému loňskému tvrzení, že u další řady už nebudu, to zase zkouším a udělám všecko proto, abych mohl Berlín alespoň zčásti docenit, když disponuje tak neuvěřitelnými čísly. ()

Episode 2 (2022) (S04E02)

Nebudu lhát, pro mě by bylo jednodušší, kdyby čtvrtá sezóna už nevznikla a já měl klid na duši, takhle pro jakousi nepsanou povinnost dojet všecko rozkoukané musím věnovat čas i tomuhle projektu a asi mi bude ještě chvíli trvat, než se do něj dokážu patřičně ponořit. ()

Episode 3 (2022) (S04E03)

Nápad s tanečním maratonem mě vtáhnul natolik, že po fakticky dlouhé době přidávám u tohodle kolísavého seroše čtvrtou *. A doufám opravdu silně, že to nebylo naposledy. ()

Episode 4 (2022) (S04E04)

Doznění mnou tak zalíbeného tanečního maratonu si mě zaháčkovalo natolik, že jsem doručil i 4. hvězdu. Ale asi opět velmi ojediněle. ()

Episode 5 (2022) (S04E05)

Fakt se snažím tomu sednout na lep, fakt chápu zdejší kvality, přesto se tu místy skoro až nudím a opět se dostávám do situace, kdy sleduju jen ze setrvačnosti. ()

Episode 6 (2022) (S04E06)

Konečně sice dochází ke spojení, v nějž jsme doufali už od začátku seriálu, jinak jsem ale v jednotlivých linkách stále tak dostatečně zmaten, že průměr putuje jen za výpravu a celkový precizní vzhled seriálu. ()

Episode 7 (2022) (S04E07)

Naprosto totožné pocity jako u epizody předchozí. Babylon bohužel hážu mezi seriály, u kterých je pro mě lepší něco dělat a mít je pouze jako kulisu. ()

Episode 8 (2022) (S04E08)

Koukám, že jsem tady černá ovce mezi bílými, zase jsem ale jediný, kdo své hvězdičky opodstatní slovy a to takovými, že mi u Berlínu chybí nějaký spád, co by mě donutil u seriálu nezavírat oči, ale kochat se a těšit se, co se bude dít dál. ()

Episode 9 (2022) (S04E09)

Od začátku mám takový bordel v nových side postavách, že se těžko ztotožňuju se snahou alespoň některé osudy konečně zauzlit. Ale třeba k tomu ještě dospěju ve zbývajících dílech. ()

Episode 10 (2022) (S04E10)

Konečně řádný spád, dění a vizuální provedení na téměř absolutním vrcholu. Nejde mi o samotnou akci, ale kdyby seriál dokázal fungovat na takovém napětí po celou dobu, totálně bych ho adoroval. ()

Episode 11 (2022) (S04E11)

Po přechválené předpředposlední epizodě zase přichází vlažné navazování snoubené s natahováním děje, co už značně indikuje, že 5. řada určitě přijde. ()

Episode 12 (2022) (S04E12)

Sice jsem loni tvrdil, že už pokračovat nebudu, nejradši bych to prohlásil i teď, ale i když hážu průměry a značnou většinu času jsem byl spíš zmaten, svým způsobem mi osud Gereona a Charlotte zajímá a do té 5. sezóny taky doma skočíme. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna